System wykrywania pieszych

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Alan1994
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2020, 10:47

System wykrywania pieszych

Post autor: Alan1994 »

Witam, czy nasze t-rocy posiadaja system wykrywania pieszych ?
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: System wykrywania pieszych

Post autor: Pado »

Z tego co pamiętam, to tak-choć zależy co się rozumie pod pojęciem wykrywania pieszych . Na yt jest jakies wideo z testów systemów bezpieczeństwa w t roc i wychodzi pieszy na drogę (makieta) i niby auto zatrzynuje się-ale chyba pieszy musi przechodzić ulicę w poprzek .
w praktyce nie miałem okazji tego wypróbować i oby tak zostało


Update:
https://youtu.be/amhH_XWPVJw

Końcówka filmu
Melex
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2020, 16:09

Re: System wykrywania pieszych

Post autor: Melex »

Solidne autko jak na swoje gabaryty.
VW T-ROC 2,0 l TSI 4MOTION, 140 kW
Dawid
Posty: 45
Rejestracja: 17 paź 2020, 14:27

Re: System wykrywania pieszych

Post autor: Dawid »

Mi ostatnio automatycznie zahamowalo jak cofałem a żona szła do auta mimo iż widziałem żonę i daleko jeszcze do niej było to sam awaryjnie zahamował
Spinner
Posty: 694
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: System wykrywania pieszych

Post autor: Spinner »

Dawid pisze: 26 lut 2021, 10:11 Mi ostatnio automatycznie zahamowalo jak cofałem a żona szła do auta mimo iż widziałem żonę i daleko jeszcze do niej było to sam awaryjnie zahamował
To była raczej ta tzw."automatyczna ingerencja hamulców systemu parkowania" (patrz instrukcja). Miałem podobnie jak cofałem zbyt dziarsko pod ścianę garażu, bez zwracania uwagi na alarm od czujników. Jak mi auto stanęło wręcz dęba to już pomyślałem sobie, że nieźle przydzwoniłem w ścianę ale wysiadłem, patrzę lakier na zderzaku nienaruszony a do ściany jeszcze kawałek.
ODPOWIEDZ