Podgrzewane dysze spryskiwaczy

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
majamaja
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2018, 8:34

Podgrzewane dysze spryskiwaczy

Post autor: majamaja »

Mam pytanie do posiadaczy Pakietu Zimowego, w ramach którego są podgrzewane dysze spryskiwaczy szyby przedniej.

Czy wiecie może jak się to uruchamia? Domyślam się, że to się uruchamia razem z inną funkcją, nie znalazłam tylko w instrukcji informacji z jaką (podgrzewanie lusterek? tylnej szyby? funkcja odmrażania szyby przedniej?)

Będę bardzo wdzięczna za Wasze przemyślenia w temacie.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Podgrzewane dysze spryskiwaczy

Post autor: The Rock »

To się samo uruchamia po włączeniu zapłonu przy odpowiednio niskiej temperaturze.
majamaja
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2018, 8:34

Re: Podgrzewane dysze spryskiwaczy

Post autor: majamaja »

Bardzo dziękuję :)

Zastanawiałam się też czy pojawia się jakakolwiek kontrolka kiedy auto samo wyczuwa złą jakość powietrza i uruchamia obieg zamknięty (ta opcja jest przy Climatronic'u).
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Podgrzewane dysze spryskiwaczy

Post autor: paulr »

mi się nie pojawia żadna informacja że jakośc powietrza jest zła, a na 100% nie raz była....
pawelp
Posty: 37
Rejestracja: 08 paź 2018, 22:08

Re: Podgrzewane dysze spryskiwaczy

Post autor: pawelp »

The Rock pisze: 04 gru 2018, 11:45 To się samo uruchamia po włączeniu zapłonu przy odpowiednio niskiej temperaturze.
Również dziękuję. Też się zastanawiałem.
1.5 TSI ACT Manual; kolor energetic orange + czarny dach; Advance + pakiety drogowy, komfort, design, zimowy, podgrzewana kierownica, nawigacja.
rybsko
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2018, 5:25

Re: Podgrzewane dysze spryskiwaczy

Post autor: rybsko »

To przy okazji pytanie: na czym ma polegać podgrzewanie dysz? czy chodzi jedynie o zapewnienie przepływności w warunkach zimowych, czy może również o podgrzewanie płynu by zapewnić efektywniejszą pracę?
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Podgrzewane dysze spryskiwaczy

Post autor: The Rock »

rybsko pisze: 10 gru 2018, 5:30 To przy okazji pytanie: na czym ma polegać podgrzewanie dysz? czy chodzi jedynie o zapewnienie przepływności w warunkach zimowych, czy może również o podgrzewanie płynu by zapewnić efektywniejszą pracę?
Chodzi o zapewnienie przepływności. Dysze są grzane, żeby nie zamarzały i ewentualne topiły zalegający śnieg przy ujściu.
Podgrzewanie płynu wymagałoby większej ilości prądu i powodowałoby ryzyko uszkodzenia szyby (nagła różnica temperatur).
Wachacz
Posty: 513
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Podgrzewane dysze spryskiwaczy

Post autor: Wachacz »

Jeżeli kogoś interesuje do pojemnika płynu do spryskiwaczy wchodzi ok.3,7 l dzisiaj 14.11. zalałem zimowy sonax super płyn,letni zalany fabrycznie wypryskałem do zera,czyli bańka 4 l wystarczająca.
marcin255
Posty: 499
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podgrzewane dysze spryskiwaczy

Post autor: marcin255 »

A podgrzewanie lusterek jest jakoś sygnalizowane ?
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Podgrzewane dysze spryskiwaczy

Post autor: morfeusz747 »

marcin255 pisze: 14 lis 2021, 20:56 A podgrzewanie lusterek jest jakoś sygnalizowane ?
Nigdy w VW nie było sygnalizowane.
Chyba, że sygnalizowaniem nazywasz pokrętło włączające grzanie lusterek ;)
ODPOWIEDZ