Videorejestrator

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Mun
Posty: 139
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Videorejestrator

Post autor: Mun »

Owijanie o nogę bezpiecznika nie przystoi trocowi 😜. Bajpas bezpiecznikowy za 15pln rozwiąże sprawę. Czytaj wcześniejsze wpisy w tym temacie tam podany nr bezpiecznika do podpięcia.
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
Mun
Posty: 139
Rejestracja: 28 cze 2022, 19:35
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Videorejestrator

Post autor: Mun »

paulr pisze: 06 kwie 2023, 8:10 Mam do was pytanie. Mam już kamerkę od 5 lat od kiedy mam t rock. Kupiłem sobie teraz nowa 70mai omni 360 którą podłączyłem po prostu zamiast starej i do gniazda zapalniczki. Jednak do tej kamery można dokupić hardware kit 4g. Gdzie można sterować kamera zdalnie przez internet a dodatkowo jest dużo lepszy tryb parkingowy. Jednak trzeba się podłączyć po 2 bezpieczniki i masę. Zasilanie po stacyjce, stałe zasilanie z akumulatora. A jako że jak mi ktoś powie który bezpiecznik to podłącze ale samemu to trochę gorzej ogarnąć by poszukać:-) podłączał już ktoś coś w takiej konfiguracji i pomoże ogarnąć pod który bezpiecznik się podłączyć? Teoretycznie mogę dać auto do elektryka i pewnie za kilka zł ogarnie ale na instrukcji jest pokazane by te 2 kabelki po prostu owinąć o nogę bezpiecznika i będzie działać tylko o ktore;-)
Jeśli klakson jest przed stacyjką ( sprawdzę po świętach jak moi wrócą) to F15 w komorze silnika, ( chyba że w kabinie jest ale nie znalazłem w dokumentacji ) a po stacyjce F40 w kabinie - gniazdo 12V koniecznie bajpasem , wielkość bezpiecznika określa producent.
1.5 150KM FL Style DSG odebrany 03.03.2023 :lol:
Awatar użytkownika
Zazior
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2023, 20:32
Lokalizacja: pomorskie

Re: Videorejestrator

Post autor: Zazior »

Gutek pisze: 16 lut 2023, 19:07 Witam, ja mam i używam od niedawna Viofo A139 PRO w wersji 3CH. Na razie bez tyłu, bo nie mam ciepłego miejsca, żeby bawić się w upychanie kabla. Obawiałem się montażu głównej, bo w naszych T-Rockach mamy dużą, szeroką obudowę luterka/kamerki asystentów, ale w proponowanym miejscu przez producenta, tj. po stronie pasażera jest ok. Testy jakości już są na YT. Ja jestem zadowolony, zwłaszcza z nocnych nagrań. Faktycznie w nocy daje radę. Posiada tryb auto dla HDR (dla głównej) i IR (dla wewnętrznej), ale trzeba zrobić upgrade firmware jeśli nie ma ostatniego, bo były problemy z softem dla właśnie tych trybów. Czekam jeszcze na tryb geofence, gdzie można będzie zdefiniować miejsce, gdzie tryb parkingowy nie będzie uruchamiany, np. w zamkniętym garażu. Co chciałbyś jeszcze wiedzieć?
Hej,
Też zdecydowałem się na tą kamerę, ale w wersji 2CH. Jestem jeszcze przed zakupem i montażem.
Możesz podzielić się kilkoma detalami montażu ?
- z Twojego opisu rozumiem, że zamontowałeś z prawej strony przed pasażerem ? czemu nie z lewej ?
- jakiego kabla zasilającego użyłeś ? - chodzi mi o to czy wziąłeś kitowy kabelek z prostą wtyczką usb-c czy też dokupiłeś kit HK4 (wtyk kątowy) ?
- jak z długością kabla do tylnej kamerki? - piszesz, że jeszcze nie masz - czy kabelek 6m starczy czy dokupić dłuższy ?
- masz zainstalowany adapter do trybu parkingowego? - pod jaki bezpiecznik się wpiąłeś ? jakiej użyłeś przejściówki do bezpiecznika?
- jaką kartę pamięci wziąłeś? - 128 czy 256GB? Viofo czy innego producenta?
Pozdrawiam
1.5 TSI FL Style DSG, Matrix, Beats, 11.2022.
Gutek
Posty: 24
Rejestracja: 22 lip 2022, 12:57

Re: Videorejestrator

Post autor: Gutek »

Zazior pisze: 08 kwie 2023, 10:46
Gutek pisze: 16 lut 2023, 19:07 Witam, ja mam i używam od niedawna Viofo A139 PRO w wersji 3CH. Na razie bez tyłu, bo nie mam ciepłego miejsca, żeby bawić się w upychanie kabla. Obawiałem się montażu głównej, bo w naszych T-Rockach mamy dużą, szeroką obudowę luterka/kamerki asystentów, ale w proponowanym miejscu przez producenta, tj. po stronie pasażera jest ok. Testy jakości już są na YT. Ja jestem zadowolony, zwłaszcza z nocnych nagrań. Faktycznie w nocy daje radę. Posiada tryb auto dla HDR (dla głównej) i IR (dla wewnętrznej), ale trzeba zrobić upgrade firmware jeśli nie ma ostatniego, bo były problemy z softem dla właśnie tych trybów. Czekam jeszcze na tryb geofence, gdzie można będzie zdefiniować miejsce, gdzie tryb parkingowy nie będzie uruchamiany, np. w zamkniętym garażu. Co chciałbyś jeszcze wiedzieć?
Hej,
Też zdecydowałem się na tą kamerę, ale w wersji 2CH. Jestem jeszcze przed zakupem i montażem.
Możesz podzielić się kilkoma detalami montażu ?
- z Twojego opisu rozumiem, że zamontowałeś z prawej strony przed pasażerem ? czemu nie z lewej ?
- jakiego kabla zasilającego użyłeś ? - chodzi mi o to czy wziąłeś kitowy kabelek z prostą wtyczką usb-c czy też dokupiłeś kit HK4 (wtyk kątowy) ?
- jak z długością kabla do tylnej kamerki? - piszesz, że jeszcze nie masz - czy kabelek 6m starczy czy dokupić dłuższy ?
- masz zainstalowany adapter do trybu parkingowego? - pod jaki bezpiecznik się wpiąłeś ? jakiej użyłeś przejściówki do bezpiecznika?
- jaką kartę pamięci wziąłeś? - 128 czy 256GB? Viofo czy innego producenta?
Pozdrawiam
Montowałem w zimę, warunki nie sprzyjały więc póki co kable nie są pochowane.
Kabel zasilający to kit HK3-C (prosty) gdzieś na YT się doszukałem, że z czwórką coś jest nie tak, niestety nie pamiętam co to było, ale widocznie coś ważnego :)
Tylna kamerka jeszcze czeka na montaż i też jeszcze nie wiem którędy puścić kabel. Zapewne długości wystarczy.
Co do podpięcia w skrzynkę bezpieczników to zrobiłem po swojemu. Bez typowych fuse bypass, jest pełno wolnych miejsc w które można się wpiąć bezpośrednio, oczywiście też przez bezpiecznik. Generalnie wszystkie duże gniazda mają ciągłe napięcie, a małe po włączeniu zapłonu. Użyte wsuwki o odpowiednich wymiarach dla gniazda + bezpieczniki szklane bezzwłoczne na kabel w obudowie skręcanej.
Z kart pamięci to używam Kingston Canvas Go! Plus 128 i 256 b. szybkie i tanie, czy trwałe? Zobaczymy.
Co do montażu po prawej stronie to doczytałem się, że tak jest lepiej... wg. prawa. Nie zasłania pola widzenia kierowcy, a kamerka na lewo widzi ile trzeba. Fajniej by było gdyby chociaż obiektyw w kamerze był po lewej, wtedy byłby bliżej środka, ale cóż, konstruktorzy zrobili inaczej, może na rynek lewostronny?
Póki co wszystko śmiga.
Awatar użytkownika
Zazior
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2023, 20:32
Lokalizacja: pomorskie

Re: Videorejestrator

Post autor: Zazior »

Dzięki za obszerny opis - zamówiłem dzisiaj rano. Jak przyjdzie to czeka mnie montaż ;)
1.5 TSI FL Style DSG, Matrix, Beats, 11.2022.
Masterjam
Posty: 63
Rejestracja: 28 gru 2019, 13:16

Re: Videorejestrator

Post autor: Masterjam »

Zawsze , możesz kupić oryginalna kamerkę :)
Martek
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2022, 13:24

Re: Videorejestrator

Post autor: Martek »

Gutek pisze: 16 lut 2023, 19:07 Witam, ja mam i używam od niedawna Viofo A139 PRO w wersji 3CH. Na razie bez tyłu, bo nie mam ciepłego miejsca, żeby bawić się w upychanie kabla. Obawiałem się montażu głównej, bo w naszych T-Rockach mamy dużą, szeroką obudowę luterka/kamerki asystentów, ale w proponowanym miejscu przez producenta, tj. po stronie pasażera jest ok. Testy jakości już są na YT. Ja jestem zadowolony, zwłaszcza z nocnych nagrań. Faktycznie w nocy daje radę. Posiada tryb auto dla HDR (dla głównej) i IR (dla wewnętrznej), ale trzeba zrobić upgrade firmware jeśli nie ma ostatniego, bo były problemy z softem dla właśnie tych trybów. Czekam jeszcze na tryb geofence, gdzie można będzie zdefiniować miejsce, gdzie tryb parkingowy nie będzie uruchamiany, np. w zamkniętym garażu. Co chciałbyś jeszcze wiedzieć?
Cześć, ja mam pytanie o łączność kam w aucie. Laczy mi się wi fi z android auto i nie mogę przez to polaczyc się z kam viofo. Mam a139 bez pro. Przepraszam już zaczynam nie ogarniać elektroniki. :|
Gutek
Posty: 24
Rejestracja: 22 lip 2022, 12:57

Re: Videorejestrator

Post autor: Gutek »

No niestety w tym temacie na razie nie pomogę, bo aż tak się nie bawiłem z WiFi. Może być problem z takim połączeniem przez router samochodowy. Trzeba by sprawdzić na jakim porcie kamera nasłuchuje i czy w aucie jest on odblokowany do routingu. Polecam kontakt z Billem Zhou z Viofo (przez ich helpdesk) jak masz jakieś problemy. Jedną sprawę udało mi się z nim wyjaśnić, chodziło o problem z nagrywaniem w pętli.
Martek
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2022, 13:24

Re: Videorejestrator

Post autor: Martek »

Gutek pisze: 14 kwie 2023, 20:30 No niestety w tym temacie na razie nie pomogę, bo aż tak się nie bawiłem z WiFi. Może być problem z takim połączeniem przez router samochodowy. Trzeba by sprawdzić na jakim porcie kamera nasłuchuje i czy w aucie jest on odblokowany do routingu. Polecam kontakt z Billem Zhou z Viofo (przez ich helpdesk) jak masz jakieś problemy. Jedną sprawę udało mi się z nim wyjaśnić, chodziło o problem z nagrywaniem w pętli.
Dzięki za odpowiedź, będę szukać pomocy dalej 😄
fastjet82
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2023, 12:39

Re: Videorejestrator

Post autor: fastjet82 »

Czesc,

Czy zakladal ktos moze wideorejestrator UTR ?

W VW informuja ze dwukanalowe sa niedostepne.

W sklepie Audi natomiast je maja. Wideorejestrator wyglada identycznie. Nie wiem czy jest jakas roznica jezeli chodzi o przewody. Calosc chce zlecic w ASO.

Pozdr.

Marcin
ODPOWIEDZ