Odczucia - silnik 1.0 TSI 115 km - Porownania do starszych aut

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
__H4__
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2020, 10:05

Odczucia - silnik 1.0 TSI 115 km - Porownania do starszych aut

Post autor: __H4__ »

Witam,

Chciałbym zapytać się o informacje odnośnie dynamiki silnika 1.0 TSI o mocy 115 KM oraz 200 Nm. Zastanawiają mnie odczucia ludzi co sie przesiadali ze słabszych aut czy ten silnik im odpowiada. Aktualnie mam samochód o masie 1620 kg, mocy 100 KM, pojemność 1.9, diesel oraz 260 Nm (Rocznik 2005). Ogólnie nie narzekałem na dynamike. Spokojnie mi wystarczał.
VW T-Roc waży 1290 kg. Niestety w VW-Trocu nie miałem możliwości pojeżdzenia tym silnikiem a zamówienie już poszło ( nie widziałem sensu silnika 150 KM )). Teraz pytanie czy taki silnik zadowoli mnie w porównaniu do poprzednika ? 90 % to jazda po mieście, raz na rok wypad nad morze ( 500km ) czy kilka tras do 200 km w ciągu roku.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Odczucia - silnik 1.0 TSI 115 km - Porownania do starszych aut

Post autor: Pado »

Jeździłem ostatnio t crossem zastępczym 1.0
Jeśli chodzi o moc silnika bylem bardzo pozytywnie zaskoczony, spokojnie mi by wystarczył, niestety - nie tylko vw- ale 3cylindrowki nie podchodzą mi w kwesti brzmienia - w porównaniu do 1.5 silnik jest głośny, gdzie uważam i tak 1.5 za mało kulturalny w pracy i głośniejszy od konkurencji
rabi22
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwie 2020, 18:27

Re: Odczucia - silnik 1.0 TSI 115 km - Porownania do starszych aut

Post autor: rabi22 »

Jeżeli pytasz czy wystarczy i jeździłeś słabszym i cięższym to wystarczy. Na pewno da radę.Tym bardziej , że przesiadasz się ze słabszego Chociaż należałoby porównać momenty obrotowe silników bo tym się tak naprawdę jedzie i z nich są te odczucia subiektywne jazdy. Jak chwilę pojeździsz i będziesz miał okazję pojechać 1.5 150KM na pewno bardziej Ci się spodoba. Ale pewnie jak zawsze chodzi o pieniążki, więc będzie OK. Chociaż T-Cross jest ciężki. Byłoby dużo lepiej gdyby ważył 1100kg. Ja zważyłem kiedyś mojego 1.5 DSG 1350kg. Konkurencja lżejsza i mniej przez to pali.
Powodzenia
rabi22
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwie 2020, 18:27

Re: Odczucia - silnik 1.0 TSI 115 km - Porownania do starszych aut

Post autor: rabi22 »

Nie zauważyłem że podałeś moment 260Nm. To subiektywne odczucia będą na pewno gorsze przy 200Nm. To jest znacząca różnica w momencie. Jedynie co to szerszy zakres tego momentu w T-Roc go ratuje. W dieslu krótkie biegi. Spalanie większe będzie w benzynie. Ale może ciszej w środku. Myślę, że szału nie będzie i mega radości ze zmiany silnika. Reszta to juz Twoje odczucia.
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Odczucia - silnik 1.0 TSI 115 km - Porownania do starszych aut

Post autor: Spinner »

rabi22 pisze: 25 wrz 2020, 6:31 Nie zauważyłem że podałeś moment 260Nm. To subiektywne odczucia będą na pewno gorsze przy 200Nm. To jest znacząca różnica w momencie. Jedynie co to szerszy zakres tego momentu w T-Roc go ratuje. W dieslu krótkie biegi. Spalanie większe będzie w benzynie. Ale może ciszej w środku. Myślę, że szału nie będzie i mega radości ze zmiany silnika. Reszta to juz Twoje odczucia.
Ktoś kiedyś powiedział: "Salon sprzedaje KM a jeździ się Nm czyli momentem."
ODPOWIEDZ