Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
martinc
Posty: 3
Rejestracja: 03 sie 2019, 13:11

Re: Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Post autor: martinc »

rabi pisze: 12 maja 2020, 20:18 Przecież 1000zł to grosze przy 125tys zł zakupu. Na waciki. W skodzie zbiłem 10tys rabatu + 2 komplety dywaników +mata bagażnika. Oczywiście musiałem się napracować zeby to wywalczyć.
A Skoda KAmiq dużo bardziej pożądana niz T-ROC, Dużo. T-Roca nawet nie ma w pierwszej 20-tce zainteresowań.
Moje auto kosztowało prawie 100 tys. a nie 125 tys. Ww. rabat i dodatki dostałem nie do ceny katalogowej, tylko do ceny wyjściowej dealera (uwzględniającej rabat VW, który w ubiegłym roku był mały i dealera) i nie musiałem się specjalnie wysilać. Auto kosztowało więc ok. 10 tys. mniej od ceny katalogowej. Była to najniższa cena jaką mi oferowano spośród otrzymanych ofert z całej Polski. Auto kupowane w czerwcu, a więc nie na wyprzedaży i czekałem na jego transport ponad miesiąc - nie stał u dealera na placu. Salon zlokalizowany 10 km ode mnie. W tym roku rabat wyjściowy VW jest większy, co pisałem wcześniej - auto jest już ponad 2 lata na rynku.

T-Roc w ubiegłym roku sprzedawał się bardzo dobrze, zresztą ceny wzrastały dwukrotnie - na początku roku i bodajże w sierpniu.

Co to znaczy, że Kamiq jest bardziej pożądany od T-Roca ? Kamiq to odpowiednik raczej T-Crossa. Dla mnie to Skoda (dosyć dobre, przeciętnie wyglądające auto), a więc stoi trochę niżej niż T-Roc, pomijając twarde plastiki w VW. No i T-Roc dla mnie wizualnie jest ładniejszy od Kamiqa.
rabi
Posty: 142
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Post autor: rabi »

Mam T-ROCa w wersji Premium +sport + dużo dodatków. Ale żeby być obiektywnym: Jeżeli chodzi o Skodę Kamiq więcej miejsca w środku niż t-ROC (żaden T-Cross) Lepsze wykonanie. Nowsze multimedia. O fotelach nie wspomnę. Oczywiście porównuje bogate wersje.o Wyglądzie i gustach nie dyskutuję.
Ogólnie wszyscy wiemy że w hierarchii Skoda niżej W tym wypadku lepsza niż wyżej plasowany T-ROC. Nie ma hamulca auto o otworu na narty. Martwe pole o wiele lepiej umiejscowione dla kierowcy z boku lusterka i większa lampka. Prześwit większy.
rabi
Posty: 142
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Post autor: rabi »

funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Post autor: funtchomas »

rabi pisze: 14 maja 2020, 16:48 Mam T-ROCa w wersji Premium +sport + dużo dodatków. Ale żeby być obiektywnym: Jeżeli chodzi o Skodę Kamiq więcej miejsca w środku niż t-ROC (żaden T-Cross) Lepsze wykonanie. Nowsze multimedia. O fotelach nie wspomnę. Oczywiście porównuje bogate wersje.o Wyglądzie i gustach nie dyskutuję.
Ogólnie wszyscy wiemy że w hierarchii Skoda niżej W tym wypadku lepsza niż wyżej plasowany T-ROC. Nie ma hamulca auto o otworu na narty. Martwe pole o wiele lepiej umiejscowione dla kierowcy z boku lusterka i większa lampka. Prześwit większy.
Mam dokładnie takie same przemyślenia z tej samej perspektywy (T-ROC Premium+sport+dodatki). Dla mnie koniecznością był napęd na obie osie. Gdyby T-ROC miał materiały z Kamiqa/Karoqa to zniknąłby podstawowy problem tego modelu. Gdyby Kamiq miała napęd 4x4, auto hold, to mogłaby zmieść T-roca i T-Crossa z większości statystyk sprzedaży. Cóż z tego, że jeżdżę Volkswagenem, skoro jakościowo czuję się gorzej niż w Skodzie? ;) Także z tym pozycjonowaniem marek byłbym ostrożny :)
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
rabi
Posty: 142
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Post autor: rabi »

Dokładnie jak mówisz.
vwv
Posty: 9
Rejestracja: 15 maja 2020, 11:15

Re: Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Post autor: vwv »

Pytaliście o obecny rabat w czasie corony na t-roca do produkcji.
Udało mi się wynegocjować ponad 11%.
Skonfigurowany na 126 000 po rabacie 112 000 plus gratis dywaniki gumowe.
Wczoraj zamówiony.
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Post autor: morfeusz747 »

vwv pisze: 15 maja 2020, 11:18 Pytaliście o obecny rabat w czasie corony na t-roca do produkcji.
Udało mi się wynegocjować ponad 11%.
Skonfigurowany na 126 000 po rabacie 112 000 plus gratis dywaniki gumowe.
Wczoraj zamówiony.
Jaki masz okres oczekiwania na odbiór?
vwv
Posty: 9
Rejestracja: 15 maja 2020, 11:15

Re: Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Post autor: vwv »

W zamówieniu mam wpisane 30.10.20
Produkcja przewidziana jest na 2 polowe sierpnia, dealer mówił, ze obstawia końcówkę września do odbioru.
enzo1
Posty: 69
Rejestracja: 27 kwie 2020, 11:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Post autor: enzo1 »

vwv pisze: 15 maja 2020, 15:54 W zamówieniu mam wpisane 30.10.20
Produkcja przewidziana jest na 2 polowe sierpnia, dealer mówił, ze obstawia końcówkę września do odbioru.
Czyli dostaniesz teoretyczne auto pod koniec roku w czasie kiedy będę upusty na 2020 rok. Rabat procentowo fajny ale coś za coś :)
VW T- ROC Premium 2.0 TSI 4MOTION DSG 190KM

Zamówiony 30.11.2019 :D
Odebrany : 18.06.2020 :)
vwv
Posty: 9
Rejestracja: 15 maja 2020, 11:15

Re: Jaki rabat na T-Roca do produkcji?

Post autor: vwv »

I tak i nie :)
W sytuacji corony kiedy euro idzie w górę a złotówka spada - nie do końca wiadomo jakie będą ceny. Samochody są produkowane w strefach euro, do tego transport - może być różnie.

Auto obserwuje od ponad roku - i tak na prawdę trzyma swoją cene i to był moment kiedy o takim wyposażeniu rzeczywiście kosztowało najmniej :)

Zauwazylem tez, ze w wyprzedażach roczników - z jednej strony są większe rabaty ale z drugiej ceny poszczególnych pakietów, elementów wyposażenia dodatkowego są nieznacznie wyższe np. Przycisk do bagazanika z 1590 na 1790 niby nic, ale ty 200, tam 100 i ostatecznie wychodzi na to samo :)
ODPOWIEDZ