Czy posiada ktoś radio Composition media 6,5" bez navi ? Kilka pytań

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
lipa_ml
Posty: 28
Rejestracja: 21 gru 2020, 23:54

Czy posiada ktoś radio Composition media 6,5" bez navi ? Kilka pytań

Post autor: lipa_ml »

Mam kilka pytań odnośnie funkcji Composition media 6,5" bez navi. Czy jest jakiś posiadacz ?
1) czy jest opcja dodania loga stacji
2) czy działają pliki FLAC

W golfie 7 też mam 6,5" i to wszystko jest czyżby w nowszej wersji tego nie było ? W instrukcji samochodu niby są te opcję.
VW T-ROC 1,5TSI ADVANCE / 18" / DSG / EL. DACH/ LED
Rybak
Posty: 62
Rejestracja: 13 gru 2020, 0:55

Re: Czy posiada ktoś radio Composition media 6,5" bez navi ? Kilka pytań

Post autor: Rybak »

Podłącze sie pod temat, bo mam pytanie o radio :D
T-Roc Premium ma radio Ready2Discover (6,5" czy 8,5" to jest?) w standardzie. Pakiet komfort za 3tys zawiera w sobie: nawigację, alarm, pakiet zimowy (grzane siedzenia + dysze). W zasadzie to wszystko jest mi zbędne, bo nawigacja i tak idzie z telefonu, grzane fotele mnie nie kręcą, dobieram kierownice grzaną, bo tam głównie czuję zimno. Alarm osobno kosztuje 890zł więc wychodzi 2tys zysku. I tak dobieram sobie wyposażenia, ale po co brać coś co nie ma sensu...
Moje pytanie brzmi: czy oprócz samej funkcji nawigacji otrzymujemy coś jeszcze? Dodatkowe funkcjonalności, większy ekran itp? Czy radio bez nawigacji jest z czegoś okrojone (np. loga stacji radiowych)?
fervin
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2020, 14:49

Re: Czy posiada ktoś radio Composition media 6,5" bez navi ? Kilka pytań

Post autor: fervin »

Jeśli zdecydujesz się na radio bez nawigacji to tracisz przy tym wykrywanie znaków drogowych, cała reszta jest i działa jak trzeba. Mi dealer sam powiedział "Po co panu nawigacja z beznadziejną mapą z karty SD skoro ma pan bezprzewodowy CarPlay i może używać czegokolwiek?", przyznałem mu rację i w miejsce nawigacji dokupiłem elektryczną klapę bagażnika. Wiem, że mając nawigację bezpośrednio w aucie mogę ją wyświetlić w miejsce zegarów, ale z drugiej strony sam kompas wystarcza, a jednak jakość map (tych z telefonu) bije na głowę to co dostarcza producent ;)
Dezext
Posty: 74
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:53

Re: Czy posiada ktoś radio Composition media 6,5" bez navi ? Kilka pytań

Post autor: Dezext »

fervin pisze: 21 sty 2021, 8:15 bezprzewodowy CarPlay
chyba coś przegapiłem?
Awatar użytkownika
lipa_ml
Posty: 28
Rejestracja: 21 gru 2020, 23:54

Re: Czy posiada ktoś radio Composition media 6,5" bez navi ? Kilka pytań

Post autor: lipa_ml »

W podstawowym radiu bezprzewodowego carplay nie mia.
VW T-ROC 1,5TSI ADVANCE / 18" / DSG / EL. DACH/ LED
Rybak
Posty: 62
Rejestracja: 13 gru 2020, 0:55

Re: Czy posiada ktoś radio Composition media 6,5" bez navi ? Kilka pytań

Post autor: Rybak »

Wykrywanie znaków też niepotrzebne :D
Jeżeli nie ma bezprzewodowego carplay to już gorzej, ale z drugiej strony zbyt czesto nawigacji nie używam. Szkoda też braku możliwości rzuczenia mapy na zegary...
Ja mam w swojej konfiguracji pakiety sport, komfort, drogowy, klape, keyless, autoparkowanie, sportowe zawieszenie, grzana kierownice. I tak sobie pomyślałem, że ten pakiet komfort to dla mnie mało znaczy :D
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Czy posiada ktoś radio Composition media 6,5" bez navi ? Kilka pytań

Post autor: paulr »

Ja mam nawigacje a nie mam rozpoznawania znakow. Do tego np korki działają przez 3 lata. Poźniej trzeba płacić ( dla wersji bez karty sim ) informacje o korkach i przesyłanie mapy klsztuje tylko 350zl rocznie. Troche żałuje że mam nawigacje zamiast android auto;-)
Dezext
Posty: 74
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:53

Re: Czy posiada ktoś radio Composition media 6,5" bez navi ? Kilka pytań

Post autor: Dezext »

lipa_ml pisze: 21 sty 2021, 16:40 W podstawowym radiu bezprzewodowego carplay nie mia.
A w którymś jest bezprzewodowy Car Play? mam radio z navi i tylko kabel.
Awatar użytkownika
lipa_ml
Posty: 28
Rejestracja: 21 gru 2020, 23:54

Re: Czy posiada ktoś radio Composition media 6,5" bez navi ? Kilka pytań

Post autor: lipa_ml »

paulr pisze: 22 sty 2021, 9:46 Ja mam nawigacje a nie mam rozpoznawania znakow. Do tego np korki działają przez 3 lata. Poźniej trzeba płacić ( dla wersji bez karty sim ) informacje o korkach i przesyłanie mapy klsztuje tylko 350zl rocznie. Troche żałuje że mam nawigacje zamiast android auto;-)
Mi pasuje nawigacja z google maps za pomocą android auto szkoda tylko że nie mam ikonek stacji i że mi nie czyta plików flac mimo że w instrukcji jak byk napisane ze jedno i drugie powinno być. Niby w salonie powiedzieli mi że to błąd aplikacji i w ciągu miesiąca ma to być poprawione.
VW T-ROC 1,5TSI ADVANCE / 18" / DSG / EL. DACH/ LED
islander
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2021, 12:39

Re: Czy posiada ktoś radio Composition media 6,5" bez navi ? Kilka pytań

Post autor: islander »

Dezext pisze: 22 sty 2021, 12:54
lipa_ml pisze: 21 sty 2021, 16:40 W podstawowym radiu bezprzewodowego carplay nie mia.
A w którymś jest bezprzewodowy Car Play? mam radio z navi i tylko kabel.
W Ready2Discover RM21 CarPlay jest bezprzewodowy.
ODPOWIEDZ