Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: The Rock »

rybkh pisze: 20 lut 2019, 17:27Masz po prostu szczęście. ;)
Ja widziałem prawie nowe silniki, które klękały i nie nadawały się nawet do remontu.
Też takie widziałem - moim rekordem było 1.9 TDI na pompowtryskach, w którym urwał się zawór po kilkunastu tysiącach km - silnik poszedł do wymiany na gwarancji.
Czy na tej podstawie miałbym twierdzić, że powszechna i zresztą słuszna opinia, że te silniki są pancerne jest nieprawdziwa? :)

Chodzi mi o większą skalę, a nie poszczególne przypadki. Pisałem już kilkukrotnie, że silniki dzielą się na udane i nieudane. Udany silniki nawet z pojemnością od kosiarki będzie jeździł i jeździł - sama kosiarka padnie prędzej niż jej silnik. :)
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Krysztof »

Jedno jest pewne nie można przekroczyć limitu km podanego przez producenta a jak kogoś stać może wymieniać i co tysiąc.A co do wymiany w salonie skody lub seata wolałbym się upewnić na przykładzie haka gdzie pracownik salonu powiedział że owszem mogę hak zamontować w niezależnym warsztacie ale montaż wymaga ingerencji w oprogramowanie i jak coś się stanie z instalacją i udowodnią mi że nie był zamontowany w salonie to mogę pomażyć o gwarancji.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: paulr »

olej zgodny z wytycznymi producenta to i samemu można sobie wymienić. Gwarancja na to nie może w żaden sposób być anulowana, chyba że zalejesz olejem zmieszanym z gwoździami, to tak jak z paliwem.....
adrian-24
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2018, 8:00

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: adrian-24 »

Tak z ciekawości, czy ktoś czeka z wymianą oleju 2 lata lub 30tys km czy wszyscy wymienili po roku lub 15 tys?
pawelp
Posty: 37
Rejestracja: 08 paź 2018, 22:08

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: pawelp »

Mój T-Roc 2 tyg temu skończył rok...
Mam 8 tyś. km przebiegu, silnik 1,5 benzyna... Apka We Connect Go pokazuje ze wymiana oleju za 218 dni, przegląd za 347 dni....
Co robić ? Wymienić teraz czy za 6-7 mc-y w ramach pakietu przeglądów(czyli po 1,5 roku od zakupu, przy przebiegu ok 12tyś.) ?
1.5 TSI ACT Manual; kolor energetic orange + czarny dach; Advance + pakiety drogowy, komfort, design, zimowy, podgrzewana kierownica, nawigacja.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: paulr »

Ja zawsze wymienialem zgodnie z zaleceniami. Czyli te np 2 lata. Ale tez zakladalem ze auto 3-4 lata i kolejne. A w tym czasie to duza szansa ze by na jednym oleju przejecha. A vw dlugo sie zastanawialem i po ponad roku wymienilem bo zakladam ze bede go mial dluzej. Wymiana napewnio nie zaszkodzi. Kwestia czy chce sie wydawac kase czy nie
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: MarioMc »

Ja wymieniłem dzisiaj.
Auto ma 4 miesiące i przejechane 12.000 km :-).
Filtr org grupa VW - ASO Skoda ok 40 pln
Olej 4 litry Castrol 0W20 LL IV VW 508 00/509 00 - ok 220 pln. / ma zielony kolor ;-)/. Weszła cała banieczka i poziom na bagnecie 4/5.

Praca szybka łatwa i przyjemna, po zdjęciu osłony dolnej /7 malych trox i 3 większe/ wszystko jest na wierzchu. Silnik od dołu piękny i suchy ;-)

Zlany olej był czarny jak smoła, żadnych opiłków ani w oleju ani na korku w misce nie było.
Trochę się namęczyłem z filtrem, fabrycznie był tak doje....., mimo użycia specjalnego klucza, to po odkręceniu wyglądał już jak po zderzeniu z TIRem. Fakt ze robiłem na leżąco bez kanału. Pierwszy raz się spotkałem z tak dokręconym filtrem, chyba w fabryce robot się zje.... i dokręcał za dużym momentem ;-).
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Pado »

Dzis wymienilem olej po raz drugi (1. Raz po 2000km), przebieg 11000km, olej czarny jak smoła. Następna wymiana ok 20-21.000km.
Nie wiem jak olej ma wytrzymać 30000km...jak ktos bierze auto na 4 lata to ok, ale jak na dluzej to odradzam czekanie...
Awatar użytkownika
darekrezmer
Posty: 50
Rejestracja: 05 maja 2019, 9:55
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: darekrezmer »

Mi zgodnie z życzeniem usunęli tryb longlife z komputera . Będę zmieniał co 10-12 tys.km . Ze swoim olejem ( na pewno nie Castrol ani Motul ) i filtrami to nie majątek. A przy odsprzedaży auta bardzo podnosi wartość pełna historia serwisowa. Tak było jak golfa sprzedawałem w marcu 2019
T-roc 2.0 TSI DSG 4motion
VWT-ROC
Posty: 15
Rejestracja: 31 mar 2020, 13:51

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: VWT-ROC »

Witam, czy to prawda że serwisy wycofują 5W30 i będą zalewać silniki tylko 0W30???
ODPOWIEDZ