Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Marecki1976 »

Wachacz pisze: 18 sty 2023, 0:19 .........tak jak powiedział mechanik w ASO taki olej musi być do takiego silnika z pgf i tyle ja nie jestem znawcą silników piszę to co mówią fachowcy.pozdrawiam
A co to za nowy skrót "pgf" wymyślił ten mechanik ?
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Sebas
Posty: 74
Rejestracja: 26 gru 2022, 11:51

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Sebas »

Wachacz pisze: 18 sty 2023, 0:19 Tak ale piszemy o czymś specyficznym o filtrze cząstek stałych w tsi nigdy tego nie było większość kierowców jest zaskoczona że jest filtr,silnik też specyficzny bardzo precyzyjny wymaga innego oleju to nie silnik tdi,tak jak powiedział mechanik w ASO taki olej musi być do takiego silnika z pgf i tyle ja nie jestem znawcą silników piszę to co mówią fachowcy.pozdrawiam
Nie zrozumiałeś, mała podpowiedź: Gasoline Particulate Filter. 🙂
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Ziomekatomek »

Nie wiem, co wy tu roztrząsacie. GPF jest pakowany w TSI od kilku lat. 1.0, 1.4, 1.5, 2.0. W ramach jednej objętości skokowej i różnych mocy filtry są zlokalizowane w innym miejscu i pracują pod innym reżimem, co też wpływa na wymagania dla oleju. Normy na olej są dostosowane do konkretnej wersji silnika.

Do 100 tysięcy przebiegu nie zawracał bym sobie głowy rozważaniami który jest lepszy, bo tak naprawdę największy wpływ na żywotność silnika ma częstotliwość wymian.

Z normą oleju i silnikiem jest jak z dupą, każdy ma swoją.
Zasadniczo każdy ma napisane pod klapą co ma lać, lub co ewentualnie może lać lub dolać.

W 1.6 MPI dolewałem litr pomiędzy wymianami co 15 tysięcy i to podobno bardzo dobry wynik, a piłowałem go często na 4000 obrotów na autostradzie przez kilka godzin. Nigdy nie miałem rozterek, że mi zaraz grat padnie.

W Polonezach ludzie dolewali co tankowanie i też jeździli...

Prędzej rdza zeżre T-roca niż silnik padnie przy skróconych interwałach wymiany oleju.
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: chris »

Wydłużone przeglądy co 30tyś. km i olej 0W30 to samo zło dla silnika.
A te wszystkie bzdury, które wmawiają Nam spece w ASO lepiej nie wierzyć :roll:
Polecam wysłuchać Micha co ma na ten temat do powiedzenia od 13 min ;)
https://youtu.be/nhxYLPvTQOo?t=788
Zobaczcie sami ile opiłków się zebrało przy wymianie oleju w T-Rocu w silniku Evo2 1.5 TSI już po 2500km :shock:
https://youtu.be/dnv0qXAjTMw?t=827
maciej.plock
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2022, 14:00

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: maciej.plock »

Czesc, czy do tego nowego korka plastikowego to jest potrzebny jakiś specjalny klucz czy śrubokręt wystarczy?
Awatar użytkownika
chris
Posty: 268
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: chris »

Tu jest bardziej profesjonalny jeszcze jeden filmik dotyczący wymiany oleju ale w poprzedniej generacji 1.5 TSI ;)
https://www.youtube.com/watch?v=si5F8sh4lhs
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Wachacz »

Ziomekatomek pisze: 18 sty 2023, 9:56 Nie wiem, co wy tu roztrząsacie. GPF jest pakowany w TSI od kilku lat. 1.0, 1.4, 1.5, 2.0. W ramach jednej objętości skokowej i różnych mocy filtry są zlokalizowane w innym miejscu i pracują pod innym reżimem, co też wpływa na wymagania dla oleju. Normy na olej są dostosowane do konkretnej wersji silnika.

Do 100 tysięcy przebiegu nie zawracał bym sobie głowy rozważaniami który jest lepszy, bo tak naprawdę największy wpływ na żywotność silnika ma częstotliwość wymian.

Z normą oleju i silnikiem jest jak z dupą, każdy ma swoją.
Zasadniczo każdy ma napisane pod klapą co ma lać, lub co ewentualnie może lać lub dolać.

W 1.6 MPI dolewałem litr pomiędzy wymianami co 15 tysięcy i to podobno bardzo dobry wynik, a piłowałem go często na 4000 obrotów na autostradzie przez kilka godzin. Nigdy nie miałem rozterek, że mi zaraz grat padnie.

W Polonezach ludzie dolewali co tankowanie i też jeździli...

Prędzej rdza zeżre T-roca niż silnik padnie przy skróconych interwałach wymiany oleju.
Te kilka lat pakowane to tylko od 2018r wymogi euro 6 tak gdzieś wyczytałem ?.
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Ziomekatomek »

W 2018 r zaczeła obowiązywać norma. Wdrażanie rozwiązań z GPFem w VW rozpoczęło się wcześniej. Mercedes miał to gotowe już 2014 r.
Iso
Posty: 32
Rejestracja: 17 lip 2018, 11:18

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Iso »

Mam z lipca 2018 roku, 1,5 dsg bez filtra GPF z normą 6 , później były montowane filtry GPF z normą 6d. Fabrycznie miałem zalany olejem 5w30, następnie zmienili mi na 0w30.
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Marecki1976 »

A faktycznie wymieniacie też te korki przy każdej wymianie oleju ?
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
ODPOWIEDZ