Autoalarm

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Dezext
Posty: 74
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:53

Re: Autoalarm

Post autor: Dezext »

EdRoc pisze: 13 lis 2020, 13:40
Dezext pisze: 12 lis 2020, 12:25 U mnie alarm jest czułyi nawet jak czasem z szyby odpada mi uchwyt na telefon to włącza alarm i przychodzi powiadomienie w telefonie.

Co do zamykania drzwi i uzbrajanie alarmu, dla mnie to jest bardzo dobre rozwiązanie. Jak wychodzę z samochodu zamykam drzwi, widzę że pasażerowie mają otwarte drzwi i dopiero pomału wychodzą, często dotykam klamki (Keyless) żeby samochód się zamknął i mogę odejść nie czekając.
Alarm uzbraja się jak wszystkie drzwi zostaną zamknięte.
A jak nie zostaną zamknięte - to alarmu nie ma ... a to się zawsze może zdarzyć - przerabiałem taką sytuację u siebie ... :(
Mam w zwyczaju za każdym razem odwracam się i patrzę czy lusterka się złożyły.

W każdym Mercedesie mamy ustawione trąbienie sygnałem po zamknięciu samochodu. Fajna opcja, szkoda że w VW tego nie ma.
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Autoalarm

Post autor: MarioMc »

Ja w T-Roc uruchomiłem sobie opcje powiadamianie przy zamykaniu i otwieraniu.
Syrenka alarmu przy zamknięciu ćwierka 1 raz, a przy otwarciu 2 razy ;-)

Nie jest to programowane, bo przepisy unijne tego zakazują ;-)
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Autoalarm

Post autor: Spinner »

MarioMc pisze: 13 lis 2020, 20:02 Ja w T-Roc uruchomiłem sobie opcje powiadamianie przy zamykaniu i otwieraniu.
Syrenka alarmu przy zamknięciu ćwierka 1 raz, a przy otwarciu 2 razy ;-)

Nie jest to programowane, bo przepisy unijne tego zakazują ;-)
OK, a więc wiesz, że alarm się uzbroił ale jak "czuły" jest twój alarm? Czy wyzwala się przy otwieraniu "z kluczyka"? Jakich bodźców zewnętrznych potrzeba by odezwała się syrenka? Jak wygląda sprawa monitorowania wnętrza?

Pozdrawiam
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: Autoalarm

Post autor: MarioMc »

Ostatnio sam się sprawdził. Zaparkowałem i wyszedłem do parkomatu 5 metrów od auta w pełnej widoczności ;-), ale byłem z młodym i było zimno wiec został w aucie /ma 6 lat/.Zeby nie kusić losu zamknąłem auto dotykiem klamki. Zanim wystukałem nr Rej i zapłaciłem alarm się uzbroił, młody się poruszył i alarm się włączył, oraz przyszedł e-mail od VW connect o wyzwoleniu alarmu.
Czyli działa i jest dosyć czuły. Młody siedział w swoim foteliku z tylu przypięty pasami, wiec za dużego pola manewru nie miał, a czujniki wykryły ruch.
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Autoalarm

Post autor: Spinner »

Witam,
czy mógłby mi ktoś wyjaśnić następujący akapit w Instrukcji j/n.
w rozdziale "System kontroli wnętrza i zabezpieczenie przed odholowaniem", podrozdział "Włączanie systemu kontroli wnętrza i zabezpieczenia holowania" czytamy:
"Zamknąć SCHOWKI w konsoli dachowej, aby czujniki działały."
O co tu chodzi? W konsoli dachowej nie widzę żadnych schowków, jedynie lampki, przełączniki i wloty do czujników!
Pytam, bo coś mi nie działa system kontroli wnętrza a nie chciałbym atakować serwisu zanim nie upewnię się, że postępuję poprawnie.
Dezext
Posty: 74
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:53

Re: Autoalarm

Post autor: Dezext »

Spinner pisze: 22 sty 2021, 10:35 Witam,
czy mógłby mi ktoś wyjaśnić następujący akapit w Instrukcji j/n.
w rozdziale "System kontroli wnętrza i zabezpieczenie przed odholowaniem", podrozdział "Włączanie systemu kontroli wnętrza i zabezpieczenia holowania" czytamy:
"Zamknąć SCHOWKI w konsoli dachowej, aby czujniki działały."
O co tu chodzi? W konsoli dachowej nie widzę żadnych schowków, jedynie lampki, przełączniki i wloty do czujników!
Pytam, bo coś mi nie działa system kontroli wnętrza a nie chciałbym atakować serwisu zanim nie upewnię się, że postępuję poprawnie.
Zapewne chodzi o schowki na okulary te koło świateł ale w innych modelach VW. Pewnie ten sam system alarmowy i kopiowana jest instrukcja.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Autoalarm

Post autor: Spinner »

Dezext pisze: 22 sty 2021, 12:53
Spinner pisze: 22 sty 2021, 10:35 Witam,
czy mógłby mi ktoś wyjaśnić następujący akapit w Instrukcji j/n.
w rozdziale "System kontroli wnętrza i zabezpieczenie przed odholowaniem", podrozdział "Włączanie systemu kontroli wnętrza i zabezpieczenia holowania" czytamy:
"Zamknąć SCHOWKI w konsoli dachowej, aby czujniki działały."
O co tu chodzi? W konsoli dachowej nie widzę żadnych schowków, jedynie lampki, przełączniki i wloty do czujników!
Pytam, bo coś mi nie działa system kontroli wnętrza a nie chciałbym atakować serwisu zanim nie upewnię się, że postępuję poprawnie.
Zapewne chodzi o schowki na okulary te koło świateł ale w innych modelach VW. Pewnie ten sam system alarmowy i kopiowana jest instrukcja.
Trafiłeś w "10". Akapit zerżnięty z instrukcji m.in. Golfa, gdzie otwarty schowek na okulary faktycznie zasłania czujniki.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Autoalarm

Post autor: Wahacz »

A ja w t roku odebranym 19.05.21r mamtylko zamykanie z kluczyka czyli centralny zamek składają się lusterka mróga dioda przy lewym lusterku w opisie konfiguracji samochodu pisze się autoalarm ??? Czy to jest autoalarm brak czujek w środku może ktoś z kolegów napisze o co chodzi ? Pewnie też macie taką opcję.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Autoalarm

Post autor: Spinner »

Wahacz pisze: 12 cze 2021, 21:22 A ja w t roku odebranym 19.05.21r mamtylko zamykanie z kluczyka czyli centralny zamek składają się lusterka mróga dioda przy lewym lusterku w opisie konfiguracji samochodu pisze się autoalarm ??? Czy to jest autoalarm brak czujek w środku może ktoś z kolegów napisze o co chodzi ? Pewnie też macie taką opcję.
Autoalarm masz ale nie zaszkodzi wypróbować np.: zablokuj auto z zewnątrz z pilota a potem otwórz mechanicznie z kluczyka i otwórz drzwi. Alarm powinien się włączyć, bo otworzyłeś drzwi a nie wyłączałeś pilotem alarmu. Dozorowanie wnętrza sprawdzisz zamykając się wewnątrz z pilota, odczekując chwilę aż się uzbroi i wykonując w środku "dzikie harce". Ochronę przed odholowaniem raczej trudno samemu sprawdzić.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Autoalarm

Post autor: Wahacz »

Dzięki tak zrobię sprawdzę dam znać.
ODPOWIEDZ