Obudowa lusterka

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Obudowa lusterka

Post autor: Spinner »

Melex pisze: 25 mar 2021, 11:37 Nie spodziewałem się aż takich rysunków, wielkie dzięki. Bałem się że może być tam jakiś radar do zbierania informacji z drogi i przysłonięcie mogłoby zaburzać działanie. Albo też czujnik temperatury a z racji że kamera trochę się grzeje mogłoby to oszukiwać działanie AC w aucie.
Kupilem taką kamerę https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/671095 I do prawidłowego działania najlepiej jakby była zamontowana na środku szyby.
Proszę bardzo. Jedna sprawa, która mi się jeszcze nasunęła: ta kratka to chyba po to żeby wentylować, w razie zaparowania szyby, właśnie rejonu sensorów, a więc montując tam cokolwiek trzeba chyba zadbać by nie było to zbyt "hermetyczne" i żeby była jakaś cyrkulacja powietrza.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Obudowa lusterka

Post autor: Spinner »

morfeusz747 pisze: 25 mar 2021, 14:05 Chyba żadne samochody z rodziny VAG tego nie mają.
Być może, że mają, bo rysunki, które wrzuciłem są z niemieckich wytycznych do naprawy T-Rock'a. Trzeba by zerknąć do niemieckiego konfiguratora T-Rock'a.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Obudowa lusterka

Post autor: Spinner »

Spinner pisze: 25 mar 2021, 14:36
morfeusz747 pisze: 25 mar 2021, 14:05 Chyba żadne samochody z rodziny VAG tego nie mają.
Być może, że mają, bo rysunki, które wrzuciłem są z niemieckich wytycznych do naprawy T-Rock'a. Trzeba by zerknąć do niemieckiego konfiguratora T-Rock'a.
Żeby nie być gołosłownym. Okazuje się, że w T-Roc'u występują 3 rodzaje lusterek: 1- z nastawą manualną, 2- elektrochromatyczne z sensorami , 3- jak 2 + frontowa kamera dla systemu asystującego R242
Tomaaaa
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2023, 22:57

Re: Obudowa lusterka

Post autor: Tomaaaa »

Zdjęcia z pierwszej strony już niedostepne. Jak ściągnąć osłonę lusterka wewnętrznego w t roc 2023 tak aby nic nie połamać? Moje wewnętrzne lusterko spadło z mocowania i się całe chwieje.
Tomaaaa
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2023, 22:57

Re: Obudowa lusterka

Post autor: Tomaaaa »

Kontaktowałem się z salonem. Polecili nic nie ruszać bo Można rozkalibrowac a nawet uszkodzić kamerę front Asista. Myślałem że to mało skomplikowane będzie i sobie sam poradzę. Ktoś miał do czynienia z wewnętrznym lusterkiem.i jego luzem? Wygląda to tak jak by spadło z mocowania na szybie. Dopóki nie ściągnę osłony to tego nie zobaczę. Nie zostało jakoś mocno uderzone I tez nie czuć aby było coś połamane.
Awatar użytkownika
JacK666
Posty: 191
Rejestracja: 20 maja 2023, 20:14

Re: Obudowa lusterka

Post autor: JacK666 »

W przypadku chęci zamontowania rejestratora jazdy dobrym pomyslem byłoby np. fabryczne zamontowanie gniazda usb-A czy usc-C gdzieś w okolicach mocowania lusterka wstecznego w podsufitce. Napięcie jest tam przecież doprowadzone do lusterka fotochromatycznego
R-line 2023, 1.5 manual, komfort, led plus, beats, kamera, 18 cali, easy open, keyless
ODPOWIEDZ