Wymiana klocków przód - T Roc R

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Awatar użytkownika
Morette
Posty: 23
Rejestracja: 26 maja 2020, 6:11
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana klocków przód - T Roc R

Post autor: Morette »

Mam pytanie do posiadaczy T Roc R 300KM odnośnie doświadczeń z wymianą klocków hamulcowych przednich.
Zrobiłem drugi przegląd olejowy po 14000km i w serwisie doradca poinformował mnie że obejrzeli auto przy okazji i trzeba będzie niedługo wymienić klocki przednie bo zostało ok 1mm okładziny klocka do czujnika.
I stąd moje pytanie czy Wam też tak szybko zużyły się klocki?
Dodam że jeżdżę normalnie bez jakiś ostrych hamowań.

Informacyjnie cena klocków w serwisie to 930 zł. + pasta. Nie mają na stanie muszą zamawiać :lol: Koszt wymiany to ok 300zł 1/h robocza. (Suma 1230zł)
Klocki do tego auta w np: Inter Cars Bosch to ok 300 zł, ATE z domieszką ceramiki to ok 550 zł.

Mają dobrą marżę :shock: :lol: :roll:
VW T- ROC R 2.0 TSI 4MOTION DSG 300KM
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Wymiana klocków przód - T Roc R

Post autor: elk84 »

Odnawiam temat. Jakie macie doświadczenia z wymiana klocków? Co ile km? Jaka cana?
Wachacz
Posty: 509
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Wymiana klocków przód - T Roc R

Post autor: Wachacz »

Oglądałem ostatnio film na YouTube jak aktywujemy aktywny tempomat w VW I na końcu gość podał ważną informację jeżdżąc na aktywnym tempomacie do hamowania używane są tylko tylne hamulce kto dużo jeżdzi na tempomacie klocki potrafi zużyć do 15 tys/km ! należy często je kontrolować.Ja osobiście o czymś takim nie wiedziałem ?.pozdrawiam
Sebas
Posty: 73
Rejestracja: 26 gru 2022, 11:51

Re: Wymiana klocków przód - T Roc R

Post autor: Sebas »

Nie chce mi się w to wierzyć, jaki by to miało sens i w jaki sposób miałoby być realizowane?
Galux20
Posty: 413
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Wymiana klocków przód - T Roc R

Post autor: Galux20 »

Jaki to sens ma to nie wiem.
W passacie B8 klocki tył musiałem wcześniej wymieniać niż przednie, tarcze takze
1.5 DSG 6,0 spalanie
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Wymiana klocków przód - T Roc R

Post autor: Ziomekatomek »

Sebas pisze: 19 sty 2023, 23:09 Nie chce mi się w to wierzyć, jaki by to miało sens i w jaki sposób miałoby być realizowane?
Sens jest taki, że delikatnie wytraca prędkości jak sama redukcja gazu nie wystarcza, a kierowca nie traci kontroli nad trakcją. Tył odpowiada za jakieś 30% hamowania, gdy wszystkie hamulce są w użyciu. Hamowanie przodem na łuku przy prędkości 140 km/h byłoby przegięciem. Przednia oś jest nietknięta. Jedziesz z górki, dociska tył. W sytuacjach "podbramkowych" dociska też przód, ale wcześniej daje komunikat, żeby hamować samemu.
Slavo_01
Posty: 67
Rejestracja: 22 maja 2022, 17:47

Re: Wymiana klocków przód - T Roc R

Post autor: Slavo_01 »

Chyba tak to nie działa..., a hamowanie na łuku tyłem przy 140km/h zakończy się dachowaniem :)
Miałem passata B8 i używałem tempomatu wszędzie gdzie się dało. Nigdy nie miałem wrażenia że hamuje głównie tył. Raczej wszystkie koła są hamowane.
Wachacz
Posty: 509
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Wymiana klocków przód - T Roc R

Post autor: Wachacz »

Żnalazlem ten filmik na YouTube o klockach https://youtu.be/RfqxaKydIwE
Wachacz
Posty: 509
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Wymiana klocków przód - T Roc R

Post autor: Wachacz »

Wachacz pisze: 20 sty 2023, 9:37 Żnalazlem ten filmik na YouTube o klockach i tempomacie https://youtu.be/RfqxaKydIwE
Galux20
Posty: 413
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: Wymiana klocków przód - T Roc R

Post autor: Galux20 »

No właśnie tak to ma działać niezauważalnie .
1.5 DSG 6,0 spalanie
ODPOWIEDZ