Szybko padajaca bateria w kluczyku

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
krystian
Posty: 8
Rejestracja: 15 lip 2019, 21:55

Szybko padajaca bateria w kluczyku

Post autor: krystian »

Witam mam dziwny problem
Czy to nirmalne ze bateryjka w kluczyku wytrzymuje 9miesiecy?
Wczoraj mialem sytuacje ze kluczyk ktorego uzywam na codzien przestal dzialac, wiec wzialem baterie z kluczyka zapasowego klucz zapasowy dzialal , po zmianie bateri z zapasowego do tego na codzien kluczyk nie zadzialal , gdy tą niby rozladowaną baterie wlozylem do zapasowego to kluczyk dziala, wyszlo na to ze ibie baterie dzialaja w zapasowy kluczyku a w tym na codzien nie dziala zadna , po kupieniu nowej bateryjki kluczyk zaczal dzialac, spotkal sie ktos z czyms taki?
Dodam ze mam dostep bezkluczykowy
rob
Posty: 178
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Szybko padajaca bateria w kluczyku

Post autor: rob »

Auto mam prawie 2 lata, a wczoraj, jak na zawołanie pojawił się u mnie podobny, choć nieco inny temat. Rano pojechałem do lasu trochę pobiegać, wracam do auta po ok. 2 godz. i ... mój T-Roc nie reaguje, nie otwiera się :?:. Mam "Keyless Access", kluczyk noszę w specjalnym etui który ogranicza zasięg do ok. 0,5 m co wydaje się optymalne i zupełnie nie ogranicza funkcjonalności systemu bezkluczykowego (bez etui ma kilka metrów zasięgu). Po wyjęciu kluczyka okazało się, że nie świeci dioda - zatem padła bateria, co też później się potwierdziło. Cóż robić, w pobliżu nie było odpowiedniego sklepu, na szczęście niezbyt daleko mieszkałem, no i miałem dość czasu, dlatego przespacerowałem się do domu po zapasowy (12 km w obie strony). Później doczytałem w instrukcji, na str. 67, 74 i 124 jest opisana sposób otwarcia i uruchomienia samochodu w takich przypadkach - jednak kto by o tym pamiętał? Dlatego kupiłem trzy baterie CR2025, jedną wymieniłem w niedziałającym pilocie (ożył :D) i po jednej zapasowej wsadziłem do etui w obu kluczykach. Zapasowe baterie są chyba lepszym rozwiązaniem niż np. procedura awaryjnego uruchomienia, a wymiana jest dość prosta (instr. str. 67). Natomiast ujawniła się kolejna wada naszych VW, przynajmniej tych posiadający system bezkluczykowy - u mnie nie było żadnej informacji o kończącej się baterii i sytuacja mnie zaskoczyła :o (słyszałem, że w innych markach pojawia się taka informacja). Nie wiem też, czy sam pilot nie sygnalizował wyczerpującej się baterii, np. jakimś miganiem kontrolki (bo jest w etui), ale niczego takiego nie wyczytałem w instrukcji (a może coś nie doczytałem?). We wcześniejszych rozwiązaniach, zmniejszający się zasięg działania pilota centralnego zamka jednak informował o kończącej się baterii, ale tu jest inna sytuacja. A bardzo łatwo można sobie wyobrazić sytuację dużo bardziej niekorzystne a czasami nawet niebezpieczne z taką "niespodzianką". :!: Dlatego podpinam się pod ten wątek z aby uprzedzić, a może ostrzec innych użytkowników przed takimi przygodami ;)
Ostatnio zmieniony 24 lis 2020, 12:05 przez rob, łącznie zmieniany 1 raz.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: Szybko padajaca bateria w kluczyku

Post autor: Tiggy »

rob pisze: 24 lis 2020, 11:12 Natomiast ujawniła się kolejna wada naszych VW, przynajmniej tych posiadający system bezkluczykowy - u mnie nie było żadnej informacji o kończącej się baterii i sytuacja mnie zaskoczyła :o (słyszałem, że w innych markach pojawia się taka informacja). Nie wiem też, czy sam pilot nie sygnalizował wyczerpującej się baterii, np. jakimś miganiem kontrolki (bo jest w etui), ale niczego takiego nie wyczytałem w instrukcji. We wcześniejszych rozwiązaniach, zmniejszający się zasięg działania pilota centralnego zamka jednak informował o kończącej się baterii, ale tu jest inna sytuacja. A bardzo łatwo można sobie wyobrazić sytuację dużo bardziej niekorzystne a czasami nawet niebezpieczne z taką "niespodzianką". :!: Dlatego podpinam się pod ten wątek z aby uprzedzić, a może ostrzec innych użytkowników przed takimi przygodami ;)
Wg mnie problemem było to, że bateria padła "w sposób gwałtowny" :) , tzn. na skutek jakiś drgań czy uderzenia, względnie wychłodziła się mocno. Miałem podobny objaw swego czasu na nartach.
W Passacie mam ostrzeżenie o słabej baterii - sądzę, że w innych VW jest podobnie, w końcu moduł bezkluczykowy wszędzie jest ten sam.
rob
Posty: 178
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Szybko padajaca bateria w kluczyku

Post autor: rob »

Wg mnie problemem było to, że bateria padła "w sposób gwałtowny" :) , tzn. na skutek jakiś drgań czy uderzenia, względnie wychłodziła się mocno. Miałem podobny objaw swego czasu na nartach.
W Passacie mam ostrzeżenie o słabej baterii - sądzę, że w innych VW jest podobnie, w końcu moduł bezkluczykowy wszędzie jest ten sam.
Być może, jednak jestem pewny, że nie miałem żadnej informacji o słabej baterii.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: Szybko padajaca bateria w kluczyku

Post autor: Tiggy »

rob pisze: 24 lis 2020, 12:12 Być może, jednak jestem pewny, że nie miałem żadnej informacji o słabej baterii.
Wierzę Ci :) i tak jak napisałem wyżej - prawdopodobnie wynika to z faktu, że bateria 'umarła' na tyle nagle, że komputer tego nie wykrył, tzn. zanim opuściłeś auto napięcie było powyżej granicy ostrzeżenia a gdy wróciłeś było już zerowe.
rob
Posty: 178
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Szybko padajaca bateria w kluczyku

Post autor: rob »

Jednak dziwny to zbieg okoliczności, bo jeżeli tak, to baterii zmarło się szybko i definitywnie. Dodam tylko, że jak zorientowałem się, że prawdopodobnie bateria padła próbowałem pilota ogrzać dłońmi, by wspomóc i pobudzić baterię - jednak nic to nie dało. I dlatego zrobiłem jak pisałem wcześniej. Niedługo mam dwuletni przegląd, więc zgłoszę tą sytuację z pilotem.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Szybko padajaca bateria w kluczyku

Post autor: Pado »

miałem raz komunikat o słabej baterii, więc takie coś jest w T Rocku
funtchomas
Posty: 85
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:55

Re: Szybko padajaca bateria w kluczyku

Post autor: funtchomas »

Pado pisze: 24 lis 2020, 17:43 miałem raz komunikat o słabej baterii, więc takie coś jest w T Rocku
Też miałem komunikat o słabej baterii- od razu wymieniłem.
2.0 TSI DSG 4Motion Indium Grey 8-)
rob
Posty: 178
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Szybko padajaca bateria w kluczyku

Post autor: rob »

funtchomas pisze: 01 gru 2020, 16:50
Pado pisze: 24 lis 2020, 17:43 miałem raz komunikat o słabej baterii, więc takie coś jest w T Rocku
Też miałem komunikat o słabej baterii- od razu wymieniłem.
Dzięki za info, zatem prawdopodobnie u mnie jest coś nie tak :!:
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Szybko padajaca bateria w kluczyku

Post autor: Pado »

rob pisze: 02 gru 2020, 7:54
funtchomas pisze: 01 gru 2020, 16:50
Pado pisze: 24 lis 2020, 17:43 miałem raz komunikat o słabej baterii, więc takie coś jest w T Rocku
Też miałem komunikat o słabej baterii- od razu wymieniłem.
Dzięki za info, zatem prawdopodobnie u mnie jest coś nie tak :!:
nie koniecznie, bateria mogła paść nagle, może było zimno dodatkowo i to ją uśmierciło nagle...
ODPOWIEDZ