Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
adrian-24
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2018, 8:00

Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: adrian-24 »

Pierwszy przegląd jest po 2 latach lub 30 tys km, jak jest u Was, czekacie z wymianą oleju 2 lata lub 30 tys km czy wymiana wcześniej.
pawelp
Posty: 37
Rejestracja: 08 paź 2018, 22:08

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: pawelp »

Ja się zastanawiam czy nie wymienić po 1500 km. Na razie mam 1085 km... I apka VW Connet pokazuje
Załączniki
SmartSelect_20181210-084801_VW Connect.jpg
SmartSelect_20181210-084801_VW Connect.jpg (75.34 KiB) Przejrzano 33037 razy
1.5 TSI ACT Manual; kolor energetic orange + czarny dach; Advance + pakiety drogowy, komfort, design, zimowy, podgrzewana kierownica, nawigacja.
R_line
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2018, 9:24

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: R_line »

No właśnie, ja również mam informacje jak powyżej w sprawie interwalow wymiany... dowiedziałem się też,że olej powinien być z normą vw 504-507 jednak nigdzie nie ma informacji czy to ma być syntetyk,pół syntetyk itp... w książce obsługi również nie jest to jasno opisane. Może ktoś doradzić? Chciałbym zlecić wymianę oleju, przy czym nie chce zalewac silnika Castrolem, a wolę dostarczyć swój
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: btr »

R_line pisze: 13 gru 2018, 9:29 No właśnie, ja również mam informacje jak powyżej w sprawie interwalow wymiany... dowiedziałem się też,że olej powinien być z normą vw 504-507 jednak nigdzie nie ma informacji czy to ma być syntetyk,pół syntetyk itp... w książce obsługi również nie jest to jasno opisane. Może ktoś doradzić? Chciałbym zlecić wymianę oleju, przy czym nie chce zalewac silnika Castrolem, a wolę dostarczyć swój
To są oleje syntetyczne 5W30. Nie ma problemu, żeby w serwisie dać swój olej i filtr.
adrian-24
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2018, 8:00

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: adrian-24 »

Ale czy czekacie do pierwszego przeglądu (2 lata lub 30 tys km) z wymianą oleju, czy wymieniacie wcześniej (tak jak jest to niby zalecane co rok lub15 tys km)?
R_line
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2018, 9:24

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: R_line »

Ja osobiście wolę wymieniać olej co 10-12 tyś przebiegu - rocznie nie robię więcej jak 15 tyś rocznie więc przyjmuje sobie interwały wymiany raz w roku. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z panującej obecnie technologii i lepiej jest zapobiegac niz leczyc. Dodatkowo jestem zwolennikiem dostarczania własnego, sprawdzonego już oleju. Wczoraj rozmawiałem z serwisem i nie ma problemu również w tym,aby nie kasować inspekcji olejowej - z racji wykupionego pakietu przeglądu, wymianę oleju w przyszłym roku będę miał za Free :)
adrian-24
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2018, 8:00

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: adrian-24 »

A orientujesz się może ile taka przyjemność kosztuje w ASO (chodzi mi o wymianę oleju z filtrem, oczywiście olej i filtr w moim zakresie)?
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: paulr »

takiej wymiany nie trzeba robić w ASO. można nawet samemu jak ktoś ma warunki czy w najbliższym warsztacie za kilka zł. ASO nie musi wiedzieć że olej został wymieniony jak VW będzie pokazywać na tyle duży przebieg i czas by zmieścić się na kolejną wizytę w ASO.
adrian-24
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2018, 8:00

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: adrian-24 »

paulr pisze: 17 gru 2018, 13:40 takiej wymiany nie trzeba robić w ASO. można nawet samemu jak ktoś ma warunki czy w najbliższym warsztacie za kilka zł. ASO nie musi wiedzieć że olej został wymieniony jak VW będzie pokazywać na tyle duży przebieg i czas by zmieścić się na kolejną wizytę w ASO.
A czy nie stracę gwarancji jak wymienię olej sam (poza ASO)?
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: paulr »

adrian-24 pisze: 18 gru 2018, 8:40
paulr pisze: 17 gru 2018, 13:40 takiej wymiany nie trzeba robić w ASO. można nawet samemu jak ktoś ma warunki czy w najbliższym warsztacie za kilka zł. ASO nie musi wiedzieć że olej został wymieniony jak VW będzie pokazywać na tyle duży przebieg i czas by zmieścić się na kolejną wizytę w ASO.
A czy nie stracę gwarancji jak wymienię olej sam (poza ASO)?
Nie traci się gwarancji jak wymieni się na odpowiedni olej. Ba można tam nalać nawet roślinny i jak się światła popsują to nikt nie sprawdzi parametrów oleju. :)
nie patrzyłem jak jest w VW z kasowaniem tego komunikatu za ile wymiana i co się stanie jak już się wyświetli, w moim przypadku czas i przebieg dla oleju i przeglądu jest ten sam (2 lata od zakupu) więc narazie się tym nie interesuje, mam wykupiony pakiet przeglądów na 48 miesięcy więc jak dla mnie im się to wyświetli wcześniej tym lepiej:) ale jak po roku nadal będzie pokazywało że na oleju mogę jeździć rok to wymienię gdzieś w najbliższym warsztacie. Pewnie sama wymiana w ASO nie będzie jakoś bardzo droga. Ale napewno % dużo więcej niż u jakiegoś mechanika:)
ODPOWIEDZ