Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
rabi
Posty: 142
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Post autor: rabi »

funtchomas pisze: 12 maja 2020, 20:04 Ja rok temu dostałem rabat 20.000 ale nie dostałem już dywaników :roll:
OOO 20tys to jest wynik. Ale 1tys ????? :D
I to jest właśnie to jak salony potrafią zakręcić niektórych. Wyjeżdżają przekonani że super interes zrobili bo dywaniki i 1tys zł upustu, a mogli 6tys zł dostać.
Piszę to bez żadnych aluzji, ale zmieniam często samochody i dużo już widziałem i słyszałem. Dobry rabat wymaga dużo pracy ale 10tys czy 20 jak kolega napisał to jest o co walczyć.
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Post autor: funtchomas »

Gwoli ścisłości, ponad rok temu było wsparcie importera na T-roca ( bodajże luty/marzec 2019), ale dealer też coś od siebie dorzucił tzw rabat VIP 8-)
No i samochód był wyprodukowany i stał na placu importera, konfiguracja, praktycznie pełna, mi odpowiadała, cena finalna jak się okazało również 130 tyś zamiast 150.
Ale jak zamawiałem w tamtym czasie Karoqa, to dostałem rabat 11 tyś, więc takie kwoty są/były jak najbardziej osiągalne.
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
lukaszc.89
Posty: 36
Rejestracja: 17 mar 2020, 20:12

Re: Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Post autor: lukaszc.89 »

Pisząc o takich rabatach doprecyzujcie kiedy było auto kupowane z jakim rocznikiem itd.

Nie wiem czy są tacy chętni do dawania rabatów. Może przy wyprzedaży rocznika, albo na flote tak, ale indywidualnie jest ciężko.

Ja przy odbiorze samochody luty 2020 i rocznik 2020 próbowałem walczyć o komplet kół jako gratis skoro nie mogło być rabatu- koszt katalogowy ok 6,5tys. I się nie udało
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Post autor: funtchomas »

lukaszc.89 pisze: 13 maja 2020, 8:15 Pisząc o takich rabatach doprecyzujcie kiedy było auto kupowane z jakim rocznikiem itd.

Nie wiem czy są tacy chętni do dawania rabatów. Może przy wyprzedaży rocznika, albo na flote tak, ale indywidualnie jest ciężko.

Ja przy odbiorze samochody luty 2020 i rocznik 2020 próbowałem walczyć o komplet kół jako gratis skoro nie mogło być rabatu- koszt katalogowy ok 6,5tys. I się nie udało
Auto kupowane w marcu 2019 rocznik 2019, zakup indywidualny, za gotówkę. Podobną ofertę otrzymałem wtedy przynajmniej u 3 dealerów.
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
lukaszc.89
Posty: 36
Rejestracja: 17 mar 2020, 20:12

Re: Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Post autor: lukaszc.89 »

funtchomas pisze: 13 maja 2020, 10:46
lukaszc.89 pisze: 13 maja 2020, 8:15 Pisząc o takich rabatach doprecyzujcie kiedy było auto kupowane z jakim rocznikiem itd.

Nie wiem czy są tacy chętni do dawania rabatów. Może przy wyprzedaży rocznika, albo na flote tak, ale indywidualnie jest ciężko.

Ja przy odbiorze samochody luty 2020 i rocznik 2020 próbowałem walczyć o komplet kół jako gratis skoro nie mogło być rabatu- koszt katalogowy ok 6,5tys. I się nie udało
Auto kupowane w marcu 2019 rocznik 2019, zakup indywidualny, za gotówkę. Podobną ofertę otrzymałem wtedy przynajmniej u 3 dealerów.
No to tylko pogratulować i pozazdrościć :D.
Najwidoczniej nie mam daru do negocjacji cenowych :(
lukaszc.89
Posty: 36
Rejestracja: 17 mar 2020, 20:12

Re: Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Post autor: lukaszc.89 »

lukaszc.89 pisze: 13 maja 2020, 11:29
funtchomas pisze: 13 maja 2020, 10:46
lukaszc.89 pisze: 13 maja 2020, 8:15 Pisząc o takich rabatach doprecyzujcie kiedy było auto kupowane z jakim rocznikiem itd.

Nie wiem czy są tacy chętni do dawania rabatów. Może przy wyprzedaży rocznika, albo na flote tak, ale indywidualnie jest ciężko.

Ja przy odbiorze samochody luty 2020 i rocznik 2020 próbowałem walczyć o komplet kół jako gratis skoro nie mogło być rabatu- koszt katalogowy ok 6,5tys. I się nie udało
Auto kupowane w marcu 2019 rocznik 2019, zakup indywidualny, za gotówkę. Podobną ofertę otrzymałem wtedy przynajmniej u 3 dealerów.
No to tylko pogratulować i pozazdrościć :D.
Najwidoczniej nie mam daru do negocjacji cenowych :(
Może forma gotówkowa była tą kartą przetargowa.
U mnie była opcja 50/50
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Post autor: funtchomas »

Niestety nie mam wyjątkowych umiejętności negocjacyjnych, ale pamiętam, że bardzo zachęcano do zakupu przez kredyt w VB- wtedy rzekomo mieli mieć większe możliwości manewru cenowego, w sumie jednak i tak wyszło na moje. Czasem po prostu mam trochę szczęścia być w odpowiednim miejscu i czasie. Teraz całkiem możliwe,że takie kwoty są nieosiągalne, ale ponownego zakupu nie planuję więc się nie przekonam ;)
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
lukaszc.89
Posty: 36
Rejestracja: 17 mar 2020, 20:12

Re: Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Post autor: lukaszc.89 »

Pewnie też dużo zależy od kierowników sprzedaży i ogólnie od ilości sprzedanych samochodów w danym roku.

Jak bilans się zgadza to mogą zastosować swoje "dodatkowe zniżki".

Teraz w dobie wirusa ciężko stwierdzić jakie będzie podejście.
Czy odrabiane strat i ceny bez rabatów.
Czy rabaty żeby jak najwięcej sprzedać, bo ludzie jednak nie kupują tak samochodów.
rabi
Posty: 142
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Post autor: rabi »

Prawda. też tak myślę. Nie wiadomo jaki kierunek będzie. Nie zawsze logika góruje. Na pewno rabat zależy od dealera i jego sprzedaży ogólnej. Ale można popytać po Polsce i wtedy iść do swojego z pokazaniem upustu. Wtedy jest dużaaaa szansa na dostanie tego u siebie. Ale trzeba mieć podkładkę. Na słowo nikt nie daje.
rabi
Posty: 142
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Post autor: rabi »

Jak ktoś kupi teraz niech napisze jak sytuacja negocjacyjna wygląda teraz w salonach w dobie wirusa. Ja negocjowałem zawsze i kupowałem za gotówkę. Trudno się wypowiadać jak na kredyt rabat jest dawany. Podobno większy niż za gotówkę Wielokrotnie mi to mówiono przy kupnach. Chyba przy każdym kupowanym samochodzie.
ODPOWIEDZ