Szum opływającego powietrza

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Szum opływającego powietrza

Post autor: funtchomas »

Od jakiegoś czasu zaobserwowałem zwiększoną głośność we wnętrzu pojawiającą się powyżej 70 km/h. Najbardziej jest to słyszalne przy styku szyby drzwi kierowcy z uszczelką. Umówiłem się ostatnio na jazdę testową w celu porównania ale dealer miał samochód z silnikiem 1.5 TSI też z DSG. W mojej ocenie w samochodzie było nieco ciszej, słyszałem pracujący silnik a u mnie słyszę głównie szum. Nie mam pomysłu gdzie szukać rozwiązania tego problemu. Jest to ewidentny szum, nie gwizd ani świst ;)
Poza tym, na gwarancji wymieniono mi blendę przy drzwiach kierowcy, czy u Was tez jest różnica poziomu obu blend ( drzwi przednich i tylnych) przy górnej krawędzi styku ze srebrną obramówką? Dodam, że szum słyszalny był i przed wymianą i nie odczułem, żeby po wymianie było głośniej ani tym bardziej ciszej.
blenda.jpg
blenda.jpg (71.44 KiB) Przejrzano 4494 razy
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Szum opływającego powietrza

Post autor: Pado »

Ja nie odnotowałem anomalii - wg mnie t roc nie odstaje od reszty
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Szum opływającego powietrza

Post autor: Dario »

u mnie jakis czas temu przy otwieraniu i zamykaniu drzwi kierowcy slychac bylo skrzypienie z okolic tej
listwy. Wyjąłem uszczelkę, odkreciłem listwę (blende???) ale generalnie nic nie znalazlem co by skrzypialo. Po zmontowaniu wszystkiego z powrotem, skrzypienie ustało lecz pojawił sie właśnie slyszalnym szum powietrza. Jednak nie pojawia on sie przy predkości 70 km/h ale raczej tak powyzej 100km/h.
Jak zlokalizujesz skąd ten szum to podziel sie informacją.
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
WXS
Posty: 22
Rejestracja: 16 mar 2020, 6:03

Re: Szum opływającego powietrza

Post autor: WXS »

Ja walczę z szumem od pierwszych kilometrów... zamontowałem uszczelkę na rant tylnych drzwi przy połączeniu z przednimi- tam nic nie było oraz uszczelki przednich drzwi- na całym obwodzie. Tylne mają. Efekt? Chyba trochę ciszej, trudno jest mi to stwierdzić jednoznacznie. Najbardziej odczuwam jednak szum przy lusterkach zewnętrznych i tylnych szybach. Chyba znam przyczynę szumu z tyły ale nie wiem co z tym zrobic. Tylne drzwi wchodzą bardzo głęboko i jest duży rant...
Załączniki
31AB1A30-7BE5-4D4F-A5F8-33E0360ACA17.jpeg
31AB1A30-7BE5-4D4F-A5F8-33E0360ACA17.jpeg (37.96 KiB) Przejrzano 4480 razy
rabi
Posty: 142
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Szum opływającego powietrza

Post autor: rabi »

Prawda szum jest. Ale był w Golfie, Leonie, Qashqaiu, Sportage, Hondzie, Skodzie W wszystkich i generalnie najwyżej zmieniały się troszkę prędkości przy których występował.Ale tak +- 10=20 km/h. Najmniej Golfie VII, ale najlepiej wykończony no i niższy. W hondzie Civic jak było głośnoooo. Szok.
T-ROC w końcu to podwyższony samochód.
Jeżdziłem BMW X2 i też słyszałem. Wydaje mi się, że za wiele oczekujecie i zobaczycie, co kupicie w przyszłości tez będzie Wam szumiało. Ja to już wiem z doświadczenia :)
Gorsze są natomiast trzaski skrzypienia. Z tym są na dłuższą metę nie radzi żaden serwis. Chwilowo psikają środkiem, coś próbują podklejać a po wyjeździe na nowo trzaski. To jest masakra.
Jak nie trzeba czegoś rozbierać to lepiej tego nie robić, bo będzie jeszcze gorzej za chwilę, No chyba ż ktoś samemu ma zdolności i zrobi to bardzo dokładnie. Ale na pewno nie serwis.
WXS
Posty: 22
Rejestracja: 16 mar 2020, 6:03

Re: Szum opływającego powietrza

Post autor: WXS »

Z tymi szumami masz rację. Kwestia pogodzenia się. Jednak w Tiguanie tego nie było.😉
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: Szum opływającego powietrza

Post autor: funtchomas »

W T-rocu demo tylko z innym silnikiem niż posiadam, którym jeździłem wczoraj, szum był mniejszy. W Yeti, którą jeździłem prawie 7 lat też był mniejszy szum, także nie do końca chcę się z tym szumem pogodzić, póki co usiłuję dociec, cóż mogę zrobić w tym temacie :roll:
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
rabi
Posty: 142
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Szum opływającego powietrza

Post autor: rabi »

Bedzie ciężko. Szybciej zmienić samochód :)
ODPOWIEDZ