Autoalarm

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Autoalarm

Post autor: Wahacz »

Niestety mechanicznie z kluczyka się nie da bo nie ma w klamce wejścia na kluczyk jak w innych samochodach ??? a może gdzieś ukryte ale ja nic nie widzę ?.
Spinner
Posty: 694
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Autoalarm

Post autor: Spinner »

Wahacz pisze: 14 cze 2021, 11:44 Niestety mechanicznie z kluczyka się nie da bo nie ma w klamce wejścia na kluczyk jak w innych samochodach ??? a może gdzieś ukryte ale ja nic nie widzę ?.
Nie opowiadaj. To by był rekord świata głupoty! A potencjalny złodziej jak by się zdziwił! "Klingę" kluczyka wprowadzasz w wycięcie (jest u spodu) osłonki zamka (tej zaślepki), z czuciem podważasz i zdejmujesz. Masz "dziurkę od klucza" na wierzchu. Potem oczywiście zatrzaskujesz osłonkę na swoim miejscu.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Autoalarm

Post autor: Wahacz »

Tak napisałem nigdy nie miałem do czynienia ztakim układem zamka może gdziesto jest domyślałem się że ten otworek może do tego służyć ale strach dotykać aby nie urwać,myślę że wielu kierowców też by dumało gdzie jest pewnie ja nie pierwszy jestem zaskoczony że nie widać centralnie zamka ??? Dzięki za podpowiedź praktyka,teraz łatwe proste i przyjemne,dam znać jak mi poszło.
krzyu
Posty: 32
Rejestracja: 30 gru 2018, 12:20

Re: Autoalarm

Post autor: krzyu »

Otworek jest pod zaślepką w klamce.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Autoalarm

Post autor: Wahacz »

Sprawdziłem z kluczyka autoalarm działa wyje przy otwarciu drzwi niestety siedząc w środku zazbroiłem autoalarm robiłem wygibasy machałem łapami niestety nic nie wyje nie widzę czujek ruchu więc jak ma działać ???.a może znowu coś źle robię ???.
Spinner
Posty: 694
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Autoalarm

Post autor: Spinner »

Wahacz pisze: 16 cze 2021, 18:01 Sprawdziłem z kluczyka autoalarm działa wyje przy otwarciu drzwi niestety siedząc w środku zazbroiłem autoalarm robiłem wygibasy machałem łapami niestety nic nie wyje nie widzę czujek ruchu więc jak ma działać ???.a może znowu coś źle robię ???.
Miałem identycznie. Alarm działał a dozorowanie wnętrza też mi nie działało jak próbowałem w ten sposób. Udałem się do serwisu i mechanik zrobił taką próbę: najpierw uchylił okno, potem zablokował auto z pilota, odczekał jakie 3-4 minuty, potem przez to otwarte okno włożył rękę do wnętrza i machał. Alarm włączył się i mechanik uznał, że wszystko jest OK. W sumie olałem ten temat i już nie dochodzę co i jak. Być może chodzi o to, że mechanik zablokował auto będąc na ZEWNĄTRZ? W poprzednim moim aucie (Peugeot 308 GT - "zamienił stryjek siekierkę na kijek, przepraszam, T-Roca") dozorowanie wnętrza było bardzo czułe. Próba z np. dzwoniącym w aucie telefonem, czy nawet latająca wewnątrz mucha, wyzwalały alarm i nie trzeba było odczekiwać żadnych 3-ech minut. Cały ten system dozorowania wnętrza działa na zasadzie wykrywania przez sensor zmian ciśnienia powietrza wewnątrz samochodu. A więc poruszanie się w środku, czy wibracje telefonu powodują ruch powietrza i lokalną zmianę ciśnienia, alarm powinien być wyzwalany. Nie wiem, być może Portugale tak "grubo" wyskalowały sensor? Zwracam uwagę, że wcześniej, jeden z kolegów forumowiczów opisywał, jak zamknął w samochodzie dzieciaka, nie uszedł 5-ciu metrów i alarm już wył. Jak mówię, tematu już nie drążyłem bo się wk..., ale jeżeli udasz się ze sprawą do serwisu do daj znać o co tu chodzi, czy kwestia zdefiniowanej czułości czy badziewnej elektroniki?
Spinner
Posty: 694
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Autoalarm

Post autor: Spinner »

Wahacz pisze: 16 cze 2021, 18:01 Sprawdziłem z kluczyka autoalarm działa wyje przy otwarciu drzwi niestety siedząc w środku zazbroiłem autoalarm robiłem wygibasy machałem łapami niestety nic nie wyje nie widzę czujek ruchu więc jak ma działać ???.a może znowu coś źle robię ???.
Zrobiłem dziś kilka prób funkcji dozorowania wnętrza blokując auto z zewnątrz z uchyloną szybą a następnie machając ręką wetkniętą do wnętrza. Wszystko działa! Warunek - trzeba faktycznie odczekać kilka minut aż się ustrojstwo uzbroi. Pewnie był w tym jakiś zamysł. Powiadomienie też przychodzi po krótkiej chwili.
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: Autoalarm

Post autor: baxior »

Zamknąłem się w środku i też działa, tyle, że u mnie czas to ok 1 min
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Autoalarm

Post autor: Wahacz »

Masz rację właśnie chciałem o tym napisać właśnie tak zrobiłem uchylona szyba odczekałem 3,4 min.pomachałem łapami dotknołem podsufitki i sukces wyje !!! Więc wszystko z autoalarmem OK.Nie bardzo wiem o jakim powiadomieniu piszesz ? mogę się domyślać ale napisz o co chodzi ???.
Spinner
Posty: 694
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Autoalarm

Post autor: Spinner »

Wahacz pisze: 17 cze 2021, 22:26 Masz rację właśnie chciałem o tym napisać właśnie tak zrobiłem uchylona szyba odczekałem 3,4 min.pomachałem łapami dotknołem podsufitki i sukces wyje !!! Więc wszystko z autoalarmem OK.Nie bardzo wiem o jakim powiadomieniu piszesz ? mogę się domyślać ale napisz o co chodzi ???.
Mam na myśli powiadomienie o wyzwoleniu alarmu wysyłane do aplikacji We connect (zakładka "Powiadomienia") w smartfonie oraz analogicznej wiadomości mailowej.
ODPOWIEDZ