1.5 TSI głuche stukanie na wolnych obrotach

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
jaskie
Posty: 7
Rejestracja: 07 maja 2020, 19:41

1.5 TSI głuche stukanie na wolnych obrotach

Post autor: jaskie »

No i stało się: w "dzisiejszych czasach" zakupiłem nowego T-Roc Advance, wspomagając niemiecką gospodarkę...
Wszystko fajnie i zgodnie z oczekiwaniami. Opisywanych na tym forum problemów, poza kiepskimi plastikami, nie zaobserwowałem.
Ale jest jednak jeden, którego opisu nie znalazłem: otóż silnik pracujący na biegu jałowym, oprócz normalnych dźwięków, czasem odzywa się głuchym łomotaniem, które mi przypominało pracujący gdzieś w oddali młot pneumatyczny (może dlatego mi się to tak skojarzyło, że pierwszy raz to usłyszałem stojąc na wahadle remontowanej ulicy).
Czasem słychać to bardzo cicho, ale czasem naprawdę głośno - głośniej od normalnej pracy silnika. Trochę się zdenerwowałem, nie powiem.
Zadzwoniłem do serwisu: czy przyjechać, czy czekać, aż się rozpadnie silnik? Przyjechać. OK. W serwisie wysłuchali, zostawili mechanikowi. Za dwie godziny oddali (zlecenie oczywiście zarejestrowali), z informacją, że porównywali z drugim, przedsprzedażowym egzemplarzem, i stwierdzili, że "te silniki tak mają".
No to pytanie: czy Wasze silniki też tak mają? Bo mi trudno w to uwierzyć...
Mój silnik to 1.5 TSI z filtrem DPF (kod DPCA)
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: 1.5 TSI głuche stukanie na wolnych obrotach

Post autor: morfeusz747 »

Silnik ciepły czy zimny? Bo na zimnym też zaobserwowałem głośniejszą pracę ale wydaję mi się, że jest to normalne.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: 1.5 TSI głuche stukanie na wolnych obrotach

Post autor: paulr »

Zgłaszałem to, po wciśnięciu sprzęgła u mnie przestaje hałasować. Ale serwis stwierdził ze tak ma być.
Pavali
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:44

Re: 1.5 TSI głuche stukanie na wolnych obrotach

Post autor: Pavali »

Cześć,
W naszym egzemplarzu też to zjawisko jest słyszalne. Bez różnicy czy zimny czy ciepły.
Zgłoszę w ASO przy najbliższej okazji.
'19 T-Roc 1.5 TSI DSG Premium | Ravenna Blue | komfort, drogowy, sport, el. klapa, kamera... | :)
jaskie
Posty: 7
Rejestracja: 07 maja 2020, 19:41

Re: 1.5 TSI głuche stukanie na wolnych obrotach

Post autor: jaskie »

U mnie też nie ma różnicy, czy zimny, czy ciepły. Ale na sprzęgło nie reaguje, więc to chyba nie to samo.
Natomiast intensywność jest bardzo zmienna - czasem nie słychać wcale, a czasem głośniej od normalnych dźwięków silnika.
Ciekawe, że w Golfie 6 1.4 TSI silnik po nagrzaniu był cichszy od minimalnego nawiewu, w T-Roc już jest "normalnie", czyli na odwrót. Podobno to "zasługa" wyższej kompresji.
Na razie będę jeździł, zobaczymy, jak się rozwinie. Ale jakby serwis jednak coś z tym zrobił u Was, miło byloby wiedzieć.
Pavali
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:44

Re: 1.5 TSI głuche stukanie na wolnych obrotach

Post autor: Pavali »

Byłem w tym tyg. w ASO przy okazji innych tematów. Znajomy serwisowany z technikami ocenili, że 1.5 TSI wydają bardzo różne i dziwne dźwięki.
Sprawdziliśmy w 3 różnych pokazowych VW i przyznam, że w niektórych to swego rodzaju pukanie jest głośne i intensywne. 🙄🤔
Poprosiłem o dopisanie na zgłoszeniu reklamacyjnym mojej uwagi.
'19 T-Roc 1.5 TSI DSG Premium | Ravenna Blue | komfort, drogowy, sport, el. klapa, kamera... | :)
VWT-ROC
Posty: 15
Rejestracja: 31 mar 2020, 13:51

Re: 1.5 TSI głuche stukanie na wolnych obrotach

Post autor: VWT-ROC »

Coś mi się wydaje, że te nasze trocki wyjdą nam bokiem. Na wszystkim made in Portugal, a wiadomo ile problemów mieli z sharanami tam montowanymi.
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: 1.5 TSI głuche stukanie na wolnych obrotach

Post autor: morfeusz747 »

Ale T-ROC montowany jest w Wolfsburgu przynajmniej mój.
VWT-ROC
Posty: 15
Rejestracja: 31 mar 2020, 13:51

Re: 1.5 TSI głuche stukanie na wolnych obrotach

Post autor: VWT-ROC »

Jaki masz model?
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: 1.5 TSI głuche stukanie na wolnych obrotach

Post autor: morfeusz747 »

Premium
ODPOWIEDZ