EPC + Ograniczenie prędkości obrotowej silnika

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
gregor36
Posty: 73
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:19

EPC + Ograniczenie prędkości obrotowej silnika

Post autor: gregor36 »

Witam dziś po odpaleniu samochodu wyścieliły się ikonki sygnalizujące EPC + Ograniczenie prędkości obrotowej silnika przejechałem kilka kilometrów auto jechało normalnie ale komunikat nie gasł.
zjechałem na pobocze zgasiłem auto odpaliłem i już po komunikatach znikły i na razie się nie pojawiają.
miał ktoś coś podobnego??
dziś jadę do serwisu
1.5 TSI Premium,manual
gregor36
Posty: 73
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:19

Re: EPC + Ograniczenie prędkości obrotowej silnika

Post autor: gregor36 »

gregor36 pisze: 12 paź 2020, 9:47 Witam dziś po odpaleniu samochodu wyścieliły się ikonki sygnalizujące EPC + Ograniczenie prędkości obrotowej silnika przejechałem kilka kilometrów auto jechało normalnie ale komunikat nie gasł.
zjechałem na pobocze zgasiłem auto odpaliłem i już po komunikatach znikły i na razie się nie pojawiają.
miał ktoś coś podobnego??
dziś jadę do serwisu
uszkodzony czujnik rozrządu po stronie wydechu tak poinformował serwis
1.5 TSI Premium,manual
Ravenna_Blue
Posty: 8
Rejestracja: 02 sty 2022, 15:18

Re: EPC + Ograniczenie prędkości obrotowej silnika

Post autor: Ravenna_Blue »

Dokładnie mi się zaświeciła. T-Roca mam od miesiąca, prawie 1000km przejechane. Najpierw wywaliło, że system start stop usterka, potem EPC zaświeciło, a następnie uwaga uwaga: kontrolka silnika! :shock:
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: EPC + Ograniczenie prędkości obrotowej silnika

Post autor: Wachacz »

Trochę zażartuję ale pewnie Chiny ruszyły z dostawami "komponentów",mam auto z mają 2021 "nalatane" 10 tys/km wyprodukowane w Palmeli (Portugalia) i odpukać śmiga tip-top jestem zadowolony nic się nie dzieje czego życzę wszystkim posiadaczom t roca.
Umberto
Posty: 33
Rejestracja: 03 gru 2021, 20:06

Re: EPC + Ograniczenie prędkości obrotowej silnika

Post autor: Umberto »

Kiedyś miałem podobną historię w golfie. Przez krótką chwilę "przycisnąłem" - obroty powyżej 3000 i wyskoczył mi podobny komunikat (choć teraz pewności nie mam). Zniknął po ponownym odpaleniu silnika. Z tego co pamiętam, to zalecali nie przekraczać 3 tys obrotów do 3000 km. Taki upominacz 😄
Brand12
Posty: 39
Rejestracja: 24 kwie 2021, 18:05

Re: EPC + Ograniczenie prędkości obrotowej silnika

Post autor: Brand12 »

Ravenna_Blue pisze: 03 sty 2022, 0:24 Dokładnie mi się zaświeciła. T-Roca mam od miesiąca, prawie 1000km przejechane. Najpierw wywaliło, że system start stop usterka, potem EPC zaświeciło, a następnie uwaga uwaga: kontrolka silnika! :shock:
Przerabiałem coś podobnego u siebie w podobnym przebiegu. Zaświecila się kontrolka check engine i nie chciała zgasnąć. Auto trafiło do serwisu na wymianę czujnika ciśnienia w kolektorze dolotowym. Po wymianie było już ok.
2.0 TSI
Ravenna_Blue
Posty: 8
Rejestracja: 02 sty 2022, 15:18

Re: EPC + Ograniczenie prędkości obrotowej silnika

Post autor: Ravenna_Blue »

Wachacz pisze: 03 sty 2022, 10:31 Trochę zażartuję ale pewnie Chiny ruszyły z dostawami "komponentów",mam auto z mają 2021 "nalatane" 10 tys/km wyprodukowane w Palmeli (Portugalia) i odpukać śmiga tip-top jestem zadowolony nic się nie dzieje czego życzę wszystkim posiadaczom t roca.
Mój też w Portugalii produkowany. A teraz w choinkę się zabawił i lampkami poświecił :D
Ravenna_Blue
Posty: 8
Rejestracja: 02 sty 2022, 15:18

Re: EPC + Ograniczenie prędkości obrotowej silnika

Post autor: Ravenna_Blue »

Brand12 pisze: 03 sty 2022, 23:25
Ravenna_Blue pisze: 03 sty 2022, 0:24 Dokładnie mi się zaświeciła. T-Roca mam od miesiąca, prawie 1000km przejechane. Najpierw wywaliło, że system start stop usterka, potem EPC zaświeciło, a następnie uwaga uwaga: kontrolka silnika! :shock:
Przerabiałem coś podobnego u siebie w podobnym przebiegu. Zaświecila się kontrolka check engine i nie chciała zgasnąć. Auto trafiło do serwisu na wymianę czujnika ciśnienia w kolektorze dolotowym. Po wymianie było już ok.
Też do nich mam podjechać, trochę mi to pachnie właśnie tym, że z czujnikiem nie halo.
Ravenna_Blue
Posty: 8
Rejestracja: 02 sty 2022, 15:18

Re: EPC + Ograniczenie prędkości obrotowej silnika

Post autor: Ravenna_Blue »

Umberto pisze: 03 sty 2022, 11:46 Kiedyś miałem podobną historię w golfie. Przez krótką chwilę "przycisnąłem" - obroty powyżej 3000 i wyskoczył mi podobny komunikat (choć teraz pewności nie mam). Zniknął po ponownym odpaleniu silnika. Z tego co pamiętam, to zalecali nie przekraczać 3 tys obrotów do 3000 km. Taki upominacz 😄
Ha ha, w moim Golfie 5, który miałam przed T-Rocem, rocznik 2004 też taki numer z silniczkiem świecącym był,z tą różnicą, że dopiero od gdzieś dwóch lat się świecił. Co się mechanicy nagłowili to ho ho. A moja znajoma z Islandii, kiedy tam poleciałam i jechałam jej skodą z podobnego rocznika rzekła ze śmiechem: świeci sie silnik to znaczy, że auto działa :D
ODPOWIEDZ