Szybko padajaca bateria w kluczyku

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Szybko padajaca bateria w kluczyku

Post autor: Pado »

Ufek pisze: 27 sie 2021, 21:26
Pado pisze: 27 sie 2021, 13:42 No to padła mi bateria po ponad 2 latach...padła nagle i bez komunikatu.....
Co, miała maila wysłać?! Nie rozumiem, jaki miała komunikat wygenerować? ;)

Zanim napiszesz bzdury poczytaj wątek - powinien być komunikat o słabej baterii zanim całkowicie padnie. W t rocu jest z tym problem jak widać po wpisach.
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Szybko padajaca bateria w kluczyku

Post autor: elk84 »

[/quote]
Co, miała maila wysłać?! Nie rozumiem, jaki miała komunikat wygenerować? ;)
[/quote]

Mogłaby. Za każdym otwarciem auta pilot przekazuje do systemu infotainment informacje o aktualnym stanie baterii i jeśli ten spadnie poniżej określonego poziomu auto powinno wyświetlić odpowiedni komunikat. A, ze nowsze modele maja już własne i stałe połączenie internetowe, to nic nie stoi na przeszkodzie by dodatkowo wysłać maila z powiadomieniem (tak jak to się dzieje np. przy włączeniu alarmu)
aciu
Posty: 32
Rejestracja: 30 lip 2018, 11:34

Re: Szybko padajaca bateria w kluczyku

Post autor: aciu »

Witam, też miałem problem i go wam opiszę.
Nie pojawił się komunikat o wymianie baterii a ona padła z dnia na dzień po 3,5 roku od nowości.
Kupiłem dwie w sklepie, wymieniłem i nadal nie działał. Sprawdziłem miernikiem i niby ok.
Dzwonię na serwis z pytaniem czy resetuje się coś w kluczyku bo nie działa a oni umówili mi wizytę.
Na szczęście drugi kluczyk działał bez problemu.
Na serwisie mnie zawstydzili, gość wsadził nową baterię Panasonic i kluczyk zadziałał.
Powiedzieli "nie kupuj w byle sklepie czy stacji benzynowej bo mogą być stare".
Podziałała pół roku i padła. Ta bateria CR2025 musi mieć większe napięcie 3,27V nowa a zużyta 3V.
Dzisiaj mi padła ale tym razem auto zaczęło mnie o tym informować w komunikacie na zegarach.
Założyłem nową i ciekawy jestem na jak długo starczy.
Pewnie dobrze mieć jakąś w zapasie.
ODPOWIEDZ