podgrzewane lusterka boczne

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Kuba
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2020, 8:06

podgrzewane lusterka boczne

Post autor: Kuba »

Dzień dobry.
Chciałbym dowiedzieć się jak oceniacie podgrzewane lusterka boczne, chodzi mi o wydajność(szybkość nagrzewania).
Podczas ostatniej zimy w żadnym wypadku nie mogłem liczyć, że to podgrzewanie stopi oblodzenie na lusterku i musiałem zawsze skrobać. Tak samo jest z odparowanie wody np. po myjni. Nie miałem wcześniej czasu na zabawę z tremometrem ale dzisiaj to zrobiłem i efekt mnie załamał.
Przyrost temperatury tafli lusterka to 4 stopnie po 10 min!!!! A to oznacza, że stopienie lodu na lusterku przy -4 zajmie ok. 20 min!!!!!
Proszę o wasze doświadczenia w tym temacie.
Dawid
Posty: 45
Rejestracja: 17 paź 2020, 14:27

Re: podgrzewane lusterka boczne

Post autor: Dawid »

Ja jestem pozytywnie zaskoczony szybko grzeją i zimą wogole nie interesowałem się lodem na lusterkach samo puszczało wszystko
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: podgrzewane lusterka boczne

Post autor: Tiggy »

Kuba pisze: 14 mar 2021, 15:29 Proszę o wasze doświadczenia w tym temacie.
U mnie (Tiguan/Passat) działa bez zarzutu - po chwili lodu/pary nie ma. Mam za to w Tiguanie problemy z tylną szybą - bardzo wolno odparowuje/odmraża się przy włączonym grzaniu.
t.omek
Posty: 10
Rejestracja: 06 mar 2021, 13:21
Lokalizacja: Koszalin

Re: podgrzewane lusterka boczne

Post autor: t.omek »

Nie mogę się wypowiadać na temat grzania w T-Roc'u bo cały czas czekam na odbiór ale aktualnie w moim Golfie 7,5 nie narzekam na podgrzewane lusterka. Nigdy nie miałem z nimi problemów. Na upartego mogę się przyczepić do grzania tylnej szyby bo tutaj faktycznie troche schodzi zanim para czy lód zejdzie.
Opel Vectra B 1.8 116KM -> Audi A3 8P 2.0 FSI 150KM -> VW Golf 7,5 Variant 1.4 TSI 125KM -> VW T-Roc 1.5 TSI 150KM
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: podgrzewane lusterka boczne

Post autor: paulr »

Może coś masz nie tak. Ja mam co prawda włączone ogrzewanie na stałe ( bo zawsze miałem z szybą i zapominam) ale zimą skrobiąc szyby lusterka za ten czas już dawno były "czyste" nawet przy dużym minusie.
ODPOWIEDZ