Chlapacze

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
orionluc
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2020, 18:27

Chlapacze

Post autor: orionluc »

Panowie,

Nowy sezon się zbliża. W związku ze zmianą pogody mam pytanie czy ktoś z Was zdecydował się na dołożenie "chlapaczy"?

Po każdej jeździe w deszczu boki auta są dość mocno zachlapane i auto w zasadzie nadaje się do mycia.
Zastanawiam się nad zakupem i montażem chlapaczy ale nie wiem czy nie oszpecą one auta :).

Jeśli ktoś założył to jak się sprawdzają - czy jest różnica? Jaki model wybrał (w necie można zaleźć całkiem sporo tego).

Dzięki za info!
Pavali
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:44

Re: Chlapacze

Post autor: Pavali »

Hej,

Tak mam fabryczne od odbioru samochodu z ASO. Wynegocjowane w pakiecie z autem. Handlowiec odradzał, ze względu na potencjalne uszkodzenia przednich chlapaczy w konfrontacji z krawężnikami, oraz na mało estetyczny wygląd.
Po czym przy odbiorze sam kierownik sprzedaży stwierdził, ze całkiem ładnie wyglada T-Roc z fabrycznymi chlapaczami i ze pierwszy egzemplarz w którym montowali.
Jeśli sie zdecydujesz, to polecam OEM. Są do zdobycia na Allegro.
'19 T-Roc 1.5 TSI DSG Premium | Ravenna Blue | komfort, drogowy, sport, el. klapa, kamera... | :)
Dawid
Posty: 45
Rejestracja: 17 paź 2020, 14:27

Re: Chlapacze

Post autor: Dawid »

Masz jakieś foto pavali ? Bo zobaczyłbym jak to wygląda ;D
Melex
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2020, 16:09

Re: Chlapacze

Post autor: Melex »

Co z tym zdjęciem, sam chętnie zobaczyłbym to cudo
VW T-ROC 2,0 l TSI 4MOTION, 140 kW
Spinner
Posty: 680
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Chlapacze

Post autor: Spinner »

Pavali pisze: 22 paź 2020, 19:13 Hej,

Tak mam fabryczne od odbioru samochodu z ASO. Wynegocjowane w pakiecie z autem. Handlowiec odradzał, ze względu na potencjalne uszkodzenia przednich chlapaczy w konfrontacji z krawężnikami, oraz na mało estetyczny wygląd.
Po czym przy odbiorze sam kierownik sprzedaży stwierdził, ze całkiem ładnie wyglada T-Roc z fabrycznymi chlapaczami i ze pierwszy egzemplarz w którym montowali.
Jeśli sie zdecydujesz, to polecam OEM. Są do zdobycia na Allegro.
Kiedyś nawet w osobówkach były obowiązkowe w PL (w DE nie).
Awatar użytkownika
chris
Posty: 267
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: Chlapacze

Post autor: chris »

W katalogu T-Roc z oryginalnymi akcesoriami takowych brak ;)
https://www.volkswagen.pl/idhub/content ... K11_W1.pdf
W konfiguratorze również ich nie ma :?
https://www.volkswagen.pl/pl/modele-i-k ... #CONFIGURE
Tadeusz
Posty: 11
Rejestracja: 18 kwie 2021, 19:14

Re: Chlapacze

Post autor: Tadeusz »

Kupiłem na Amazonie ok 70,- zł. Założyłem tylko tylne ponieważ pasują do oryginalnych mocowań nadkoli. Do przednich trzeba wiercić dodatkowe otwory. Moim zdaniem z tylnymi chlapaczami wygląda lepiej.
Awatar użytkownika
piotr_kg
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2020, 11:04

Re: Chlapacze

Post autor: piotr_kg »

Duży wybór chlapaczy jest na AlieExpress. Niektóre wyglądają bardzo ładnie. Cena kompletu od 40 zł do 90 zł. Może ktoś już kupił na AlieExpressie to miło by było podzielić się swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Ciekawy jestem czy samodzielnie można je zamontować bez podnoszenia samochodu i dodatkowego wiercenia otworów.
EdRoc
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2020, 20:08

Re: Chlapacze

Post autor: EdRoc »

Hi, T-Roc jest trzecim samochodem, w którym na etapie konfigurowania/zamawiania wynegocjowałem chlapacze gratis (oprócz sporego upustu ...:).
Chlapacze wyglądają jak oryginalne części VW (kolor, faktura powierzchni tworzywa) chociaż nie są to oryginalne części - myślę, że dealerzy mają swoje źródła.
W poprzednich autach (sedany) o ile strona wizualna była rzeczą gustu to względy praktyczne były rzecz jasna poza dyskusją.
W T-Rocu strona praktyczna/funkcjonalna jest też oczywiście poza dyskusją, ale jak okazało się po odbiorze auta, że wizualnie wg mnie (i nie tylko) również wygląda to dobrze - czarne chlapacze plus pozostałe elementy nadwozia z czarnego tworzywa (zabezpieczenie wykroju nadkoli, elementy zderzaków, itp.) w sumie dają bardzo dobry efekt wizualny, estetyka auta a szczególnie jego tyłu który jest ładnie "narysowany" nic nie straciła.
Co do krawężników to przez wysokie staram się nie przejeżdżać - w końcu to nie terenówka ... a na niskich spoko :)
Jak wyjdę z łóżka ... to wrzucę foty.
frycy
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:34

Re: Chlapacze

Post autor: frycy »

Ja kupowałem chlapacze w kpl 4 szt na Ali. pod tym linkiem https://pl.aliexpress.com/item/40004307 ... 5c0fsVztAc. Żadnych uwag, tworzywo miękkie, dobrze spasowane, śrubki w kpl i bez żadnego wiercenia. Polecam
ODPOWIEDZ