zabezpieczenie antykradzieżowe

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Spinner
Posty: 687
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: Spinner »

Wrzucam taki wątek, bo nie mogłem doszukać się tematu w już istniejących wpisach:
Czy instalowaliście jakieś dodatkowe, oprócz fabrycznego autoalarmu, urzadzenia antykradzieżowe?
Czy serwis vw oferuje jakoweś?
Czy montaż jakiegoś, powiedzmy aftermarketowego zabezpieczenia, poza atoryzowanym serwisem, wpłyawa na gwarancję?
Czy np. ewentualny montaż mechanicznej blokady DSG ma sens skoro skrzynia jest sterowana elektronicznie?

Proszę o podpowiedzi.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: Pado »

Najlepsze i najskuteczniejsze to ukrycie przycisku i odciecie np pompy paliwa... W kazdym aucie fo miałem, t roc to pierwsze gdzie nie mam... Wynika to z tego, że nie mam schematów elektrycznych do niego
Spinner
Posty: 687
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: Spinner »

Pado pisze: 24 wrz 2020, 19:21 Najlepsze i najskuteczniejsze to ukrycie przycisku i odciecie np pompy paliwa... W kazdym aucie fo miałem, t roc to pierwsze gdzie nie mam... Wynika to z tego, że nie mam schematów elektrycznych do niego
Dzięki za tip. Rozumiem, że jeżeli już, to po upływie okresu gwarancji.
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: Dario »

Ja mam DSG i zamontowaną blokade BearLock. Montaz zostal zrobiony w salonie przed odbiorem auta.
Blokade aktywuje sie recznie poprzez przekrecenie dźwigni przy lewarku a deaktywuje za pomoca kluczyka.
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
Spinner
Posty: 687
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: Spinner »

Dario pisze: 24 wrz 2020, 21:10 Ja mam DSG i zamontowaną blokade BearLock. Montaz zostal zrobiony w salonie przed odbiorem auta.
Blokade aktywuje sie recznie poprzez przekrecenie dźwigni przy lewarku a deaktywuje za pomoca kluczyka.
Też by mnie to urządzało, bo chodzi mi raczej o odstraszenie złodziejaszków "mniejszego kalibru" bo na "speców" i tak nie ma rady.
Rozumiem, że jak w salonie to i z gwarancją nie ma problemu.
Dzięki za podpowiedź.
Dezext
Posty: 74
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:53

Re: zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: Dezext »

Nawet i BearLock nie pomoże jak ktoś będzie chciał samochód ukraść, niestety. W dzisiejszych czasach najlepszym zabezpieczeniem jest AC i GAP
Spinner
Posty: 687
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: Spinner »

Dezext pisze: 28 wrz 2020, 11:50 Nawet i BearLock nie pomoże jak ktoś będzie chciał samochód ukraść, niestety. W dzisiejszych czasach najlepszym zabezpieczeniem jest AC i GAP
Masz rację, ale zakładam, że kompakcik klasy T-roc będzie raczej wystawione na zakusy zwykłych "śrubokrętów". W takim wypadku fizyczne blokady mogą działać zniechęcająco.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: paulr »

T-roc to nie maluch że byle dzieciak go 5 groszówką odpali. Byle dzieciak też nie kradnie auta za ponad 100k pln by się przejechać... T-roc ma tą przewagę że jest jeszcze dość "niszowy" więc bardziej oplaca sie ukraść golfa czy pasata na części. Pewnie jest tak że im wiecej zabezpieczeń tym gorzej dla złodzieja. Ale dla mnie jakie znaczenie jak spie czy odjedzie w minute czy 5?;-)
Spinner
Posty: 687
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: Spinner »

Kilka pytań z tematu zabezpieczenia:

1. Jak działa u was alarm? Do mojego mam sporo wątpliwości. Przeprowadziłem kilka prób wyzwalania alarmu przez otwarcie z kluczyka i połowa prób była bezowocna!

2. Powiadomienie o wyzwoleniu alarmu, w usłudze We Connect Plus - układ alarmowy online pojawiał się dopiero po ok. kilkunastu minutach!!! Widoczny jest ono tylko w aplikacji natomiast, mimo zaznaczenia w ustawieniach, na mail'a nie dostaję nic!

3. System kontroli wnętrza też mi chyba nie działa bo zrobiłem eksperyment umieszczając w aucie największy i najbardziej "udarowy" budzik jaki mam i też nic! Czy sensory są tak grubo skalibrowane czy Portugale zapomnieli je w ogóle zamontować?
W poprzednim aucie nawet mucha zamknięta wewnątrz wyzwalała alarm.

4. Często dostaję mylne powiadomienia z We Connect, że np. pojazd jest w ruchu albo pojazd niezablokowany. Lecę do garażu a tam, na szczęście, wszystko OK. Być może przyczyną błędów jest ekranujące działanie zbrojenia w konstrukcji garażu podziemnego? Czy generalnie kiepskie działanie tego "Wunderwerk'u" w Polsce?
ODPOWIEDZ