Sterowanie głosowe

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
ksoltyn
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2020, 17:57
Lokalizacja: Warzawa

Re: Sterowanie głosowe

Post autor: ksoltyn »

Witam.
Mam sterowanie głosowe i z niego korzystam. Czasami się myli, ale nie za często więc nie jest to problem jak się nauczy odpowiednio mówić komendy.
Obsługuję nim głównie nawigację i telefon i jest pomocny. Jednak jak by mnie się ktoś zapytał czy nie da się bez niego żyć to odpowiedziałby, że spokojnie można. Czyli podsumowując jest to na obecnym etapie technologicznym bajer, ale użyteczny.
Zamawiając samochód bardzo mi w salonie odradzali, że nie warto, że się myli, że mało praktyczny. Mimo to wziąłem i nie żałuję. Jasne, że za rok dwa lub więcej z pewnością zostanie udoskonalony i będzie spełniał wiele innych funkcji, bo takie są prawa postępu i rynku, ale teraz mam i używam.
Rotrzyld
Posty: 93
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Sterowanie głosowe

Post autor: Rotrzyld »

Czy warta grzechu jest funkcja głosowa w T-Rocu? Zrezygnowałem z niej podczas konfiguracji z uwagi na niepochlebną opinię kolegi z Tiguana, lecz teraz gdy autko już użytkuję rozważam jej uaktywnienie. W ustalaniu wyposażenia był to koszt 1100 zł, a obecnie kod dostępu kosztuje nie wiele ponad 1200 zł (dodam, że uzyskany bez utraty gwarancji, aby ustrzec się od postów, że ktoś zrobi coś za mniej). Bardzo proszę o odpowiedź, czy sprawdza się ta funkcja np. do wyszukiwania najbliższej stacji paliwowej lub restauracji? Czy w podyktowanym SMS-ie jest dużo błędów do poprawienia itd.? A może mieliście jakieś humorystyczne zdarzenia z jej użyciem. Będę wdzięczny za informacje, łącznie z tymi o innych możliwościach skorzystania z niej w T-Rocu.
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Sterowanie głosowe

Post autor: Galux20 »

Miałem w innym aucie.
Szkoda mi było wydać 1200zl.
Działało to poprawnie.
W trocu wystarcza mi obsługa głosowa na androidzie
1.5 DSG 6,0 spalanie
JJCC
Posty: 74
Rejestracja: 02 kwie 2023, 11:16

Re: Sterowanie głosowe

Post autor: JJCC »

Ja to mam w Mondeo i w Fabii - może ze dwa razy korzystałem z tego tylko dla ciekawości. W T-rocu tego już nie zamawiałem. Generalnie głównie korzystam z Android Auto.
JACK
Braders
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: Sterowanie głosowe

Post autor: Braders »

Mam głosowe w seacie, miałem w focusie. W fordzie działało bezbłędnie i nie dało się bez niego żyć. W ibizie komendy muszą być zbyt skomplikowane i obsługa jest dużo mniej wygodna dlatego do T-roc nie wziąłem. AA to jednak tylko proteza i przydałby się taki system dobrze działający.
Galux20
Posty: 425
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Sterowanie głosowe

Post autor: Galux20 »

Nie za taką kasę.
W audi mam to , używam tego, gdy chce się pośmiać,wychodzą idiotyzmy.
Powinno to być doprowadzone do perfekcji, przecież ma to wpływ na bezpieczeństwo
Zgadza się , że to jakaś forma protezy
1.5 DSG 6,0 spalanie
andy1951
Posty: 215
Rejestracja: 07 cze 2022, 20:51

Re: Sterowanie głosowe

Post autor: andy1951 »

Mam w Troc jak na razie działa perfekcyjnie
Rotrzyld
Posty: 93
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Sterowanie głosowe

Post autor: Rotrzyld »

andy1951 pisze: 16 kwie 2023, 17:33 Mam w Troc jak na razie działa perfekcyjnie
Dzięki za pierwszy głos za!
Poszukałem dla porównania dwa teksty o systemach głosowych:
(…) W samochodach Volkswagen korzystanie ze sterowania głosowego umożliwia obsługę systemów rozrywki, nawigacji, telefonu i klimatyzacji. System kontroli głosowej trzeciej generacji szybko i precyzyjnie rozpoznaje pytania i polecenia. System rozumie komendy, w razie potrzeby zadaje pytania i pozwala sobie przerwać. Stopień zrozumienia mowy wynosi obecnie około 95 procent. Odpowiedzi i propozycje systemu pochodzą z dwóch źródeł – chmury i informacji w pamięci samochodu. W przypadku korzystania z chmury system potrzebuje zaledwie pół sekundy na znalezienie odpowiedzi, a kierowca usłyszy ją po niecałej sekundzie. Wystarczy powiedzieć „Cześć Volkswagen”, a potem „jest mi zimno” albo zapytać „gdzie znajdę chińską restaurację w Warszawie?” i pojazd zmieni się w inteligentnego rozmówcę. Chcąc skorzystać z nawigacji wystarczy aktywowanej obsłudze głosowej podać adres, a trasa zostanie automatycznie wyznaczona. Trzeba mówić dość głośno, powoli i wyraźnie czasem trzeba powtórzyć formułkę: „Prowadź do … (tutaj nazwa miasta), ulica … (tutaj nazwa ulicy) i numer … (tutaj numer domu)”. Podobnie gdy telefon jest połączony z systemem infotainment, to można głosowo wyszukać nazwisko w książce telefonicznej i wydać polecenie nawiązania połączenia.
(…) Android Auto to wygodne rozwiązanie przygotowane specjalnie dla kierowców. Pozwala przenieść na ekran samochodu najważniejsze aplikacje naszego smartfona - m.in. telefon, wiadomości, powiadomienia, muzykę czy nawigację ze wszystkimi jej funkcjami. Za pomocą połączenia kablowego z gniazdem USB w samochodzie lub bezprzewodowo uzyskujemy dostęp do asystenta, któremu głosowo można wydawać zaawansowane polecenia np. zlecić zadanie „nawiguj do stacji benzynowej" albo „nawiguj do sklepu", a on najpierw wyświetli wyniki na mapie, a potem pokieruje do wybranego miejsca. Po komendzie „nawiguj do" asystent rzadko się myli, bo korzysta z narzędzia Mapy Google. Można też podyktować mu treść SMS-a albo zadać jakieś konkretne pytanie np. o aktualne wiadomości. W przypadku bardziej skomplikowanych pytań asystent nie ogranicza się do prostych odpowiedzi, a często cytuje definicje z Wikipedii. Przychodzące wiadomości Android Auto czyta bezpośrednio z Messengera lub innych komunikatorów. Może też obsługiwać Spotify i podcasty wydając mu polecenie „odtwarzaj album ABC" albo „włącz playlistę XYZ". Asystent uczy się i im więcej się do niego mówi, tym lepiej rozumie i zaczyna przewidywać nasze prośby.
Dalej proszę o szczegóły i ciekawostki użytkowania systemów głosowych... :)
Rotrzyld
Posty: 93
Rejestracja: 24 wrz 2022, 6:48

Re: Sterowanie głosowe

Post autor: Rotrzyld »

Endriu
Posty: 53
Rejestracja: 27 lis 2023, 10:48

Re: Sterowanie głosowe

Post autor: Endriu »

Cały APP CONNECT w tym funkcje głosowe, android auto, apple car, zegary sportowe itd, można bez problemy odblokować samemu całkiem za darmo, sprawdziłem u siebie, wszystko działa.
Instrukcje tu:
https://youtu.be/4EGOiGXjCOA?si=JsGGPsoX_qsLgRlR
https://youtu.be/YjITCnktTus?si=-4Z1oCjQp-0W498R
T-Roc 2.0 TSI 4Motion R-line Sport
ODPOWIEDZ