Skrzynia DSG

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
kozunio12
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2022, 18:09

Re: Skrzynia DSG

Post autor: kozunio12 »

Jak po większych przebiegach sprawuje się wam skrzynia? Dopiero odebrałem auto z salonu i zastanawiam się jak z trwałością
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Skrzynia DSG

Post autor: Spinner »

kozunio12 pisze: 18 lip 2022, 10:39 Jak po większych przebiegach sprawuje się wam skrzynia? Dopiero odebrałem auto z salonu i zastanawiam się jak z trwałością
Osobiście stanowiska w kwestii trwałości zająć nie mogę bo przebieg mam dopiero 18 tyś. ale z zasłyszanych opinii wynika,
że mokre dsg (DQ-381) są OK. Trochę gorzej z suchymi.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Skrzynia DSG

Post autor: Wachacz »

Ja mam 1,5 tsi manual wszystko OK.Jeżeli chodzi o skrzynie suche jakie są w T roku są obecnie poprawione była jakaś wada niewłaściwy zastosowany olej wypalał styki na sterownikach,o tym pisaliśmy na forum przerabiałem ten temat jak szukałem samochodu w 2021r..Panowie każdą skrzynię automatyczną coś "boli"kręcimy nosem coś na niektórych zmianach nie tak mogło by zmieniać lepiej płynniej?.Znajomy ma w nowym Meśku automat 9 stopniowy auto warte ok.3 T-roki i też nie wszystko cacy jak mówi a to "stary"kierowca zdarł kilka Mercedesów nie ma nic idealnego ?.pozdrawiam
ODPOWIEDZ