Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Mun
Posty: 138
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Mun »

Radio pisze: 07 lut 2023, 14:40 Wymieniam olej i filtry co 10, max 12 tys km, tyle że robię to dołem, ale mój mechanik twierdzi że podczas wysysania oleju, w zależności od poj. silnika i modelu w silniku potrafi pozostać od 200 do 500 gram oleju, osobiście nie sprawdzałem ponieważ ma rację, odssysam olej w swoich motocyklach i tam potrafi pozostać 300 gram oleju.
Pierwszą wymianę oleju robię zawsze po przebiegu 1,5-2 tys km.
Ale wysysanie może być zależne od indywidualnych cech budowy silnika a zwłaszcza miski olejowej, ( miejsca w które sięga bagnet, wszelkie zakamarki ). Czytałem, że któryś z Mercedesów zaleca tylko odssysanie, także to że w motorze nie bardzo odsysanie nie oznacza, że w innych silnikach mało skuteczne. Spuszczanie przez korek również pozostawia jakiś procent starego oleju.
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
Radio
Posty: 138
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Radio »

Pewnie tak, a więc odessij olej i podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami, zapewne wielu będzie wdzięcznych za wskazówki.
Mun
Posty: 138
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Mun »

Radio pisze: 07 lut 2023, 15:01 Pewnie tak, a więc odessij olej i podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami, zapewne wielu będzie wdzięcznych za wskazówki.
Lekko kąsliwy jest kolega 😜 Moją prośbę skierowałem do tych osób, które w trockach być może tak wymianiali olej i zechcą się tym doświadczeniem podzielić z tymi mniej doświadczonymi np ze mną.
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
Sebas
Posty: 73
Rejestracja: 26 gru 2022, 11:51

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Sebas »

Wymiana oleju bez wymiany filtra nie ma najmniejszego sensu.
Galux20
Posty: 413
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Galux20 »

Ja często wlewam płukankę.
Akurat się przekonałem , że warto robić.
Wiadomo płukanka to po jakims większym przebiegu.
Przy opilkach to może warto poczekać jak
Zleci stary olej i przelać z pół litra oleju świeżego.
Oczywiście to moje gdybanie.
1.5 DSG 6,0 spalanie
Mun
Posty: 138
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Mun »

Sebas pisze: 07 lut 2023, 16:36 Wymiana oleju bez wymiany filtra nie ma najmniejszego sensu.
A może kolega to jakoś uzasadnić. Wg mnie po tak krótkim czasie filtr nie powinien być bardzo zanieczyszczony produktami spalania i starzenia oleju. Filtr po to jest by zatrzymymywac również częsci stałe, tu powiedzmy opiłki, ale chyba nie ma ich aż tyle żeby zapchały filtr. Tu rodzi się pytanie : to po co w ogóle wymianiać olej na tzw. dotarciu ? Może chodzi o reakcje chemiczne na powierzniach tłoków i cylindrów w wysokiej temperaturze ? Z nowym olejem może lepiej ten proces przebiega ? Trudny temat.
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
Radio
Posty: 138
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Radio »

Mun pisze: 07 lut 2023, 15:23
Radio pisze: 07 lut 2023, 15:01 Pewnie tak, a więc odessij olej i podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami, zapewne wielu będzie wdzięcznych za wskazówki.
Lekko kąsliwy jest kolega 😜 Moją prośbę skierowałem do tych osób, które w trockach być może tak wymianiali olej i zechcą się tym doświadczeniem podzielić z tymi mniej doświadczonymi np ze mną.
Nie byłem kąśliwy, po prostu zacząłeś dzielić włos na czworo i stąd moja taka a nie inna wypowiedź.
Mun
Posty: 138
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Mun »

Radio pisze: 07 lut 2023, 18:59
Mun pisze: 07 lut 2023, 15:23
Radio pisze: 07 lut 2023, 15:01 Pewnie tak, a więc odessij olej i podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami, zapewne wielu będzie wdzięcznych za wskazówki.
Lekko kąsliwy jest kolega 😜 Moją prośbę skierowałem do tych osób, które w trockach być może tak wymianiali olej i zechcą się tym doświadczeniem podzielić z tymi mniej doświadczonymi np ze mną.
Nie byłem kąśliwy, po prostu zacząłeś dzielić włos na czworo i stąd moja taka a nie inna wypowiedź.
Bo Ty wymieniłeś olej po takim a takim czasie i uważasz, że wszyscy tylko tak powinni robić. Wymianiasz olej tak jak chcesz i nie odbieraj innym innego poglądu a tym bardziej docierania. To jest metoda patrzenia tylko na swój koniec nosa.
" Bo ja , bo ja " . Są inni którzy dzielą włos na czworo i co z tego ? Nie krytykuj, pytanie było jasne : kto odsysa olej? Nie robiłeś tego to się nie wypowiadaj, bo pachnie to przemądrzaniem się i wiedzą o wszystkim i wszystkich.
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
Radio
Posty: 138
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Radio »

Człowieku, czytaj ze zrozumieniem, chyba że nie potrafisz, więc proponuję daj sobie na luz... tyle w temacie.
Mun
Posty: 138
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Mun »

Radio pisze: 07 lut 2023, 20:25 Człowieku, czytaj ze zrozumieniem, chyba że nie potrafisz, więc proponuję daj sobie na luz... tyle w temacie.
Człowieku u mnie luzik, tyle że jak się nie ma argumentów to się drugiej stronie zarzuca brak zrozumienia czytanego tekstu. I tyle w tym temacie.
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
ODPOWIEDZ