Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Galux20
Posty: 424
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Galux20 »

W crafterze 2022 mam przegląd co dwa lata lub km
Olej co roku lub 15 tys km.
W trocu przeglądy co 2 lata a przy wymianie oleju są kreski
1.5 DSG 6,0 spalanie
Awatar użytkownika
Y@rek
Posty: 101
Rejestracja: 30 gru 2022, 21:20

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Y@rek »

Mój 1.5 DSG jest już po pierwszej wymianie oleju i oczywiście filtra oleju. Przejechałem pierwsze 3tyś. km, więc mogę teraz popróbować trochę odważniej tryb S
maciej.plock
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2022, 14:00

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: maciej.plock »

Wachacz pisze: 03 kwie 2023, 15:06
maciej.plock pisze: 12 mar 2023, 11:35 No tak jeśli wykupiłeś to żeby ja utrzymać musisz serwisować.
A co do dużych awarii to ten silnik bez żadnego problemu robi 120 tys wiem bo u mnie w firmie jeżdżą octavie i przez okres leasingu kręcą tyle a nawet więcej i to przy wymianie oleju co 30 tys… po drodze między wymianami jest dolewka Ok 1 litra.
Piszesz o silnikach które bez problemu nalatają 120 tys/km masz tutaj link gdzie ludzie mają problemy przy kilku tys/km posłuchachaj jak pracują niektóre silniki w nowych samochodach ???
https://www.facebook.com/groups/4438628 ... ?ref=share
No i co z tych filmów wynika? W ilu autach pojawiła się awaria ze nie można było jechać?
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: andy1951 »

Facet pisze bzdury ludzie narzekają na skrzynie biegów ręczne a nie na silniki .
Ale Wachacz pisze żeby go ludzie podziwiali bo on się na wszystkim zna
Galux20
Posty: 424
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Galux20 »

Jakiś promil usterek występuje, opinie ten silnik ma b.dobre

Ja benzyną uczę się jeździć,ale już mi podoba się.
1.5 DSG 6,0 spalanie
zenek69
Posty: 6
Rejestracja: 04 kwie 2023, 2:47

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: zenek69 »

Rotrzyld pisze: 03 kwie 2023, 16:07
morfeusz747 pisze: 03 kwie 2023, 14:05 Opłaca się brać pakiet przeglądów z gwarancją? Kilometrów robię mało i tak właśnie liczę czy to ma sens...
Dodatkowa gwarancja to taki mast hava ale mam obiekcje do przeglądów.
Aby auto było na gwarancji wymagane jest terminowe wykonywanie przeglądów w ASO. Gwarancja jest obwarowana limitem przebiegu np. 100 tys km, a przeglądy "opłacone z góry" wykonywane są cyklicznie co 30 tys. W pakiecie z 100 tys. przebiegiem, w okresie ochrony gwarancją są objęte tylko dwa przeglądy - 30 tys i 60 tys. pozostały trzeci dla 90 tys. trzeba opłacić samemu. Nie mówię tu oczywiście o tych zalecanych dodatkowo przez mechaników np. po 3 lub 5 tys i po 15/17 tys., a później w międzyczasie (po wykonanych w ASO na 30 tys i 60 tys) przy 45 tys. oraz 75 tys. km. Robimy je z obowiązku, aby nasze auta pojechały dalej niż np. 150 tys bez awarii napędu. Wracając do tematu; dwa przeglądy w ASO na 30 i 60 tys. to sumaryczny koszt od 1500 do 2000 zł (według informacji podawanych przez forumowiczów). Koszt pakietu 5 letniej gwarancji z 2 przeglądami, który podaję jako przykład, wynosi niecałe 5400 zł. Po odjęciu 2 tys. za przeglądy pozostaje kwota 3400 za trzy lata dodatkowej gwarancji. Gdy samochód ulegnie poważniejszej awarii to ta wartość na pewno będzie znacznie przekroczona. Sprawa jest podobna do ubezpieczenia, gdy je opłacisz to zdarzenie losowe, "aż tak nie boli". A gdy zaryzykujesz i nie zabezpieczysz się, a potem nic się nie wydarzy to chwała dla Ciebie. Lecz gdy się coś zepsuje to jednak bardzo mocno wydrenuje Ci kieszeń! Kontrargumentem dla tego toku rozumowania jest niezawodność marki VW. Pozostawiam temat do własnego osądu: warto czy nie warto?
P.S. Osobiście wybrałem wariant, że warto opłacić pakiet przy zakupie auta! Zwłaszcza, że inflacja jeszcze długo będzie dwucyfrowa, a ceny przeglądów będą rosnąć razem z upływem czasu.
U mnie to wygląda tak ze dodatkowa gwarancja 2 lata (80 tys km) wynosi 1390 zł a wraz z pakietem przeglądów 4 lata 60 tys wychodzi 4380 zł więc za same przeglądy 4 lata 60 tys km wychodzi 3 tys zł ,więc skoro aktualnie jedynym warunkiem jest przejechany przebieg to przy robieniu 10 tys km rocznie wychodzi na to ze skorzystam z jednego przeglądu po 30 tys km na kwotę 1600 zł (więc nominalnie strace 1400 zl) ?
60 tys km zrobię na pewno po upływie 4 lat i oleju w dsg chyba również nie wymienia mi przy 40 tys i niespełna 4 latach ? Czy mylę się i mogę liczyć na 3 przeglądy (po 2 latach bez względu na przebieg jak rowniez po 3 i 4 latach) ?
Awatar użytkownika
Y@rek
Posty: 101
Rejestracja: 30 gru 2022, 21:20

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: Y@rek »

Prawdopodobnie najważniejszym elementem w tych pakietach jest statystyka, czyli kiedy i co ewentualnie VW będzie musiał w ramach gwarancji naprawiać. Podobnie jak "opiekun" klienta w banku nie reprezentuje interesów klientów tylko własnego pracodawcy, podobnie może być z "darmowymi" przeglądami i naprawami. "Wszyscy składają się na jednego", który skorzysta z "darmowej" okazji. VW to prywatny biznes, więc nic i nikt "za darmo" nie daje. Statystycznie to się ma firmie opłacać i wygląda na to, że w sumie w tabelkach arkusza kalkulacyjnego są do przodu.
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: morfeusz747 »

zenek69 pisze: 04 kwie 2023, 3:33 U mnie to wygląda tak ze dodatkowa gwarancja 2 lata (80 tys km) wynosi 1390 zł a wraz z pakietem przeglądów 4 lata 60 tys wychodzi 4380 zł więc za same przeglądy 4 lata 60 tys km wychodzi 3 tys zł ,więc skoro aktualnie jedynym warunkiem jest przejechany przebieg to przy robieniu 10 tys km rocznie wychodzi na to ze skorzystam z jednego przeglądu po 30 tys km na kwotę 1600 zł (więc nominalnie strace 1400 zl) ?
60 tys km zrobię na pewno po upływie 4 lat i oleju w dsg chyba również nie wymienia mi przy 40 tys i niespełna 4 latach ? Czy mylę się i mogę liczyć na 3 przeglądy (po 2 latach bez względu na przebieg jak rowniez po 3 i 4 latach) ?
W ramach pakietu na pewno nie ma wymiany oleju w DSG
VDR
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2023, 18:01

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: VDR »

Wszystko jest uzależnione od tego co pierwsze nastąpi. O ile dobrze pamiętam to przegląd co 2 lata albo co 30tys. Czyli w tym pakiecie masz 2 przeglądy. Jak dużo jeździsz i robisz np 30tys rocznie to będziesz miał jeden przegląd na 30tys i jeden przegląd na 60tys i zrobisz to w dwa lata.
Jak będziesz robił 10tys rocznie to km nie wyjeździsz ale co 2 lata będziesz miał przegląd czyli wyjdzie Ci też 2 przeglądy.
Plus z wykupu pakietu jest taki - że masz z góry opłacone 2,3 czy 4 przeglądy (zależy jaką opcję weźmiesz) więc nie dotyka Cię inflacja etc. Gorzej jak stwierdzisz, że wolisz zrobić przegląd taniej poza ASO bez utraty gwarancji zgodnie z dyrektywa unijną GVO (bo znalazłeś serwis, który ma dostęp do systemów VW ale mają normalną roboczogodzinę i normalne ceny części zamiennych)
zenek69
Posty: 6
Rejestracja: 04 kwie 2023, 2:47

Re: Wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys km?

Post autor: zenek69 »

morfeusz747 pisze: 04 kwie 2023, 8:30
zenek69 pisze: 04 kwie 2023, 3:33 U mnie to wygląda tak ze dodatkowa gwarancja 2 lata (80 tys km) wynosi 1390 zł a wraz z pakietem przeglądów 4 lata 60 tys wychodzi 4380 zł więc za same przeglądy 4 lata 60 tys km wychodzi 3 tys zł ,więc skoro aktualnie jedynym warunkiem jest przejechany przebieg to przy robieniu 10 tys km rocznie wychodzi na to ze skorzystam z jednego przeglądu po 30 tys km na kwotę 1600 zł (więc nominalnie strace 1400 zl) ?
60 tys km zrobię na pewno po upływie 4 lat i oleju w dsg chyba również nie wymienia mi przy 40 tys i niespełna 4 latach ? Czy mylę się i mogę liczyć na 3 przeglądy (po 2 latach bez względu na przebieg jak rowniez po 3 i 4 latach) ?
W ramach pakietu na pewno nie ma wymiany oleju w DSG
No to dziwne bo wczoraj gdy się wahałem czy wziąć ten pakiet czy nie to sprzedawca powiedział ,że na samej wymianie oleju dsg już dużo zaoszczędzę i nie powiem ,że to zadecydowało ,że jedna go wzieliśmy. No nic skoro będą dwie wymiany oleju bez względu na przebieg to przy pędzącej inflacji na pewno na tym nie stracę
ODPOWIEDZ