Czy wasze silniki tez głośno chodzą 1.5 TSI automat ?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Alan1994
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2020, 10:47

Czy wasze silniki tez głośno chodzą 1.5 TSI automat ?

Post autor: Alan1994 »

Witam, mam pytanko tak jak w tytule, czy wasze silniki chodzą głośno ? Słyszycie je w środku na postoju, przy poprzednim aucie vw benzyna 2.0 FSI na odpalonym silniku na światłach mogłem się zgubić czy mam odpalone auto czy nie, dopiero po obrotach widziałem, ze jest odpalone ...
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Czy wasze silniki tez głośno chodzą 1.5 TSI automat ?

Post autor: Pado »

Tak, słychać silnik, kultura pracy taka sobie.
Do tego ja mam problemy (nieregularne) na rozgrzanym silniku -słychać terkotanie na luzie ze skrzyni (był tu o tym watek, podobno taki urok VW) oraz coś szura w okolicach rozrządu (ale tu jakby to było związane z temp zewnętrzną, na pewno na minusie)

Generalnie silnik brzmi jak 3,5 cylindra, ponownie bym nie kupił :mrgreen:
rabi
Posty: 142
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy wasze silniki tez głośno chodzą 1.5 TSI automat ?

Post autor: rabi »

Akurat z tym się nie zgadzam. Jedne z lepszych silników. Nie widzę nic gorszego niż u konkurencji. Oszczędne z większą mocą nić deklaruje producent z danych. System ACT bezproblemowo i niezauważalnie. Oszczędne. Turbodziura nieduża. Gdyby nie ekologia to wow. Konkurencja gorzej z tym wypada. Skrzynia precyzyjna. Zarówno manual jak i DSG.
Spinner
Posty: 694
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Czy wasze silniki tez głośno chodzą 1.5 TSI automat ?

Post autor: Spinner »

A jak mówiłem (pisałem): za wszelką cenę brać 2.0 tsi to rugali mnie forumowicze jak burą sukę. 2.0 cichutkie, nie szarpie, nie rzęzi a dodatkowo jeszcze dobrze jedzie.
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Czy wasze silniki tez głośno chodzą 1.5 TSI automat ?

Post autor: morfeusz747 »

Zapewne VW już się wziął za 2.0 żeby spełniał nowe warunki emisji i już nie będą takie cacy te 2.0 :D
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Czy wasze silniki tez głośno chodzą 1.5 TSI automat ?

Post autor: Pado »

rabi pisze: 03 lut 2021, 11:40 Akurat z tym się nie zgadzam. Jedne z lepszych silników. Nie widzę nic gorszego niż u konkurencji. Oszczędne z większą mocą nić deklaruje producent z danych. System ACT bezproblemowo i niezauważalnie. Oszczędne. Turbodziura nieduża. Gdyby nie ekologia to wow. Konkurencja gorzej z tym wypada. Skrzynia precyzyjna. Zarówno manual jak i DSG.
Ja tam ACt zauważam- nie mam żadnych szarpnięć ani nic podobnego, ale dźwięk silnika jest wyraźnie inny.

Dodatkowo kolega pytał, czy silnik słychać w kabinie...tak, słychać
Rybak
Posty: 62
Rejestracja: 13 gru 2020, 0:55

Re: Czy wasze silniki tez głośno chodzą 1.5 TSI automat ?

Post autor: Rybak »

Spinner pisze: 03 lut 2021, 11:58 A jak mówiłem (pisałem): za wszelką cenę brać 2.0 tsi to rugali mnie forumowicze jak burą sukę. 2.0 cichutkie, nie szarpie, nie rzęzi a dodatkowo jeszcze dobrze jedzie.
Czyli uważasz, że opinia pewnej grupy (ze względu ilość sprzedanych 1.5 takich ludzi będzie odpowiednio więcej) usprawiedliwia "za wszelką" cenę dopłacenie 20k do 2.0? :lol:
Mam przykłady 1.0 TSI 110KM w Skodzie i 1.0 TSI 115KM w Seacie. Zapewne ten sam silnik tylko inna mapa. W Skodzie chodzi metalicznie i cyka a w Seacie spoko. Oba auta salonowe nowe, przebieg podobny, dzieli je różnica kilku miesięcy. Naczytałem sie też o braniu oleju przez TSI i padających zestawach sprzęgieł w DSG po kilkunastu tys kilometrów w autach o mocy powyżej 150KM. Nic sie takiego w egzemplarzu o którym piszę nie wydarzyło.
Dezext
Posty: 74
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:53

Re: Czy wasze silniki tez głośno chodzą 1.5 TSI automat ?

Post autor: Dezext »

Mi na wolnych obrotach zaczęło coś dziwnie 'tyrkotać' mam wrażenie że coś zaczęło delikatnie stukać w silniku. Słyszalne tylko na wolnych obrotach i jak leciutko przygazuje.
Muszę podjechać do serwisu.
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Czy wasze silniki tez głośno chodzą 1.5 TSI automat ?

Post autor: elk84 »

Pado pisze: 03 lut 2021, 12:16
Ja tam ACt zauważam- nie mam żadnych szarpnięć ani nic podobnego, ale dźwięk silnika jest wyraźnie inny.

Dodatkowo kolega pytał, czy silnik słychać w kabinie...tak, słychać
No właśnie - ACT miał być niezauważalny, ale niestety ten dźwięk jest dość nieprzyjemny i do tego towarzysza mu coś jakby drgania (wprawdzie tak słabe ze nie mogę się zdecydować czy ja czuje te drgania, czy tylko je słyszę), ze moment wyłączenia ACT i przejścia z powrotem na 4 cylindry odbieram zawsze z ulgą. Tez macie takie wrażenia?
rabi
Posty: 142
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy wasze silniki tez głośno chodzą 1.5 TSI automat ?

Post autor: rabi »

Ja absolutnie nie. Juz mój drugi samochód z tym silnikiem. Wcześniej Golf 7.Bez uwag. Szukałem. Jeździłem. Porównywałem. Wróciłem do 1.5 ACT bo konkurencja nic lepsza.
ODPOWIEDZ