Terminarz wymiany płynów i części eksploatacyjnych

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Terminarz wymiany płynów i części eksploatacyjnych

Post autor: Wahacz »

Panowie w takich czasach mamony żyjemy wszystko co związane z motoryzacją to ogromne mld po polskich drogach jeździ ok 31mln aut średnia wieku ok.15 lat ile trzeba zalać "berbeluchy" dziennie,ile części, do wymiany itd.Pisałem wcześniej jak pokazywali w telewizji o lewej fabryce OCTU to się w pale nie mieści nawet ocet za grosze podrabiają ! a na forum zdziwienie że paliwo,że części,że oleje itd.ja nie twierdzę że wszystko lipne ale podchodźmy ostrożnie do tego co kupujemy a zwłaszcza tanio okazyjnie.Przed kupnem nowego auta szukałem 2,3 letnie używane za spore pieniądze wszystko jak zawsze w ogłoszeniu OK,w rozmowie że sprzedającym OK ale jak zamówiłem raporty to moje siwe włosy stanęły mi dęba wszystko lipą naprawy w dziesiątkach tysięcy dałem spokój kupiłem nowe i mam święty spokój przez 5 lat i pewnie następne takie są realia sam to w kwietniu przerabiałem pewnie wielu będzie zaskocznych i zdziwionych i napisze że to niemożliwe ???.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Terminarz wymiany płynów i części eksploatacyjnych

Post autor: Wahacz »

Pytałem dzisiaj w serwisie vw ile kosztuje wymiana oleju + filtr cena 900 zł !!!!!!!!.Możesz mieć swój olej i filtr wówczas, a utylizację oleju liczą 100 zł.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Terminarz wymiany płynów i części eksploatacyjnych

Post autor: Spinner »

Wahacz pisze: 02 lip 2021, 11:14 Pytałem dzisiaj w serwisie vw ile kosztuje wymiana oleju + filtr cena 900 zł !!!!!!!!.Możesz mieć swój olej i filtr wówczas, a utylizację oleju liczą 100 zł.
Ha, ha. Tak, tak "Panie, to nie są tanie rzeczy.." jak mawia Ferdynand Kiepski.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Terminarz wymiany płynów i części eksploatacyjnych

Post autor: Wahacz »

Jaki to jest kosmos cenowy !!! filtr oleju vw oryginał 30 zł olej vw 0 w 30= 125 zł/5 l. ? pewnie jeszcze wymiana korka,podkładki itp.+ robocizna ale gdzie jeszcze do 900 zł ???.Pytałem ile będzie kosztować wymiana że swoim olejem i filtrem czekam na wiadomość to napiszę na forum.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Terminarz wymiany płynów i części eksploatacyjnych

Post autor: Wahacz »

Dzień dobry Olej 0W20 Specyfikacja VW508 00 4.3 litra Koszty wymiany 806 zl- części serwis Koszt wymiany - 296.01 - olej i filtr oleju Pana- to informacja z serwisu VW DZISIAJ 02.07.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Terminarz wymiany płynów i części eksploatacyjnych

Post autor: Spinner »

Jeżeli mówimy o wymianie oleju poza planem serwisowym to należy w serwisie kupić filtr i korek (uszczelka w komplecie). Następnie kupić olej spełniający normę, z zaufanego źródła i ewentualnie te 3 oryginalne torxy, które w sklepach poza serwisowych kosztują ok. 2 zł/szt. chociaż nie wiem dlaczego powinny być wymieniane. Wystarczy liznąć gwint jakimś lakierem, nawet do paznokci, i samohamowność jest zachowana. Jeżeli mamy warunki to wymieniamy olej sami i oddajemy olej przepracowany na stacji benzynowej za 0 zł. Jeżeli warunków nie mamy to jedziemy swojego mechanika, który załatwia sprawę za max. 50 zł. i jeszcze zrobi nam to na gorącym silniku co gwarantuje, że wszystkie brudy spłyną. W serwisie, na ogół, auto musi swoje odczekać, silnik jest już zimny a opróżnianie często, gęsto następuje poprzez odessanie i usunięcie brudów jest raczej mało skuteczne.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Terminarz wymiany płynów i części eksploatacyjnych

Post autor: Wahacz »

Masz oczywiście rację ale po co w serwisie filtr i korek dużo przepłacamy wszystko do kupienia poza ASO filtr otyginał lub manna ok.25-30 zł korek widziałem 14 zł ( olej 5l + filtr) za 180 zł.Mam tylko do Ciebie jedno pytanie czy tam gdzieś komputer nie zapisze wymianę oleju ? auto na 5 letniej gwarancji.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Terminarz wymiany płynów i części eksploatacyjnych

Post autor: Pado »

Nic się nie zapisuje, wymieniam olej poza vw u znajomego. Nawet sruby /korka nie wymieniam bo nie ma takiej potrzeby.
W aso wg mnie - po ostatnim przegladzie- odsysają a nie spuszczają...
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Terminarz wymiany płynów i części eksploatacyjnych

Post autor: Spinner »

Wahacz pisze: 02 lip 2021, 19:22 Masz oczywiście rację ale po co w serwisie filtr i korek dużo przepłacamy wszystko do kupienia poza ASO filtr otyginał lub manna ok.25-30 zł korek widziałem 14 zł ( olej 5l + filtr) za 180 zł.Mam tylko do Ciebie jedno pytanie czy tam gdzieś komputer nie zapisze wymianę oleju ? auto na 5 letniej gwarancji.
Pisząc o kupowaniu korka i filtra w serwisie miałem raczej na myśli to, żeby były oryginalne, by na wszelki wypadek uniknąć marudzenia jak będziesz robił przegląd planowy, w okresie gwarancji. Co do rejestrowania wymiany oleju to tak jak pisze kolega Pado, on się zna. Być może fakt wymiany oleju jest rejestrowany w samochodach marki premium, bo w autkach takich jak t-roc konieczność wymiany jest określana w systemie, bodajże, na podstawie zliczonych obrotów wału korbowego a np. w drogich mercedesach są analizowane własności fizyko-chemiczne i to już jest pewnie możliwe do sczytania.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Terminarz wymiany płynów i części eksploatacyjnych

Post autor: Wahacz »

Byłem w serwisie vw w Polsce z poprzednim autem kupionym jako 3 letnie w salonie niemieckim vw miało jeszcze rok gwarancji i na 100% tam odsysali olej z tego co słyszę to jest to powszechna praktyka.Aby odkręcać korek to taki obowiązek musi być jasno zapisany nakazany w serwisach a czy tak jest ???.Teraz jak pisałem od modelu 2021r jaki olej zalany fabrycznie taki sam musi być zalany przy wymianie takie same wartości smarne i parametry taki przepis wszedł ale czy on będzie w naszych ASO przestrzegany to już inna bajka jak to w Polsce ?.
ODPOWIEDZ