Zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
Morette
Posty: 23
Rejestracja: 26 maja 2020, 6:11
Lokalizacja: Warszawa

Zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi

Post autor: Morette »

Witam

Chciałbym się podzielić i zapytać jak wy chronicie się przed warunkami atmosferycznymi poza miejscem zamieszkania (garaż) oraz ci którzy nie parkujecie pod sztywnym lub ciepłym dachem jakie przeciwdziałania wprowadzacie lub planujecie.
Dokonałem zakupu parasola samochodowego i wszystkim polecam tego typu rozwiązanie przed np gradem lub śniegiem.

Filmiki prezentujące możliwości produktu do znalezienia w internecie i na youtube.

Może ktoś ma jeszcze inne ciekawe rozwiązania?

Zapraszam do dyskusji.
Załączniki
8a.jpg
8a.jpg (154.63 KiB) Przejrzano 5802 razy
4a.jpg
4a.jpg (228.24 KiB) Przejrzano 5802 razy
1a.jpg
1a.jpg (205.72 KiB) Przejrzano 5802 razy
VW T- ROC R 2.0 TSI 4MOTION DSG 300KM
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi

Post autor: The Rock »

Mam wrażenie, że regularne montowanie tego wynalazku spowoduje w dłuższym czasie większe szkody niż potencjalny opad atmosferyczny.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi

Post autor: Pado »

The Rock pisze: 06 lip 2020, 13:24 Mam wrażenie, że regularne montowanie tego wynalazku spowoduje w dłuższym czasie większe szkody niż potencjalny opad atmosferyczny.
szczególnie jak mocno zawieje :lol:
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi

Post autor: morfeusz747 »

Oglądałem wczoraj na TVN Turbo test tego parasola i powiem, że dupy nie urywa tym bardziej w tej kwocie ~1300zł.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi

Post autor: Pado »

Nie zakładałbym tego nawet jakbym dostał to za darmo...
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi

Post autor: The Rock »

Bardziej widzę zastosowanie tego, np.: na kempingach, gdzie samochód stoi dłużej, żeby się nie kurzył albo, żeby nie upaprała go żywica kapiąca z drzew, ptasie odchody albo nie uszkodziły spadające szyszki itp.
Awatar użytkownika
Morette
Posty: 23
Rejestracja: 26 maja 2020, 6:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi

Post autor: Morette »

Oczywiście ja też nie zamierzam z tego robić mobilnego garażu przy każdym postoju a stosować to w niektórych przypadkach.
VW T- ROC R 2.0 TSI 4MOTION DSG 300KM
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: Zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi

Post autor: Tiggy »

Morette pisze: 06 lip 2020, 19:22 Oczywiście ja też nie zamierzam z tego robić mobilnego garażu przy każdym postoju a stosować to w niektórych przypadkach.
A powiedz - to jest konkretnie sztywne, czy coś a'la prawdziwy parasol (tzn. bardzo delikatne)? Bo powierzchnia całkiem spora (na oko koło 7-8 m2). Bałbym się, że przy podmuchu może porysować dach lub słupki. A przy konkretniejszym wietrze mocno uszkodzić samochód.
Awatar użytkownika
Morette
Posty: 23
Rejestracja: 26 maja 2020, 6:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi

Post autor: Morette »

A powiedz - to jest konkretnie sztywne, czy coś a'la prawdziwy parasol (tzn. bardzo delikatne)? Bo powierzchnia całkiem spora (na oko koło 7-8 m2). Bałbym się, że przy podmuchu może porysować dach lub słupki. A przy konkretniejszym wietrze mocno uszkodzić samochód
  • konstrukcja jest dość sztywna
  • przyssawka dość mocna
  • z każdej strony poszycia jest kieszeń z zakładem materiału która pozwala na ujsćie podmuchom powietrza
  • konstrukcja wg informacji producenta jest przystosowana do podmuchów wiatru do MAX 50 km/h
  • po umocowania odciągów jest sztywno i stabilbie
VW T- ROC R 2.0 TSI 4MOTION DSG 300KM
rabi22
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwie 2020, 18:27

Re: Zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi

Post autor: rabi22 »

Wystarczy że zerwie się wichura. Zerwie parasol i uszkodzi inne pojazdy. Do tego jak będzie wiało to deszcz i smieci z ziemi będą waliły z boku a nie w dach.
Na śnieg większy się nie nadaje. Za delikatne.
Chyba tylko jako parasol przeciwsłoneczny. To tak. Ale to zakładanie i zdejmowanie masakra.
Jak postawisz w miejscu niestrzeżonym samochód to kogoś z pewnością pokusi kiedyś, żeby Ci to uszkodzić ze złości a przy okazji porysuje lakier
Wspomnisz kiedyś moje słowa.
A na końcu i tak szybciej sprzedasz ten samochód niż zdążą go dotknąć warunki atmosferyczne o których piszesz.
Ale Twój wybór. Kto bogatemu zabroni ?
ODPOWIEDZ