Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Sebas
Posty: 73
Rejestracja: 26 gru 2022, 11:51

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Sebas »

Jeżeli dobrze rozumiem tabelę przeglądów, to wygląda na to, że te kolejne przeglądy co rok po tym pierwszym to dla samochodów do roku modelowego 2020. Od roku modelowego 2021 jest co 30000 km lub co 2 lata w zależności co nastąpi pierwsze. Tak przynajmniej mówi Erwin, cyt:

"Tabele przeglądów T-Roc Cabriolet od roku modelowego 2020►, T-Roc od roku modelowego 2021►
Wraz z modelem T-Roc Cabriolet (2020►) wprowadzona zostaje nowa koncepcja przeglądów. Oto jej nowe cechy w porównaniu z dotychczasową koncepcją:
♦ Zmieniają się zakresy przeglądów - zostają wycofane przeglądy o rozszerzonym zakresie. Czynności te należy wykonywać dodatkowo podczas każdego przeglądu.
♦ Zmieniają się terminy przeglądów - zostają one zakodowane na stałe okresy, np. dla numeru PR: QI4 przegląd odbywa się po przejechaniu 30 000 km lub po 2 latach, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
♦ Terminy wykonania dodatkowych prac zostały odpowiednio dopasowane do terminów nowych przeglądów.

Wraz z modelem T-Roc (A11*) wprowadzona zostaje nowa koncepcja przeglądów od roku modelowego 2021."
Galux20
Posty: 413
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Galux20 »

Craftera odbieraliśmy w listopadzie.
Komputer wyświetla info , że przegląd mam 2 lata lub 30 tys km.
Natomiast wymiana oleju to info jest takie , że po 15. Tys km lub roku.
W crafterze 2019 komp mi wyświetla po staremu olej co dwa lata i jakieś 30 tys km.
W audi z 2020 olej co dwa lata i komp na bieżąco kalkuluje , sprawdziłem też tak mniej więcej po 15 tys km.
1.5 DSG 6,0 spalanie
pifster
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2023, 8:26

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: pifster »

Nie mylcie przeglądów i wymian oleju. Nie każdy przegląd musi byc z wymiana oleju. W wersji do mod 2020 pierwszy przegląd po 30 tys lub dwóch latach (co wcześniej nastąpi) Wymiana oleju w/g wskazań nie później niż po 30tys i 2 latach. Kolejny przegląd po roku lub 30tys km - wymiana oleju tak samo jak od początku (w/g wskazań na wyświetlaczu (nie później niż 2 lata/30tys)) WYMIANA OLEJU (w pakiecie przeglądów) zawsze w/g wskazań (przy prawidłowo ustawionych parametrach przez serwis). Na swoje życzenie ale i koszt można zmieniać olej oczywiście w dowolnym momencie jednak jeśli ma się wykupiony pakiet wówczas trzeba poprosić o nie kasowanie wskazań wymiany oleju
Galux20
Posty: 413
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Galux20 »

Ok podjadę do serwisu ,żeby poprawili mi ustawienia rok 1 na olej😀
1.5 DSG 6,0 spalanie
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: morfeusz747 »

Opłaca się brać pakiet przeglądów z gwarancją? Kilometrów robię mało i tak właśnie liczę czy to ma sens...
Dodatkowa gwarancja to taki mast hava ale mam obiekcje do przeglądów.
Wachacz
Posty: 509
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Wachacz »

maciej.plock pisze: 12 mar 2023, 11:35 No tak jeśli wykupiłeś to żeby ja utrzymać musisz serwisować.
A co do dużych awarii to ten silnik bez żadnego problemu robi 120 tys wiem bo u mnie w firmie jeżdżą octavie i przez okres leasingu kręcą tyle a nawet więcej i to przy wymianie oleju co 30 tys… po drodze między wymianami jest dolewka Ok 1 litra.
Piszesz o silnikach które bez problemu nalatają 120 tys/km masz tutaj link gdzie ludzie mają problemy przy kilku tys/km posłuchachaj jak pracują niektóre silniki w nowych samochodach ???
https://www.facebook.com/groups/4438628 ... ?ref=share
Galux20
Posty: 413
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Galux20 »

Morfeusz

Wiesz ile km będziesz rocznie robił.
Porozmawiaj z ASO jakie są koszty przeglądu i oleju , ale obecne.
Przelicz to sam
.
Korzystnie podatkowo jest wrzucić pakiet w leasing.
Koszt wymiany oleju to z 800zl przegląd pewnie pod 1700zl.
1.5 DSG 6,0 spalanie
Rotrzyld
Posty: 87
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Rotrzyld »

morfeusz747 pisze: 03 kwie 2023, 14:05 Opłaca się brać pakiet przeglądów z gwarancją? Kilometrów robię mało i tak właśnie liczę czy to ma sens...
Dodatkowa gwarancja to taki mast hava ale mam obiekcje do przeglądów.
Aby auto było na gwarancji wymagane jest terminowe wykonywanie przeglądów w ASO. Gwarancja jest obwarowana limitem przebiegu np. 100 tys km, a przeglądy "opłacone z góry" wykonywane są cyklicznie co 30 tys. W pakiecie z 100 tys. przebiegiem, w okresie ochrony gwarancją są objęte tylko dwa przeglądy - 30 tys i 60 tys. pozostały trzeci dla 90 tys. trzeba opłacić samemu. Nie mówię tu oczywiście o tych zalecanych dodatkowo przez mechaników np. po 3 lub 5 tys i po 15/17 tys., a później w międzyczasie (po wykonanych w ASO na 30 tys i 60 tys) przy 45 tys. oraz 75 tys. km. Robimy je z obowiązku, aby nasze auta pojechały dalej niż np. 150 tys bez awarii napędu. Wracając do tematu; dwa przeglądy w ASO na 30 i 60 tys. to sumaryczny koszt od 1500 do 2000 zł (według informacji podawanych przez forumowiczów). Koszt pakietu 5 letniej gwarancji z 2 przeglądami, który podaję jako przykład, wynosi niecałe 5400 zł. Po odjęciu 2 tys. za przeglądy pozostaje kwota 3400 za trzy lata dodatkowej gwarancji. Gdy samochód ulegnie poważniejszej awarii to ta wartość na pewno będzie znacznie przekroczona. Sprawa jest podobna do ubezpieczenia, gdy je opłacisz to zdarzenie losowe, "aż tak nie boli". A gdy zaryzykujesz i nie zabezpieczysz się, a potem nic się nie wydarzy to chwała dla Ciebie. Lecz gdy się coś zepsuje to jednak bardzo mocno wydrenuje Ci kieszeń! Kontrargumentem dla tego toku rozumowania jest niezawodność marki VW. Pozostawiam temat do własnego osądu: warto czy nie warto?
P.S. Osobiście wybrałem wariant, że warto opłacić pakiet przy zakupie auta! Zwłaszcza, że inflacja jeszcze długo będzie dwucyfrowa, a ceny przeglądów będą rosnąć razem z upływem czasu.
Galux20
Posty: 413
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Galux20 »

Wymiany oleju nie dojdą?
W ramach pakietu
1.5 DSG 6,0 spalanie
Rotrzyld
Posty: 87
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Rotrzyld »

Galux20 pisze: 03 kwie 2023, 16:13 Wymiany oleju nie dojdą?
W ramach pakietu
Oczywiście w ramach pakietu jest również wymiana oleju, chyba, że auto "upomni się" o nie wcześniej...
ODPOWIEDZ