Nadmuch dziwne dźwięki

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
dziwiszpl
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2021, 15:52

Nadmuch dziwne dźwięki

Post autor: dziwiszpl »

Witam
Mam pytanie czy któryś z użytkowników ma może problem z dziwnymi dźwiękami wydobywającym się przy włączonym nadmuchu/klimatyzacji. Są tego dziwne „bzyczenia” przypominające te wydobywające się z napędu CD w komputerze. Problem raz się nasila raz jest trochę mniej słyszalny aczkolwiek znika przy wyłączeniu całego nawiewu na OFF. Sprawdzałem inne modele ze stajni VW (arteon,golf) i tego problemu nie ma. Rozumiem ze coś tam w tle musi pracować ale momentami słychać to mimo głośności radia ustawionej na 1/3 mocy, nie mówiąc już o wyłączaniu muzyki zupełnie. Doprowadza mnie to momentami do białej gorączki, byłem z tym w serwisie ale jak to złośliwość rzeczy martwych - ustąpiło wtedy zupełnie, przy następnej wizycie hałasując w miarę cicho.
Awatar użytkownika
piotr_kg
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2020, 11:04

Re: Nadmuch dziwne dźwięki

Post autor: piotr_kg »

U mnie takie objawy nie występują. Nadmuch klimy pracuje cicho.
Alan1994
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2020, 10:47

Re: Nadmuch dziwne dźwięki

Post autor: Alan1994 »

Ojj, to chyba mamy to samo. Również słyszę dziwne dźwięki typu takich fal elektrycznych i inne.
dziwiszpl
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2021, 15:52

Re: Nadmuch dziwne dźwięki

Post autor: dziwiszpl »

Dokładnie ! Takie fale elektryczne, nie wiem czym może być to spowodowane ale jest to trochę uciążliwe.. szczególnie gdy człowiek próbuje się skupić i wyłącza radio
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Nadmuch dziwne dźwięki

Post autor: Pado »

Nie wiem do konca, czy to to, ale... U mnie slychac silowniki czy nastawniki temperatury nawiewow. Sprawdzic to mozna tak: nawet na wylaczonym silniku-stacyjka wlaczona i zmieniajcie temperature pokretlem,nastawniki pracuja i wydaja jakby brzeczenie.
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Nadmuch dziwne dźwięki

Post autor: morfeusz747 »

Podejrzewam silniczki nagrzewnicy. Jest tego kilka w desce rozdzielczej, które powodują ruch klapek. Pewnie problem występuje przy nawiewie AUTO?
dziwiszpl
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2021, 15:52

Re: Nadmuch dziwne dźwięki

Post autor: dziwiszpl »

Dotyczy to zarówno AUTO Jak i ustawień manualnych. Czy to włączony silnik czy tylko zapłon słychać to nie tylko podczas zmiany ale także gdy jest już ustawione. Najlepsze jest to ze w serwisie mówią proszę się nie przejmować... nie wyobrażam sobie żeby to tak ciagle chodziło chyba czas zrobić awanturę. Auto odebrałem miesiąc temu ..
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Nadmuch dziwne dźwięki

Post autor: Pado »

dziwiszpl pisze: 18 mar 2021, 13:14 Dotyczy to zarówno AUTO Jak i ustawień manualnych. Czy to włączony silnik czy tylko zapłon słychać to nie tylko podczas zmiany ale także gdy jest już ustawione. Najlepsze jest to ze w serwisie mówią proszę się nie przejmować... nie wyobrażam sobie żeby to tak ciagle chodziło chyba czas zrobić awanturę. Auto odebrałem miesiąc temu ..
czyli chodzi o to o czym ja pisze- chyba nic z tym nie zrobisz- ja już tego nie słyszę, przyzwyczaiłem się, to są silniczki do korekty temperatury nawiewu- nawet jak nie przestawiasz temperatury to chodzą bo masz zadaną temperaturę i sterownik koryguje za pomocą czujnika temperatury nawiew- mimo, ze nie masz auto włączonego to przecież nawiew dąży do zadanej na pokrętłach temperatury w kabinie - i stąd co chwile słychać pracę tych silniczków .
Pociesze cię, że w naszej służbowej skodzie ocatvi po kilku latach te silniki "wyły"....to się pewnie psuje.

acha - w lato jak dasz temperaturę na LOW, dźwięków nie będzie, bo wtedy te silniczki nie chodzą :)
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Nadmuch dziwne dźwięki

Post autor: morfeusz747 »

Silniczki padną na pewno, w Golfie 5 też tak miałem. Winą jest serwomechanizm w silniczkach. A ich wymiana jest zajebiście uporczywa.
Można spróbować procedury resetu tych klapek tylko nie wiem jak to będzie w Troc. W Golfie trzeba było wcisnąć jednocześnie klima+nawiew na twarz.
ghostr
Posty: 89
Rejestracja: 11 kwie 2022, 11:09

Re: Nadmuch dziwne dźwięki

Post autor: ghostr »

Czy udało wam się rozwiązać ten problem? Dźwięki może ustały, może jeszcze ktoś ma jakis sposób na te dźwięki?
ODPOWIEDZ