zmiana modelu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Spinner
Posty: 688
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

zmiana modelu

Post autor: Spinner »

Może kogoś z grona osób, które niedawno zamówiły auto i mają szansę załapać się na rocznik 2021, zainteresują niektóre zmiany w stosunku do 2020 i terminy, w których zaprzestaje się produkcji danych elementów modelu 2020 a zaczyna się produkcję 2021(patrz załącznik, podane są tygodnie kalendarzowe - KW).
Mnie osobiście trochę zdziwiło, że 29 -tego tygodnia (29/20) odpada opcja koła zapasowego i jednocześnie w roczniku modelowym 2021 nie ma nic w zamian, tzn. będzie chyba tylko standard - zestaw naprawczy. Mam nadzieję, że nie załapię się na tą modyfikację a jeżeli już, to gratyfikacja.
Jak widać główne zmiany to typoszeregu silników. Są jeszcze inne drobniejsze, bo nie jest to pełna lista.
Najbardziej ubawiła mnie zmiana dotycząca Active Info Display, które, wg tego zestawienia, zmieni tylko nazwę na Digital Cockpit Pro. Jednakże chodzą słuchy, że zmiana będzie polegała też na tym, że nie będzie możliwe wyświetlanie na tym cockpicie nawigacji.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: zmiana modelu

Post autor: Pado »

Tak, na forach DE jest dyskusja i wynika, że... Map nie da sie wyświetlić na nowym AID. Chyba ma to związek z zastosowaniem jednostki centralnej MIB3 (my mamy MIB2)

Nie będzie tez czerwonych zaciskow w pakiecie sport...
Spinner
Posty: 688
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: zmiana modelu

Post autor: Spinner »

A propos forów DE, widzę, że też wychodzisz z założenia, że informacji najlepiej szukać u źródeł. Przeglądnąłem dziś parę wpisów i zdziwiło mnie, że niektórzy naiwni obiecywali sobie, po roczniku 2021, nawet miękkie plastiki. Ale z tego co widać, to chyba jakiejś rewolucji na lepsze to nie będzie.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: zmiana modelu

Post autor: Pado »

Obawiam się, że w VAGu stosowanie twardych plastików może postępować w innych "tańszych" modelach...

co do boczków...ciekawe ile kosztowałaby usługa oklejenia...

https://car-interior.pl/obszywanie-deski-rozdzielczej/
Spinner
Posty: 688
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: zmiana modelu

Post autor: Spinner »

Bardzo ciekawa propozycja ale trochę odstręcza mnie wizja dalszego "pompowania" kasy w i tak przeszacowanego cenowo ale bądź co bądź, tylko kompakcika.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: zmiana modelu

Post autor: Pado »

ja najwyżej podmienię boczki przednie na tapicerowane jak się w końcu pojawią na allegro...
Pavali
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:44

Re: zmiana modelu

Post autor: Pavali »

Pado pisze: 13 lip 2020, 12:25 ja najwyżej podmienię boczki przednie na tapicerowane jak się w końcu pojawią na allegro...
Z pakietu R-liny czy z pełnego R te tapicerowane boczki ?
'19 T-Roc 1.5 TSI DSG Premium | Ravenna Blue | komfort, drogowy, sport, el. klapa, kamera... | :)
Marta
Posty: 14
Rejestracja: 28 cze 2020, 13:02

Re: zmiana modelu

Post autor: Marta »

Ja mam tapicerowane boczki, odebrałam samochód 01lipca. Troc premium.
Spinner
Posty: 688
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: zmiana modelu

Post autor: Spinner »

Chyba cały rocznik modelowy 2020 ma tapicerowane boczki ale na trochę pianki na desce rozdzielczej w modelu 2021to nie ma co liczyć.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: zmiana modelu

Post autor: Pado »

Pavali pisze: 14 lip 2020, 20:05
Pado pisze: 13 lip 2020, 12:25 ja najwyżej podmienię boczki przednie na tapicerowane jak się w końcu pojawią na allegro...
Z pakietu R-liny czy z pełnego R te tapicerowane boczki ?
Standardowe "materiałowe" jakie teraz dają od 2020
ODPOWIEDZ