Fabryczna nawigacja - czy warto?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Fabryczna nawigacja - czy warto?

Post autor: morfeusz747 »

arj1989 pisze: 09 mar 2021, 14:26 "Regulację trzeba dokupić" - taka informacje dostalem od Pomorskiego dealeara. Ehh, badz madry i pisz wiersze...
Faktycznie sorry za wprowadzenie w błąd.
Trzeba mieć pakiet siedzeń komfortowych czy jakoś tak. Ale umówmy sie te fotele w Troc koło komfortowych nawet nie leżały :D
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Fabryczna nawigacja - czy warto?

Post autor: Spinner »

morfeusz747 pisze: 09 mar 2021, 15:37
arj1989 pisze: 09 mar 2021, 14:26 "Regulację trzeba dokupić" - taka informacje dostalem od Pomorskiego dealeara. Ehh, badz madry i pisz wiersze...
Faktycznie sorry za wprowadzenie w błąd.
Trzeba mieć pakiet siedzeń komfortowych czy jakoś tak. Ale umówmy sie te fotele w Troc koło komfortowych nawet nie leżały :D
Konfigurując swoje autko wziąłem fotele komfortowe. Nawet się nie wczytywałem co to oznacza ale byłem przekonany, że podpórka lędźwiowa w fotelach komfortowych w aucie za przecież niemałą kasę to oczywista oczywistość (u innych producentów to standard). Dopiero jakiś czas po złożeniu zamówienia i doczytaniu co i jak oraz obejrzeniu kilku obrazków i filmików na yt zauważyłem że na ogół brak jest dźwigienki z boku oparcia. Zadzwoniłem do sprzedawcy by domówić ten element. Było to możliwe ale należało cofnąć zamówienie i zamówić powtórnie. Cofnęło mnie to w kolejce o ok. 1 m-c. Za 750 zł dostałem element raczej kiepskiej funkcjonalność. Podpórka "wypycha" niewiele i tandetna dźwigienka, która ciągle wypadała mi z mocowania. Podsumowując: trzeba zamówić fotele komfortowe i podpórkę dodatkowo.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Fabryczna nawigacja - czy warto?

Post autor: Spinner »

Spinner pisze: 09 mar 2021, 15:54
morfeusz747 pisze: 09 mar 2021, 15:37
arj1989 pisze: 09 mar 2021, 14:26 "Regulację trzeba dokupić" - taka informacje dostalem od Pomorskiego dealeara. Ehh, badz madry i pisz wiersze...
Faktycznie sorry za wprowadzenie w błąd.
Trzeba mieć pakiet siedzeń komfortowych czy jakoś tak. Ale umówmy sie te fotele w Troc koło komfortowych nawet nie leżały :D
Konfigurując swoje autko wziąłem fotele komfortowe. Nawet się nie wczytywałem co to oznacza ale byłem przekonany, że podpórka lędźwiowa w fotelach komfortowych w aucie za przecież niemałą kasę to oczywista oczywistość (u innych producentów to standard). Dopiero jakiś czas po złożeniu zamówienia i doczytaniu co i jak oraz obejrzeniu kilku obrazków i filmików na yt zauważyłem że na ogół brak jest dźwigienki z boku oparcia. Zadzwoniłem do sprzedawcy by domówić ten element. Było to możliwe ale należało cofnąć zamówienie i zamówić powtórnie. Cofnęło mnie to w kolejce o ok. 1 m-c. Za 750 zł dostałem element raczej kiepskiej funkcjonalność. Podpórka "wypycha" niewiele i tandetna dźwigienka, która ciągle wypadała mi z mocowania. Podsumowując: trzeba zamówić fotele komfortowe i podpórkę dodatkowo.
Upps! Korekta: za siedzenia komfortowe zapłaciłem 840 zł (czerwiec 20) a pakiet obejmował: oparcie przedniego fotela pasażera składane i regulacja odcinka lędźwiowego dla siedzeń przednich
arj1989
Posty: 14
Rejestracja: 08 mar 2021, 14:02

Re: Fabryczna nawigacja - czy warto?

Post autor: arj1989 »

No to ja nie zakladam w takim razie, jezeli roznicy nie czuc to po co przeplacac :)
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Fabryczna nawigacja - czy warto?

Post autor: rob »

Upps! Korekta: za siedzenia komfortowe zapłaciłem 840 zł (czerwiec 20) a pakiet obejmował: oparcie przedniego fotela pasażera składane i regulacja odcinka lędźwiowego dla siedzeń przednich
To prawda, za podpórkę trzeba dopłacić i regulacja niewielka, choć dla mnie wystarczająca. A jak chodzi o ten faktyczny wątek, to do fabrycznej nawigacji zupełnie nie warto dopłacać, zdecydowanie app connect i smartfon, i np. google maps która w każdym aspekcie miażdży tę fabryczną VW, dodatkowo masz tu obsługę głosową za co przy fabrycznej też trzeba zapłacić. Pamiętać trzeba jedynie, żeby od razu zamówić app connect (lub upewnić się, że na pewno się da w tym w tym wykonaniu), bo nie przy wszystkich rodzajach systemu media-rozrywki da się później aktywować ten system (app connect).
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
arj1989
Posty: 14
Rejestracja: 08 mar 2021, 14:02

Re: Fabryczna nawigacja - czy warto?

Post autor: arj1989 »

Widze ze w swoim autku masz beatsy, warto doplacac czy standardowe audio do miasta wystarczy? :)
arj1989
Posty: 14
Rejestracja: 08 mar 2021, 14:02

Re: Fabryczna nawigacja - czy warto?

Post autor: arj1989 »

rob pisze: 11 mar 2021, 10:21
Upps! Korekta: za siedzenia komfortowe zapłaciłem 840 zł (czerwiec 20) a pakiet obejmował: oparcie przedniego fotela pasażera składane i regulacja odcinka lędźwiowego dla siedzeń przednich
To prawda, za podpórkę trzeba dopłacić i regulacja niewielka, choć dla mnie wystarczająca. A jak chodzi o ten faktyczny wątek, to do fabrycznej nawigacji zupełnie nie warto dopłacać, zdecydowanie app connect i smartfon, i np. google maps która w każdym aspekcie miażdży tę fabryczną VW, dodatkowo masz tu obsługę głosową za co przy fabrycznej też trzeba zapłacić. Pamiętać trzeba jedynie, żeby od razu zamówić app connect (lub upewnić się, że na pewno się da w tym w tym wykonaniu), bo nie przy wszystkich rodzajach systemu media-rozrywki da się później aktywować ten system (app connect).
Gdyby to 200 zl kosztowalo to luz, ale 850 zl za kawalek wypustki w fotelu (ktorej braku w aucie za ponad 100k kompletnie nie rozumiem) to nie zaplace :)
Nawigacje zalozylem, niewielki koszt za sam fun wrzucenia ich to na zegary, to wlasnie sprawdzenie adresu, plus nigdy nie mialem, wiec chociaz partnerka bedzie miala ;)
Appconnect jest w standardzie juz w wersji premium, nie musze nic dokladac. Jestem tylko ciekaw czy bedzie dzialac bezprzewodowo z Androidem 11 w moim Galaxy.

@Rob, Widze ze w swoim autku masz beatsy, warto doplacac czy standardowe audio do miasta wystarczy? :)
danrod
Posty: 39
Rejestracja: 04 gru 2020, 19:28

Re: Fabryczna nawigacja - czy warto?

Post autor: danrod »

850 zl to nie tylko koszt regulacji foteli. ale w to wchodzi tez skladany fotel pasazera w strone deski rozdzielczej za pomoca dzwigni
fakt ze mozna sie bez tego obejsc spokojnie
aczkolwiek ja nie wybrzydzalem gdyz bralem autko z placu dealera z wyprzedazy
symrek
Posty: 11
Rejestracja: 29 gru 2020, 9:24

Re: Fabryczna nawigacja - czy warto?

Post autor: symrek »

składany fotel bardzo przydaje się do przewozu choinki :)
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Fabryczna nawigacja - czy warto?

Post autor: rob »

@Rob, Widze ze w swoim autku masz beatsy, warto doplacac czy standardowe audio do miasta wystarczy? :)
[/quote]

Patrząc po forum, to zdania są podzielone. Ja natomiast uważam, że warto. Szukałem wśród samochodów które stały gotowe u dealerów, już była zaliczkowana wersja bez Beats. Przejeżdżając przypadkowo koło innego salonu VW zatrzymałem się tam i okazało się, że mieli T-Roca z Beats i DAB. Posłuchałem jak gra z Beatsem i wiedziałem że nie ma odwrotu. Szybka decyzja, zrezygnowałem z wcześniejszego, a kupiłem właśnie tego którego mam (zaliczkę udało się odzyskać). Z Beatsem jest lepszy i mocniejszy bas, i ogólnie dźwięk dużo przyjemniejszy, pełniejszy - wtedy właśnie porównywałem zwykły i ten który kupiłem. Dla mnie była duża różnica, oczywiście na plus w przypadku Beats.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
ODPOWIEDZ