1,0 tsi 115km chrobotanie, szumienie, terkotanie

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Trisept
Posty: 6
Rejestracja: 07 maja 2021, 20:28

1,0 tsi 115km chrobotanie, szumienie, terkotanie

Post autor: Trisept »

Witam serdecznie

Czy znają państwo objaw chrobotania, ćwirkania, szumienia itp w 1,0 tsi 115km tylko po wciśnięciu sprzęgła powyżej 3000 tyś obrotów. Odgłosy wychodzą z kokpitu nawiewów ciężko jednoznacznie stwierdzić. Z góry dziękuje za sugestie - T-ROC
Kojot
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2021, 16:47

Re: 1,0 tsi 115km chrobotanie, szumienie, terkotanie

Post autor: Kojot »

Mam taki sam problem 1.0 tsi 2021 110KM. Od 2500 obrotów świszczenie/ćwierkanie przy wciśniętym sprzęgle. Niezależnie na biegu czy na luzie. Podczas zmiany biegów bardziej słyszalne. Serwis obstawia jakieś łożyzko skrzyni/sprzęgła. Czekamy na cześci od tygodnia. Pojawiło się przy przebiegu ok. 800km, teraz mam 1500. Mało optymistycznie zaczyna się przygoda z T-rociem.
Trisept
Posty: 6
Rejestracja: 07 maja 2021, 20:28

Re: 1,0 tsi 115km chrobotanie, szumienie, terkotanie

Post autor: Trisept »

Czesc Kojot no niestety w moim ASO nic nie słyszą tzn. słysza ale nie podejmują czynnosci.
bo mowia że za cicho swiszczy i nie nagraja tego bo nie bedzie słychac i nie udukmentuja tego.. Dokładnie niezaleznie czy na luzie czy na biegu ćwierkocze jest to dlamnie bardzo irytujace mniej wiecej od 2500-3000tys obrotów. Bardzo prosze o kontakt......mam tego dosc auto nowe
Trisept
Posty: 6
Rejestracja: 07 maja 2021, 20:28

Re: 1,0 tsi 115km chrobotanie, szumienie, terkotanie

Post autor: Trisept »

Odświeżam temat ktoś coś?
Domell1
Posty: 23
Rejestracja: 08 gru 2021, 10:02

Re: 1,0 tsi 115km chrobotanie, szumienie, terkotanie

Post autor: Domell1 »

Witam
U mnie to "chrobotanie" chodź bardziej bym powiedział że to raczej tarcie metalu (zaczyna się tak od 2500 obrotów jak wcisnę sprzęgło) jest od początku i byłem z tym w ASO (może z 700km zrobiłem) i powiedzieli że to normalne że niby takie uroki tej turbiny (u jednych to słychać u innych nie). Nie wiem jak u Was ale u mnie jak silnik jest zimny (czyli nie działa turbina?) to nie "chrobota". Mam zrobione 11tys jak będzie wymiana oleju (rzekomo koło 30tys) to znów zgłoszę ten dźwięk bo jest raz że irytujący dwa że żona ostatnio stwierdziła że nasz samochód "spuszcza powietrze" przy zmianie biegów a trzy mam obawy czy jak się skończy gwarancja czy coś nie wyjdzie z tą turbiną :D

PS Silnik mam j/w 1.0TSI 110km
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: 1,0 tsi 115km chrobotanie, szumienie, terkotanie

Post autor: baxior »

Domell1 pisze: 08 gru 2021, 10:19 Witam
U mnie to "chrobotanie" chodź bardziej bym powiedział że to raczej tarcie metalu (zaczyna się tak od 2500 obrotów jak wcisnę sprzęgło) jest od początku i byłem z tym w ASO (może z 700km zrobiłem) i powiedzieli że to normalne że niby takie uroki tej turbiny (u jednych to słychać u innych nie). Nie wiem jak u Was ale u mnie jak silnik jest zimny (czyli nie działa turbina?) to nie "chrobota". Mam zrobione 11tys jak będzie wymiana oleju (rzekomo koło 30tys) to znów zgłoszę ten dźwięk bo jest raz że irytujący dwa że żona ostatnio stwierdziła że nasz samochód "spuszcza powietrze" przy zmianie biegów a trzy mam obawy czy jak się skończy gwarancja czy coś nie wyjdzie z tą turbiną :D

PS Silnik mam j/w 1.0TSI 110km
Ja bym wymienił po max 15 tyś ten olej, tym bardziej jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej do przebiegu 5 tyś.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Kojot
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2021, 16:47

Re: 1,0 tsi 115km chrobotanie, szumienie, terkotanie

Post autor: Kojot »

U mnie serwis w Katowicach od razu stwierdził, że tak ma nie być. Za 1 razem wymienili łożysko oporowe sprzęgła, nic nie dało. 2 zrzucenie skrzyni wymienili tarczę i docisk sprzęgła, dalej nic nie dało. 3 demontaż skrzyni, wymienili dwumasę, pomogło na 200km i wróciło. Obecnie serwis po konsultacjach z centralą w Poznaniu oraz w Niemczech nie ma rozwiązania tego problemu. Mam się kontaktować z dealerem gdzie kupiłem i negocjować co chcę (wymiana auta, zwrot, inna rekompensata). Taka to gwarancja, że nie naprawią i co im zrobisz.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: 1,0 tsi 115km chrobotanie, szumienie, terkotanie

Post autor: Wachacz »

A po co ten cały "cyrk" I syzyfową praca ASO A wymienić kompletną skrzynię biegów i będzie 100% efekt,oczywiście to typowe postępowanie ASO zmęczyć klijęta,może odpuści ?.Piszę to od zawsze gwarancja to pojęcie względne sam mam 5 letnią ale nie mam złudzeń że przy "grubszym"problemie z autem człowiek przejdzie gehennę A efekt będzie niepewny albo żaden.Czytając fora,oglądając programy motoryzacyjne,słysząc co opowiadają znajomi o "przygodach" Z ASO chyba nie mamy złudzeń o co chodzi "jak najdalej z poważnymi problemami " jak motto magazyniera "to co się da podziel na dwa" ?.
Slavo_01
Posty: 67
Rejestracja: 22 maja 2022, 17:47

Re: 1,0 tsi 115km chrobotanie, szumienie, terkotanie

Post autor: Slavo_01 »

Witam
Mam ten sam problem przy przebiegu 2tys km. Pojawił się po ~ tysiącu przebiegu. W jednym ASO mnie zbyli, w drugim chcą wymienić łożysko oporowe - czekam na naprawę... Czy ktoś uporał się z tym problemem terkotania? Wiadomo chociaż co jest przyczyną tego irytującego dźwięku?
Trisept
Posty: 6
Rejestracja: 07 maja 2021, 20:28

Re: 1,0 tsi 115km chrobotanie, szumienie, terkotanie

Post autor: Trisept »

Witam wszystkich

Winowajcą jest turbina zaobserwujcie, że na zinmym silniku jest cisza. Byłem w trzech autoryzowanych serwisach w dwóch Olsztyńskich i w Gdańsku zgodnie powiedzieli zeby tego nie ruszać bo ten typ tak może mieć. Jednemu koledze z forum wymieli dosławnie wszystko wkoło skrzyni i sprzegła i po 300km terkotanie i tak wróciło. Njlepsze jest to ze w zastepczym, który dostał też terkotało....acha a zaczynali robote wlasnie chyba od łożyska oporowego
ODPOWIEDZ