Skrzynia DSG

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
R_line
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2018, 9:24

Skrzynia DSG

Post autor: R_line »

Witajcie :)
Jakie są wasze doświadczenia w użytkowaniu na co dzień skrzyni DSG? Jest to moje pierwsze auto z tego rodzaju skrzynia i zastanawia mnie jedna rzecz. Być może jest to doszukiwanie się dziury w całym lub wręcz przeciwnie, ale czy w waszych pojazdach zdarza wam się odczuć zmianę przełożeń z 1 na 2 ? W moim odczuciu zdarza mi się,np. Podczas ruszania z pod swiatel i zmianie biegu z 1 na 2 odczuć jakby szarpniecie,czasem towarzyszy temu odgłos. Oczywiście na wyższych biegach wszystko przebiega płynnie zarówno podczas zmiany jak i redukcji(niezależnie od trybu sport,komfort czy podczas jazdy na lopatkach). Dodam,iż nie występuje to regularnie i wszystko zależy od ułożenia stopy na pedale gazu :) Czy ktoś z was ma podobne odczucia ?
btr
Posty: 68
Rejestracja: 26 lut 2018, 17:59

Re: Skrzynia DSG

Post autor: btr »

Odgłosu to raczej nie powinno być. A na zimnym silniku czuć to bardziej, mniej, tak samo?
pkrzychu
Posty: 49
Rejestracja: 17 cze 2018, 23:39

Re: Skrzynia DSG

Post autor: pkrzychu »

Przejechałem z DSG 9 tys i jestem mega zadowolony. Jak u mnie nie zauważam zmiany z pierwszego na drugi. Powiedział bym że robi to za szybko. Brak jakiegokolwiek szarpania. Oczywiście nie jest tak różowo jak piszę. Najgorzej mnie wkurza jak jadę i przykładowo skręcam w drogę gdzie muszę jechać wolno (gruntowa) to zawsze bez kompletnej logiki wrzuci jedyne i jeżeli dalej jadę to męczy się na tym biegu. Zupełnie dwójka była by dobra. Manualnie nie chce wrzucić nie wiem czemu ale przy ruszaniu 2 bieg wrzuca momentalnie. Spalanie jak gdzieś wcześniej pisałem nie miałem większe niż 7.3 długodystansowe 80 % miasto korki ale spokojna jazda. Tak że chyba więcej nie pali. Nigdy nie przesiądę się na manual (komfort doskonały) a co najważniejsze przy automacie asystenci np. ACC mają sens.
T-Roc 1,5 DSG energetic orange + czarny dach premium plus dodatki
krzyu
Posty: 32
Rejestracja: 30 gru 2018, 12:20

Re: Skrzynia DSG

Post autor: krzyu »

U mnie działa rewelacyjnie. Żadnego szarpania ani odgłosów.
Awatar użytkownika
rogiipad1
Posty: 63
Rejestracja: 13 lip 2018, 18:18

Re: Skrzynia DSG

Post autor: rogiipad1 »

Mialem na weekend arteona 1.5 dsg, wczesniej t-roc oraz passata. Takze skoda superb i karoq. Wszystkie mają ten problem z dsg. Nieraz szarpie, nieraz tylko mocniej czuć zmianę biegu. Padaka
Nie wytrzymałem czekania bez końca, MB Cla 180
mick
Posty: 22
Rejestracja: 15 sty 2019, 21:25

Re: Skrzynia DSG

Post autor: mick »

rogiipad1 pisze: 04 lut 2019, 20:23 Mialem na weekend arteona 1.5 dsg, wczesniej t-roc oraz passata. Takze skoda superb i karoq. Wszystkie mają ten problem z dsg. Nieraz szarpie, nieraz tylko mocniej czuć zmianę biegu. Padaka
Ale słabo Mercedesy musza się sprzedawać, że tak trzeba spamować w różnych wątkach 😉
2.0 TSI Permium
Hubert
Posty: 27
Rejestracja: 18 lis 2018, 10:34

Re: Skrzynia DSG

Post autor: Hubert »

U mnie działa bez zarzutu. Nic nie szarpie, nie ma żadnych dźwięków. Jest naprawdę dobra. Mam 2.0 Tsi 4motion. Zmiana z 1 na 2 jest tak szybka ,wczesna i płynna, że często nawet nie zdążę zauważyć kiedy zmienia bieg. Pozdrawiam
2.0 TSI DSG 4Motion :twisted: :twisted:
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: Skrzynia DSG

Post autor: funtchomas »

U mnie lekkie szarpnięcia w trybie S przy dojeżdżaniu do skrzyżowania/hamowaniu. Ale nie jest to irytujące, po prostu taka cecha skrzyni. W trybie D naprawdę trudno wyczuć moment zmiany biegu, w razie czego w odwodzie mam łopatki.
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Skrzynia DSG

Post autor: Dario »

Dokladnie, lekkie szarpniecia sa czasami odczuwalne w trybie sport zwlaszcza przy redukcji. Ale moze to sie jeszcze wszystko dotrze.
W trybie D jest ok ale jak dla mnie czasami włącza zbyt wysoki bieg przy dosc niskich obrotach. Wtedy jak chce przyspieszyc, ale nie na zasadzie kick down, to silnik troche sie meczy przynajmniej takie mam wrazenie. Trzeba wowczas uzyc lopatek i zredukowac.
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Skrzynia DSG

Post autor: The Rock »

Dario pisze: 10 kwie 2019, 20:12to silnik troche sie meczy przynajmniej takie mam wrazenie.
No niestety to jest wada tej skrzyni, że przy spokojnej jeździe wprowadza samochód na zbyt niskie obroty. A z drugiej strony przy maksymalnym przyspieszaniu ciągnie do "odcinki", co zwłaszcza w dieslach jest zupełnie bez sensu, bo powyżej 4000 obrotów jest już taki gwałtowny spadek momentu obrotowego, że staje się to nieefektywne.
ODPOWIEDZ