AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
pawelp
Posty: 37
Rejestracja: 08 paź 2018, 22:08

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: pawelp »

Pytanie czy to tylko wyświetla fotoradary.... czy też jest jakieś powiadomienie dźwiękowe ....
1.5 TSI ACT Manual; kolor energetic orange + czarny dach; Advance + pakiety drogowy, komfort, design, zimowy, podgrzewana kierownica, nawigacja.
ca5tor
Posty: 35
Rejestracja: 10 sie 2018, 15:16

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: ca5tor »

Jest nowa wersja map - datowana na 17.06.2019 r.
https://webspecial.volkswagen.de/vwinfo ... 994e464a9f
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: paulr »

Pobrałem i... np juz podczas ostatniej aktualizacji w Rudzie Slaskiej byla otwarta droga NS ale nie dodali. Nie dodali tej trasy nawet w tej ;-)
pawelp
Posty: 37
Rejestracja: 08 paź 2018, 22:08

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: pawelp »

pobrałem Europäische Länder – Paket 1...
wgrałem... i działa.... ale jest wersja 1115(nie sprawdziłem co było wcześniej) ... to jest chyba z tamtego roku... zobaczcie u siebie...
1.5 TSI ACT Manual; kolor energetic orange + czarny dach; Advance + pakiety drogowy, komfort, design, zimowy, podgrzewana kierownica, nawigacja.
Mart
Posty: 28
Rejestracja: 11 lis 2018, 20:35

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: Mart »

Witam,
Rozmawialem z serwisem na temat aktualizacji map. Nie zalecaja tego robic do chwili uzgodnienia z GITD (chyba) kwestii rozpoznawania ograniczen predkosci. Podobno byly wypadki z udzialem Arteona ktory sam przyspiesza i hamuje do predkosci z ograniczenia po rozpoznaniu naklejki z tylu autobusu/ciezarowki. Mam opcje rozpoznawania i faktycznie po wgraniu nowszej wersji przestalo mi to dzialac. Wrocilem wiec do wersji pierwotnie zainstalowanej. Cale szczescie zrobilem zgodnie z zaleceniem VW przez specjalnie zainstalowana aplikacje i wybralem opcje utworzenia backupu, do ktorego potem moglem wrocic. Proces wykonany inaczej jest podobno nieodwracalny.
1,5 TSI, manual, bicolor, dodatki
Zamówienie:15.07., odbior 24.05. - 315 dni czekania
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: paulr »

Mozna samemu skopiowac folder z karty sd na komputer jako kopie. A pozniej z kompa na karte kopiowac co sie chce. Jedynie co to podobno nie mozna tej karty formatowac a jedynie kasowac stara mapa. T-roc nie ma tenpomatu dzialajacego na znaki drogowe... czy juz sie to zmienilo?
Mart
Posty: 28
Rejestracja: 11 lis 2018, 20:35

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: Mart »

Ok, byc moze tak tez mozna zrobic backup. Ja zrobilem przez aplikacje DiscoverCare. Zgadza sie, nie mozna formatowac karty i ze T-roc nie dostosowuje predkosci na podstawie rozpoznanych znakow (pisalem o Arteonie). Rozpoznawanie ma jedynie charakter ostrzegawczy dla kierowcy (mozna ustawic limit przy ktorym pojawi sie sygnal wizualny lub dzwiekowy).
1,5 TSI, manual, bicolor, dodatki
Zamówienie:15.07., odbior 24.05. - 315 dni czekania
Mart
Posty: 28
Rejestracja: 11 lis 2018, 20:35

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: Mart »

Zdobylem troche doswiadczenia przez ostatnie prawie 2tys km glownie po Polsce (Mazury i Pomorze + troche Litwy). Wnioski:
- aktualnosc map pozostawia wiele do zyczenia - szczegolnie brak obwodnic tych nowych i najnowszych (np. Suwalki i Olsztyn, okolice Elbląga), nie mam co prawda najnowszej wersji map z bodajze 17.06. ale jak pisalem na forum po aktualizacji przestaje mi dzialac rozpoznawanie znakow...
- auto podlaczylem do netu - komunikaty o ruchu drogowym nie zawsze adekwatne do rzeczywistosci a do tego nawigacja chyba tylko raz potrafila znalezc droge alternatywna gdy na trasie pojawil sie korek, googleMaps - wg mnie, szczegolnie jesli chodzi o ruch drogowy to duzo lepsza alternatywa
- porownywalem proponowane trasy na biezaco z googleMaps - pewnych propozycji w ogole nie bylo - a ja wlasnie chcialem tamtedy jechac i musialem wybierac miasta posrednie zeby "zbudowac" trase "recznie"
- efektywnie dzialajaca aktualizacja POI przez chmure
Podsumowujac - calosc wyglada naprawde srednio, spodziewalem sie czegos duzo lepszego...
1,5 TSI, manual, bicolor, dodatki
Zamówienie:15.07., odbior 24.05. - 315 dni czekania
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: MarioMc »

Moje spostrzeżenia po 3 tygodniach użytkowania nawigacji.
Zrobiona aktualizacja do najnowszej mapy Europäische Länder – Paket 1. - Update : 17.06.19. Wszystko działa bez problemu. Rozpoznawanie znaków działa.
Komunikaty o ruchu - zgadzają się z rzeczywistością. Dodałem przez chmurę swoje punty POI- Super rozwiązanie. Wybór tras w porównaniu do google raz lepiej raz gorzej, ale czasami pokazuje skróty które działają, a google ich nigdy nie pokazywał.

Generalnie przesiadłem się na razie wyłącznie na Navi VW - plus oczywiście dodatkowo Janosik z wiadomych względów.
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: AKTUALIZACJA MAP NAVIGACJI

Post autor: Pado »

jest nowa wersja:

Updated: : 11/7/19
ODPOWIEDZ