Ładowarka inducyjna

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Ładowarka inducyjna

Post autor: VDR »

paulr pisze: 06 kwie 2023, 7:58
Forrest pisze: 03 kwie 2023, 11:26 Odgrzebuję tamat. Czy ktoś zamontował i używa ten zamiennik Inbay? Jakie wrażenia? Jak się to ma do dalej trwającej gwarancji samochodu?
Na gwarancję nie wypływa za bardzo. A z wrażeń to ja nadal uważam że indukcja na uchwycie do szyby będzie lepsza. Można korzystać np z nawigacji czy ja używam zawsze yanosika. Mniej skomplikowany montaż i latem można chłodzić nawiewem z klimatyzacji;-)
Ale yanosik działa z Android Auto. Po lifcie nawet bezprzewodowo. Telefon do schowka na ładowarkę a ekran yanosika na wyswietlaczu T-roca
Forrest
Posty: 6
Rejestracja: 03 kwie 2023, 11:24

Re: Ładowarka inducyjna

Post autor: Forrest »

Chodzi o to żeby nie mieć kolejnego wyświetlacza przed oczami jak się ma to CarPlay czy Android Auto. Telefon odłożony, niewidoczny na półce na której i tak głównie leży tracąc baterie. A tak niewidoczne ładowanie bez kabli. Tylko żeby ją podłączyć trzeba coś tam pogrzebać w instalacji, stąd moje wątpliwości co do gwarancji…
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Ładowarka inducyjna

Post autor: paulr »

Niby racja, z tym że z samsungiem s9 to średnio działało w Toyocie bo podczas ładowania telefon się grzał przez co odcinało ładowanie. Czy coś przez te lata się zmieniło nie wiem napewno wzrosły prądy ładowanie przez co nowe telefony ,oga się bardziej grzać.;)
Mun
Posty: 138
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Ładowarka inducyjna

Post autor: Mun »

paulr pisze: 06 kwie 2023, 22:23 Niby racja, z tym że z samsungiem s9 to średnio działało w Toyocie bo podczas ładowania telefon się grzał przez co odcinało ładowanie. Czy coś przez te lata się zmieniło nie wiem napewno wzrosły prądy ładowanie przez co nowe telefony ,oga się bardziej grzać.;)
Najnowsze fony posiadają funkcję QC szybkiego ładowania napięciem 9V ( konieczna odpowiednia ładowarka zasilająca do zapalniczki ). U mnie jak na razie sprawdza się rewelacyjnie Tech-Proteckt i jak pisałem wcześniej otwiera się po wyłączeniu stacyjki 👍.
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Ładowarka inducyjna

Post autor: VDR »

paulr pisze: 06 kwie 2023, 22:23 Niby racja, z tym że z samsungiem s9 to średnio działało w Toyocie bo podczas ładowania telefon się grzał przez co odcinało ładowanie. Czy coś przez te lata się zmieniło nie wiem napewno wzrosły prądy ładowanie przez co nowe telefony ,oga się bardziej grzać.;)
To nie do końca tak. Większe prądy ładowania powodują, że bateria może być ładowana szybciej. I to wspiera telefon ale i musi wspierać ładowarka. Czasami pobór prądu przez działający telefon jest większy niż prąd ładowania więc ładowarka nie jest w stanie naładować telefonu. Poziom naładowania utrzymuje się na jakimś tam poziomie albo wręcz powoli sukcesywnie spada. Ładowarka działa nonstop na maxa co powoduje przegrzewanie się telefonu. A wraz z przegrzewaniem telefonu zaczynają działać procedury chroniące telefon przed uszkodzeniem.
Podobny efekt będzie też na kablu jak ładowarka nie będzie wyrabiać - telefon też będzie się przegrzewał. Tym bardziej jak go jeszcze wrzucimy w uchwyt na przednią szybę i będziemy jechać w piękny letni upalny dzień. Dlatego osobiście wolałbym ładowarkę o większej mocy i szybsze ładowanie telefonu. Tak by telefon nie zżerał na bieżąco tego co dostarczy ładowarka.

Co do samego ładowania i używania AndroidAuto czy CarPlay - można pomóc trochę ustawiając jasność ekranu na minimum - i tak leży w schowku, i tak korzystamy z innego ekranu. Warto ubić wszystkie aplikacje w tle i procesy które drenują baterie a zostawić tylko to co jest nam potrzebne w danej chwili. Czyli krótko mówiąc zmniejszyć pobór prądu przez telefon. Większość nowych telefonów potrafi pokazać, które procesy są najbardziej bateriożerne.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Ładowarka inducyjna

Post autor: paulr »

Dlatego napisałem że w moim przypadku w toyocie camry tej najnowszej ładowanie telefonu w miejscu gdzie jest fabryczna ładowarka w t-roc, nie zdawało egzaminu bo nie było tam obiegu powietrza i telefon się grzał. Dałem do uchwytu na szybie przy wylocie z klimatyzacji i jest ok:)
ODPOWIEDZ