Drgające światła

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Dezext
Posty: 74
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:53

Drgające światła

Post autor: Dezext »

Witam,
Kiedyś na jakimś forum (tutaj nie mogę znaleźć chyba że źle szukam) widziałem już problem drgających świateł na nierównościach. Szczególnie to widać jadąc w nocy po brukowanej drodze, światła strasznie wpadają w drgania i 'skaczą' jak głupie. Czy zauważyliście też to u siebie?
Właśnie jak kiedyś gdzieś czytałem to niby zderzak wpada w rezonans i przenosi się to na lampy led.
Czy ktoś próbował coś z tym walczyć w serwisie? jak to u was wygląda?
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Drgające światła

Post autor: morfeusz747 »

Właśnie miałem o to pytać. Też mam ten efekt.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Drgające światła

Post autor: Pado »

Jeśli mówicie o ledach to tak, mam to samo, na poprzecznych przełomach, nierównościach.
To nie wina zderzaka a budowy lampy i mechanizmu podnoszenia lampy... Niestety nic z tym nie zrobimy, na forum niemieckim jeden gościu tak z tym walczył, że doczekał sie technika z vw... I niestety skwitowali to stwierdzeniem TTTM (ten typ tak ma)

Niestety ledami jestem lekko rozczarowany w t rocu - widać, że zrobione po taniości..

Ciekawe jest tez to, że użytkownicy w de tego problemu raczej nie widzą, a w my w pl tak... Wynika to pewnie z tego, ze mamy więcej gorszych dróg... Bo na równej nic nie drga.
VWT-ROC
Posty: 15
Rejestracja: 31 mar 2020, 13:51

Re: Drgające światła

Post autor: VWT-ROC »

To, że drgają to nie problem, byle by się nie rozregulowały. Najgorsze jest to, że nie roztapiają szronu i błota pośniegowego, które je dokładnie obkleja w zimę.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Drgające światła

Post autor: Pado »

Co do zimy to nie miałem okazji tego przeżyć, ale to chyba w kazdej marce będzie podobnie z ledami w zimie?

Ja sie zastanawiam czy nie kupić za stówę na allegro uszkodzonej lampy led (urwane zaczepy) i poznać jej budowe, może wystarczy cos dokręcić albo coś...
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Drgające światła

Post autor: morfeusz747 »

VWT-ROC pisze: 16 wrz 2020, 19:08 To, że drgają to nie problem, byle by się nie rozregulowały. Najgorsze jest to, że nie roztapiają szronu i błota pośniegowego, które je dokładnie obkleja w zimę.
Wysoka temperatura zmniejszyła by żywotność źródła LED diametralnie.

Ale fakt drżenie jest niezauważalne na normalnej drodze jedynie bruk i gruntowe drogi. Akurat taka mam do garażu więc mam dyskotekę 😀
Pawels07
Posty: 36
Rejestracja: 01 cze 2020, 12:25
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Drgające światła

Post autor: Pawels07 »

Też tak mam 🤨, jak drga to patrzę w inną stronę albo zwalniam. Prawy wg mnie bardziej niż lewy 🤔
2.0 Tsi premium
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Drgające światła

Post autor: Pado »

Pawels07 pisze: 22 wrz 2020, 13:31 Też tak mam 🤨, jak drga to patrzę w inną stronę albo zwalniam. Prawy wg mnie bardziej niż lewy 🤔
tak, zgadza się, prawy bardziej...

uffff- czuję ulgę bo myślałem, że tylko mnie się trafił felerny egzemplarz, a tu widzę taki standard...
sprawdzałem na szybko katalog części VW i nie widzę zmian w nr lamp LED co sugeruje brak zmian konstrukcyjnych od początku
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Drgające światła

Post autor: Pado »

Obejrzałem wczoraj od środka te ledy, mechanizm podnoszenia jest dość prosty, tani i kiczowaty... Chyba za mocno chcieli przyoszczędzić. Obawiam sie, że nie da się z tym nic zrobić.
Można sobie otworzyć klapkę rewizyjna i zajrzeć do środka, poruszać - nie dziwie się, ze to lata jak łopata...
ODPOWIEDZ