T-Roc R i docieranie

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
termipl
Posty: 12
Rejestracja: 08 cze 2020, 8:20

T-Roc R i docieranie

Post autor: termipl »

Witam wszystkich mam pytanie kupiłem t-roc R ile musze pojeździć aby móc urzyc lunch-controll i jak to jest z przeglądem zerowym czyli na 3000km jaki jest jego koszt ? Pozdrawiam.
Pawels07
Posty: 36
Rejestracja: 01 cze 2020, 12:25
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: T-Roc R i docieranie

Post autor: Pawels07 »

Od razu możesz użyć, szybciej padnie skrzynia i podzespoły. Żeby była jasnosc procedura niszczy samochód. Wiec jesli to nie jest auto taty to sobie daruj.
2.0 Tsi premium
termipl
Posty: 12
Rejestracja: 08 cze 2020, 8:20

Re: T-Roc R i docieranie

Post autor: termipl »

Dziękuję za złośliwą odpowiedź po pierwsze jak kogo stać taki samochód sobie kupuje a nie że od razu tata to była uwaga nie na miejscu, Po drugie gdyby to tak niszczyło podzespoły to raczej producent by tego nie adoptował do samochodów. Po trzecie zapytałem się oto czy samochód jest już dotarty czy muszę go docierać do 3000 km czy od razu mogę jeździć po całym zakresie obrotów silnika bardzo często robię długie trasy stąd się wzięło moje skromne pytanie.

Pozdrawiam. ;)
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: T-Roc R i docieranie

Post autor: The Rock »

termipl pisze: 08 cze 2020, 13:58Po trzecie zapytałem się oto czy samochód jest już dotarty czy muszę go docierać do 3000 km
Co napisali w instrukcji?
termipl
Posty: 12
Rejestracja: 08 cze 2020, 8:20

Re: T-Roc R i docieranie

Post autor: termipl »

Instrukcja jest uniwersalna jest w niej napisane ze powinienem go dotrzeć przez 1000km ale sprzedawca u dealera powiedział że Rki są już dotarte na starcie stąd moje pytanie... a i jeszcze instrukcja nijak się ma do Rki podobno bo jest kilka zmian...

Pozdrawiam. ;)
Pawels07
Posty: 36
Rejestracja: 01 cze 2020, 12:25
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: T-Roc R i docieranie

Post autor: Pawels07 »

Złośliwości w tym nie było, nie ma się co oburzać, sam wnikliwie studiowałem ten temat i w końcu zaniechalem. Nie ważne czy masz R czy 1.5 Launch Control zniszczy Ci auto szybciej niż myślisz i tyle. A auto taty to przenośnia, znaczy czyjś, służbowy nie Twój osobisty po prostu.
2.0 Tsi premium
rabi
Posty: 142
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: T-Roc R i docieranie

Post autor: rabi »

termipl pisze: 08 cze 2020, 13:58 Dziękuję za złośliwą odpowiedź po pierwsze jak kogo stać taki samochód sobie kupuje a nie że od razu tata to była uwaga nie na miejscu, Po drugie gdyby to tak niszczyło podzespoły to raczej producent by tego nie adoptował do samochodów. Po trzecie zapytałem się oto czy samochód jest już dotarty czy muszę go docierać do 3000 km czy od razu mogę jeździć po całym zakresie obrotów silnika bardzo często robię długie trasy stąd się wzięło moje skromne pytanie.

Pozdrawiam. ;)
Producent nie patrzy jak myślisz tak daleko z trwałością. Ma to gdzieś. Przyjedziesz na serwis za 20tys zł z remontem. Chyba przeceniasz markę VW.OD razu się nie rozsypie bo ma wytrzymać w okresie gwarancyjnym. A potem to już bonus dla producenta że się pojawisz. To nie AMG składane i podpisane przez mechanika. Producent też mówi,że samochody są dotarte.Ale jest w necie klika filmów samochodów po przebiegu 3-5tys gdzie pokazują ile w oleju jest opiłków metalu. Jak sprzedasz szybko samochód po zakupie to nie musisz nic teraz docierać i oszczędzać. Idź na całość. Masz gwarancję przecież. Producent to przewidział w tym okresie.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: T-Roc R i docieranie

Post autor: The Rock »

termipl pisze: 08 cze 2020, 20:05sprzedawca u dealera powiedział że Rki są już dotarte na starcie
W dzisiejszych czasach każdy silnik jest dotarty. Jednak nie zaleca się pałowania w pierwszych kilometrach, bo samochód to nie tylko silnik, ale także skrzynia biegów, tarcze hamulcowe, przeguby itp., czyli rzeczy, które potrzebują trochę czasu, żeby się "utlenić", "dosmarować" itd., czyli nabrać swojej docelowej wytrzymałości w różnych warunkach temperaturowych.

Ja stosuję zdrowy rozsądek. Po wyjeździe z salonu unikam ostrej jazdy, ale się nie cackam - czyli jeżdżę normalnie. Po kilkuset kilometrach staram się raz na jakiś czas pojechać ostrzej, wkręcić silnik na wyższe obroty, ostrzej zahamować. Im więcej km na liczniku, tym częściej.

Czy to coś daje? Nie wiem. Wątpię, żeby ktokolwiek wiedział. :)
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: T-Roc R i docieranie

Post autor: chris »

termipl pisze: 08 cze 2020, 13:58 Po trzecie zapytałem się oto czy samochód jest już dotarty czy muszę go docierać do 3000 km czy od razu mogę jeździć po całym zakresie obrotów silnika.
Zdecydowanie docierać Kolego ;)
Akurat w temacie...
https://youtu.be/JqD3yC3DhhQ?t=307
Mądrego to aż miło posłuchać🤔
https://youtu.be/nhxYLPvTQOo?t=96
Reasumując nowy silnik wbrew obiegowym opinią należy jednak docierać czy to się komuś podoba czy nie :?
https://youtu.be/nhxYLPvTQOo?t=642
Okazuje się, że tzw procedura Long Life to po prostu jedna wielka ściema i nie dawajcie się na to nabierać :)
Awatar użytkownika
Morette
Posty: 23
Rejestracja: 26 maja 2020, 6:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: T-Roc R i docieranie

Post autor: Morette »

Dzięki za linki do fajnego materiału. Za 2000 wymieniam olej.
Pytanie co z olejem w skrzyni? Producent chyba zaleca wymianę po 60 000? czy nie zrobić tego wcześniej zgodnie z tym co było w filmiku pod linkiem 2 ??
VW T- ROC R 2.0 TSI 4MOTION DSG 300KM
ODPOWIEDZ