Zużycie oleju silnikowego

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Spinner
Posty: 698
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Zużycie oleju silnikowego

Post autor: Spinner »

Witam,
mile zaskoczyło mnie zużycie oleju silnikowego.
Instrukcja straszy, że może to być ponad 1l/2000 km w trakcie pierwszych 5000 km.
Przez pierwsze 6000 km, mój 2.0 tsi, zużył praktycznie jakieś minimalne, wręcz niezauważalne ilości.
Oczywiście, mieszanie z płynem chłodzącym czy paliwem wykluczone. Niedokończone wypalanie opf-fa też nie miało miejsca.
Czyżby VW dokonał jakichś ulepszeń (np. szersze pierścienie)? Czy to może procentuje sumienne docieranie nowego silnika?
Jakie są wasze spostrzeżenia w tej kwestii?
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Zużycie oleju silnikowego

Post autor: rob »

25 tyś. przebiegu, brak ubytków i tym samym dolewek oleju - ale nie uważam tego za jakieś szczególne osiągnięcie. Miarodajne dopiero to może gdzieś po 200 tyś.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Zużycie oleju silnikowego

Post autor: Pado »

1.5 tsi
Na 7kkm wziął 190ml oleju 0w30
Robiłem sobie pomiar na tym dystansie
Jazda mieszana bez szaleństw

Z tego co piszą to normalne zuzycie jest ok 0.05% oleju z przepalonego paliwa
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Zużycie oleju silnikowego

Post autor: rob »

rob pisze: 15 mar 2021, 19:12 25 tyś. przebiegu, brak ubytków i tym samym dolewek oleju - ale nie uważam tego za jakieś szczególne osiągnięcie. Miarodajne dopiero to może gdzieś po 200 tyś.
Dla uściślenia, olej 0W30 wymieniałem przy 1,6 tyś., 12 tyś. i 19 tyś.(ostatnia wymiana przy wskazaniu serwisowym), jednak pomiędzy wymianami nie było potrzeby dolewek, stan cały czas utrzymywał się mniej więcej na poziomie 2/3 właściwego na miarce bagnetu. Zważywszy na to, że pojemność układu olejowego 2.0 TSI wynosi 5,7 l, mogły być minimalne ubytki które przy wymianie oleju się zniwelowały, jednak takowych nie zaobserwowałem.
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Zużycie oleju silnikowego

Post autor: Wahacz »

W tym linku jest wszystko o obecnych olejach do vw t roca: warto poczytać:http://www.olejsilnikowyvw.pl.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Zużycie oleju silnikowego

Post autor: Wahacz »

Po co się podaje w instrukcji dopuszczalna normę np.1l/2000km ? Poprzednio było 1l/1000km !!!!!!!. a po to gdyby się coś działo z silnikiem i trzeba dolać np.1l/2000 km to w ASO usłyszysz że to norma dopuszczalna i nie ma się czym niepokoić co jest oczywiście absurdem !!! jesteś pięknie zbywany i nikt się tym ogromnym problemem kierowcy który zapłacił zanowego t roca np.126 tys.nie zajmie.
Spinner
Posty: 698
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Zużycie oleju silnikowego

Post autor: Spinner »

Wahacz pisze: 30 cze 2021, 9:50 Po co się podaje w instrukcji dopuszczalna normę np.1l/2000km ? Poprzednio było 1l/1000km !!!!!!!. a po to gdyby się coś działo z silnikiem i trzeba dolać np.1l/2000 km to w ASO usłyszysz że to norma dopuszczalna i nie ma się czym niepokoić co jest oczywiście absurdem !!! jesteś pięknie zbywany i nikt się tym ogromnym problemem kierowcy który zapłacił zanowego t roca np.126 tys.nie zajmie.
Mylisz się. Był czas, że tsi tyle oleju brały i były z tego znane. Przyczyną były właśnie zbyt wąskie pierścienie i to zostało poprawione. Dlaczego znalazła się taka uwaga w instrukcji? Otóż, duże fragmenty instrukcji zostały skopiowane ze starych instrukcji golfa jak np. akapit mówiący o konieczności zamknięcia schowka w podsufitce dla zapewnienia działania systemu nadzoru wnętrza - w t-rocu nie ma żadnych schowków w podsufitce a są w np. golfie.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Zużycie oleju silnikowego

Post autor: Wahacz »

Tak ja to wszystko rozumię i wiem o problemach silników tsi lecz wiele marek samochodów w swoich instrukcjach stosują takie "dupokrytki" na wszelki wypadek więc nie masz podstaw zwracać się do serwisu a dolewanie oleju w aucie na gwarancji żle wygląda.
Wachacz
Posty: 513
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Zużycie oleju silnikowego

Post autor: Wachacz »

Wymieniłem olej po 5 tys/km ani kropli nie ubyło od zalania,teraz zrobiłem ok 2 tys/km dość ostrej jazdy A4 olej ani drgnie robiłem zdjęcie dla porównania jak na razie OK.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Zużycie oleju silnikowego

Post autor: Pado »

Jak ktoś pisze,, że nie bierze oleju to zwykle jest to błąd pomiaru...bo kazdy bierze, choć minimalnie,szczególnie z turbo.
Czynników jest wiele-olej(prducent, rodzaj) temperatura pomiaru tj oleju (na cieplym jest więcej =rozszerzalność cieplna), minimalna pochyłość terenu tez potrafi zafałszować.

Poza tym zauważyłem, ze dla kogoś brak dolewek między wymianami to tez oznaka braku spalania oleju ;)

Ja mialem trasę 2000km,z czego ok 1900 non stop autostrada, wziął ok 200ml. Wkoło komina ok 60ml/1000km na oleju 5w30.
ODPOWIEDZ