Fabryczna nawigacja - czy warto?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
arj1989
Posty: 14
Rejestracja: 08 mar 2021, 14:02

Fabryczna nawigacja - czy warto?

Post autor: arj1989 »

Hej,

Stoje przed zakupem T-ROC'a 1.5 TSI DSG Premium.

Autko mam skonfigurowane, jedyne co to zastanawiam sie czy warto dopłacic 1450 zł do pakietu komfort by mieć nawigację? (Alam i p. zimowy i tak zakładam).

Podobno odkąd jest E-SIM oraz podłaczenie do internetu to mapy są aktualizowane dożywotnio, więc nie ma dodatkowych kosztów po 3 latach jak kiedyś.

Jakie są wasze opinie? Android Auto (co prawda po kablu) i tak będzie najczęściej w trasach wykorzystywane, ale sam fun z map między zegarami, czy po prostu sam fakt posiadania jest warty dopłaty?
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Fabryczna nawigacja - czy warto?

Post autor: Spinner »

arj1989 pisze: 08 mar 2021, 17:30 Hej,

Stoje przed zakupem T-ROC'a 1.5 TSI DSG Premium.

Autko mam skonfigurowane, jedyne co to zastanawiam sie czy warto dopłacic 1450 zł do pakietu komfort by mieć nawigację? (Alam i p. zimowy i tak zakładam).

Podobno odkąd jest E-SIM oraz podłaczenie do internetu to mapy są aktualizowane dożywotnio, więc nie ma dodatkowych kosztów po 3 latach jak kiedyś.

Jakie są wasze opinie? Android Auto (co prawda po kablu) i tak będzie najczęściej w trasach wykorzystywane, ale sam fun z map między zegarami, czy po prostu sam fakt posiadania jest warty dopłaty?
Dlaczego "tylko po kablu"? Bez kabla też śmiga. Przynajmniej z androidem 10, nie wiem jak ze starszymi.
Rybak
Posty: 62
Rejestracja: 13 gru 2020, 0:55

Re: Fabryczna nawigacja - czy warto?

Post autor: Rybak »

Ja bym chyba dopłacił jeśli nie jedziesz na limicie swojego budżetu. Fun z map między zegarami już wspomniałeś :D Ja używam fabrycznej nawigacji zarówno w 10letnim jak i 3letnim aucie jak np muszę szybko znaleźć ulicę, której akurat nie znam i nie potrzebuję aktualnych informacji o korkach z google. Także jeśli nie jest to dla Ciebie znacząca dopłata to bierz pakiet.
rabi
Posty: 142
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Fabryczna nawigacja - czy warto?

Post autor: rabi »

Zgadzam się z Rybakiem. Za tą kwotą weź. Chcociaż wiadomo, że i tak odpalić trzeba google. Za 3-4 tys nie kupiłbym bo absolutnie to nie warte. A tak to nawet przy sprzedazy będzie plus.
symrek
Posty: 11
Rejestracja: 29 gru 2020, 9:24

Re: Fabryczna nawigacja - czy warto?

Post autor: symrek »

Na podforum T-Cross masz opinie o funkcjonalności fabrycznej nawigacji, nie jestem pewien ale to chyba ta sama nawigacja - jeśli jestem w błędzie niech ktoś poprawi
viewtopic.php?f=5&t=683

cyfrowe zegary bez nawigacji to jakby ich kastracja :)
ale z drugiej strony kiedy Android Auto otwiera się na oprogramowanie firm zewnętrznych i np. Yanosik informuje że testuje wersję na Android Auto to fabryczną nawigację trzeba bardziej postrzegać tylko w kategorii fajnego gadżetu niż czegoś praktycznego.
arj1989
Posty: 14
Rejestracja: 08 mar 2021, 14:02

Re: Fabryczna nawigacja - czy warto?

Post autor: arj1989 »

No z tego co mam napisane w specyfikacji to (zacytuje):
"App-Connect - bezprzewodowe połączenie smartfona z samochodem [dla CarPlay, przewodowe dla Android Auto]"

Mam androida 11 obecnie, wiec jesli to zadziala bez kabla to bede w pozytywnym szoku.

Za waszymi radami zdecydowalem sie dodac do konfiguracji nawigacje. Odliczajac rabat dealerski wychodzi 1300 za te funkcje, wiec jakos partnerke (ktora uparcie twierdzila ze to zakup bez sensu) przekonalem ;)

Mam swiadomosc ze pewnie w tym roku wyjdzie lifting, stad takie rabaty, ale 24k rabatu od ceny katalogowej przekonalo :)
arj1989
Posty: 14
Rejestracja: 08 mar 2021, 14:02

Re: Fabryczna nawigacja - czy warto?

Post autor: arj1989 »

I mam do was jeszcze jedno pytanko, glownie do osob z pakietem sport. Czy fotele maja regulacje odcinka ledzwiowego, czy trzeba dodatkowo zakladac ta opcje za ponad 800 zl by fotele byly choc odrobine wygodniejsze? Pytam bo wg strony VW pakiet sport zawiera sportowe fotele wraz z ta regulacja. Bede wdzieczny za info :)
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Fabryczna nawigacja - czy warto?

Post autor: morfeusz747 »

Tak fotele mają regulację lędźwi w pakiecie sport.
arj1989
Posty: 14
Rejestracja: 08 mar 2021, 14:02

Re: Fabryczna nawigacja - czy warto?

Post autor: arj1989 »

"Regulację trzeba dokupić" - taka informacje dostalem od Pomorskiego dealeara. Ehh, badz madry i pisz wiersze...
rabi
Posty: 142
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Fabryczna nawigacja - czy warto?

Post autor: rabi »

Trzeba dokupić. Ale zakres regulacji i odczuwalność niestety niewielka. Sprawdź sobie najpierw w jakimś T-ROC i sam oceń czy warto. Dla mnie bardzo słabo. Fotele to kicha totalna. Marzę o tych z Golfa w Alcatarze i fajnym trzymaniem bocznym.
ODPOWIEDZ