Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: Spinner »

rob pisze: 01 lut 2021, 18:30 No i sprawa wyjaśniona ;) . Dziura, która nie jest dziurą okazała się dziurą haka holowniczego. A że u mnie nie ma haka, to mam w zderzaku zwykłą plebejską dziurę :) :D :lol: .
Nie ma co odpuszczać i spoczywać na laurach. Zostało mi jeszcze trochę sklejki i styropianu po przeróbce bagażnika a więc biorę się za dziurę w zderzaku!
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: Pado »

Lepsza fabryczna dziura, niż cięcie w przypadku montażu haka heheh
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: Spinner »

Pado pisze: 01 lut 2021, 20:36 Lepsza fabryczna dziura, niż cięcie w przypadku montażu haka heheh
Tak na marginesie, nie to żebym się wymądrzał ale gdzieś słyszałem, że debatując w kwestiach technicznych nie powinno używać się terminu "dziura" tylko "otwór" :lol:
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: Tiggy »

Pado pisze: 01 lut 2021, 20:36 Lepsza fabryczna dziura, niż cięcie w przypadku montażu haka heheh
To fakt - jak mi wjechali w tył poprzedniego Paska i trzeba było wymienić zderzak, to ten otwór (chociaż lepiej powiedzieć "dziurę") wycieli ręcznie :)
Bo czas oczekiwania na wersję zderzaka z otworem to były miesiące.
Więc zamiast się martwić lepiej się cieszcie :)
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: rob »

Spinner pisze: 01 lut 2021, 21:46
Pado pisze: 01 lut 2021, 20:36 Lepsza fabryczna dziura, niż cięcie w przypadku montażu haka heheh
Tak na marginesie, nie to żebym się wymądrzał ale gdzieś słyszałem, że debatując w kwestiach technicznych nie powinno używać się terminu "dziura" tylko "otwór" :lol:
Na dywagacje które określenie jest lepsze, to mam rozwiązanie. Termin "otwór" będzie odpowiedni dla Jaguara, Lexusa, Alfy Romeo czy Audi, a do VW-na zdecydowanie lepiej pasuje "dziura" :lol:
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Dawid
Posty: 45
Rejestracja: 17 paź 2020, 14:27

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: Dawid »

Przy okazji jak już rozpocząłem ten temat to byłem dziś w serwisie z powodu awarii sos i okazało się że antena do wymiany i muszę czekać tydzień 😂 auto miesiąca nie ma 😂 może jakaś wadliwa partia była anten
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: Spinner »

Dawid pisze: 03 lut 2021, 17:34 Przy okazji jak już rozpocząłem ten temat to byłem dziś w serwisie z powodu awarii sos i okazało się że antena do wymiany i muszę czekać tydzień 😂 auto miesiąca nie ma 😂 może jakaś wadliwa partia była anten
Nie jesteś sam. Ja wybieram się z kolei z niedziałającym, od początku, systemem kontroli wnętrza. Być może Portugale nie zamontowali w ogóle sensora w konsoli dachowej?
I za to właśnie kochamy T-Roc'a! Za to, że nie jest idealny, że ma liczne wady i niedoróbki i przez to jest bardziej swojski-polski!
Dawid
Posty: 45
Rejestracja: 17 paź 2020, 14:27

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: Dawid »

Może powinienem sprawdzić czy mi działa system kontroli wnętrza ? 🤔🤔 Jak najlepiej zamknąć się w aucie poczekać i poruszać się ?
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: Spinner »

Dawid pisze: 03 lut 2021, 18:22 Może powinienem sprawdzić czy mi działa system kontroli wnętrza ? 🤔🤔 Jak najlepiej zamknąć się w aucie poczekać i poruszać się ?
Zostaw w samochodzie telefon (dźwięk i wibracje na max), zablokuj auto z zewnątrz (włączony alarm) i zadzwoń na numer tego telefonu. Albo wsadź kogoś i zablokuj z zewnątrz i niech delikwent trochę w środku "rozrabia". W poprzednim aucie nawet zamknięta w środku mucha wzbudzała alarm. Jeden z forumowiczów pisał, że zostawił na chwilę dzieciaka w zablokowanym samochodzie i alarm odpalił już po chwili jak tylko się dziecko poruszyło.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: Spinner »

Spinner pisze: 03 lut 2021, 19:02
Dawid pisze: 03 lut 2021, 18:22 Może powinienem sprawdzić czy mi działa system kontroli wnętrza ? 🤔🤔 Jak najlepiej zamknąć się w aucie poczekać i poruszać się ?
Zostaw w samochodzie telefon (dźwięk i wibracje na max), zablokuj auto z zewnątrz (włączony alarm) i zadzwoń na numer tego telefonu. Albo wsadź kogoś i zablokuj z zewnątrz i niech delikwent trochę w środku "rozrabia". W poprzednim aucie nawet zamknięta w środku mucha wzbudzała alarm. Jeden z forumowiczów pisał, że zostawił na chwilę dzieciaka w zablokowanym samochodzie i alarm odpalił już po chwili jak tylko się dziecko poruszyło.
Pozostaje jeszcze sprawdzenie drugiej funkcjonalności czyli ochrony przed odholowaniem i alarm przechyłu. Tego niestety sprawdzić nie miałem okazji. Instrukcja zaleca wyłączanie systemu przy parkowaniu na wyższych piętrach garaży wielopoziomowych a więc system opiera się najprawdopodobniej na rejestracji nagłych zmian ciśnienia w zamkniętym pojeździe.
ODPOWIEDZ