Videorejestrator

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Videorejestrator

Post autor: elk84 »

Ten model (fitcamx) dostarczany jest w wersji dopasowanej do konkretnego modelu auta. Zdejmuje się oryginalną osłonę lusterka (a także kamery rozpoznawania znaków i czujnika deszczu) i zastępuje dostarczonym elementem z wbudowaną kamerą. Pomysł jest super bo nie masz w kabinie żadnych przyssawek na szybie, ani nakładek na lusterko - wszystko wygląda jakby było zainstalowane fabrycznie (a właściwie nie wygląda, bo trudno w ogóle te kamerę zauważyć). Nie ma też problemu z kablami, bo zasilanie bierze się wpinając w kabel zasilający czujnik deszczu. Całe rozwiązanie jest super, jedyny problem jest taki, że nie udaje mi się zdjąć tej oryginalnej osłony. Wiem że trzeba użyć trochę siły, ale trzeba wiedzieć w którym miejscu ją podważać. I z tym właśnie mam problem.
Endriu
Posty: 53
Rejestracja: 27 lis 2023, 10:48

Re: Videorejestrator

Post autor: Endriu »

elk84 pisze: 09 gru 2023, 16:31 Ten model (fitcamx) dostarczany jest w wersji dopasowanej do konkretnego modelu auta. Zdejmuje się oryginalną osłonę lusterka (a także kamery rozpoznawania znaków i czujnika deszczu) i zastępuje dostarczonym elementem z wbudowaną kamerą. Pomysł jest super bo nie masz w kabinie żadnych przyssawek na szybie, ani nakładek na lusterko - wszystko wygląda jakby było zainstalowane fabrycznie (a właściwie nie wygląda, bo trudno w ogóle te kamerę zauważyć). Nie ma też problemu z kablami, bo zasilanie bierze się wpinając w kabel zasilający czujnik deszczu. Całe rozwiązanie jest super, jedyny problem jest taki, że nie udaje mi się zdjąć tej oryginalnej osłony. Wiem że trzeba użyć trochę siły, ale trzeba wiedzieć w którym miejscu ją podważać. I z tym właśnie mam problem.
Też zamówiłem sobie taką kamerę, przyszła, pasuje idealnie, jedynie co to nie mogę się połączyć z telefonem to znaczy znajduje mi sieć wifi ale jak próbuję połączyć to wyskakuje "nie można uwierzytelnić połączenia"
Sama kamera działa, nagrywa bo sprawdzałem kartę sd na kompie.
Ktoś może coś poradzić ?
T-Roc 2.0 TSI 4Motion R-line Sport
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Videorejestrator

Post autor: elk84 »

Eh… wczoraj mocowałem się z tymi plastikami i w końcu udało mi się je zdjąć (i wcale nie trzeba było zaczynać od demontażu kontrolki wyłączenia poduszki powietrznej pasażera, jak mówiła instrukcja!). Oprócz trudności z demontażem plastików, strasznie ciężko było rozłączyć złączkę od czujnika deszczu, pod którą należy wpiąć kamerę. jest tam bardzo ciasno i trudno to wykonać, bo złączki mają zatrzaski, a z powodu ciasnoty zupełnie nie widać gdzie należy nacisnąć, żeby zwolnić ten zatrzask. Mnie się po prostu udało po dość długim mocowaniu się z tą złączką.

Niestety okazało się że dostałem wadliwy egzemplarz. Już na dzień dobry zauważyłem, że z gniazdem karty mikro-SD jest coś nie tak, bo nie można było jej wyjąć w zwykły sposób (nie “sprężynowała”), tylko trzeba było wyciągać ją pensetą. Irytujące, ale pomyślałem sobie „dobra, w końcu jak często będę wyciągać te kartę”. Niestety po zamontowaniu okazało się że kamera nie widzi karty. Cały czas domagała się jej sformatowania (które rzekomo kończyło się powodzeniem), ale dalej twierdziła że nie może nagrywać. Pewnie to gniazdo nie kontaktowało z kartą. W tej sytuacji, kamera jest już w drodze powrotnej do sprzedawcy.

Łączenie z tą kamerą też jest dość problematyczne. Trzeba po pierwsze wyłączyć infotainment w samochodzie bo inaczej telefon ciągle przełączał się na połączenie z autem. Potem należy połączyć się z siecią WiFi kamery i otworzyć aplikację. Nie wiem czemu koledze Endriu nie chce się łączyć. Sugerowałbym sprawdzenie listy zapamiętanych sieci WiFi i usunięcie z niej sieci kamery, a potem spróbować jeszcze raz od nowa.

Ogólnie trochę się zniechęciłem do tego wynalazku.
Endriu
Posty: 53
Rejestracja: 27 lis 2023, 10:48

Re: Videorejestrator

Post autor: Endriu »

Łączenie z tą kamerą też jest dość problematyczne. Trzeba po pierwsze wyłączyć infotainment w samochodzie bo inaczej telefon ciągle przełączał się na połączenie z autem. Potem należy połączyć się z siecią WiFi kamery i otworzyć aplikację. Nie wiem czemu koledze Endriu nie chce się łączyć. Sugerowałbym sprawdzenie listy zapamiętanych sieci WiFi i usunięcie z niej sieci kamery, a potem spróbować jeszcze raz od nowa.
Próbuję na wszystkie sposoby, usuwałem już kilkukrotnie sieć z listy, ciągle tylko komunikat "uwierzytelnianie" i nic z tego
Obrazek
T-Roc 2.0 TSI 4Motion R-line Sport
elk84
Posty: 103
Rejestracja: 07 paź 2020, 15:17

Re: Videorejestrator

Post autor: elk84 »

Ale to chyba nie jest sieć od kamery. Ta od kamery ma się zaczynać od CAR LHD lub CARDV (po tym przedrostku będzie jakiś numer, chyba seryjny np. LHD_73535367)
Hasło to 12345678
Endriu
Posty: 53
Rejestracja: 27 lis 2023, 10:48

Re: Videorejestrator

Post autor: Endriu »

elk84 pisze: 12 gru 2023, 12:37 Ale to chyba nie jest sieć od kamery. Ta od kamery ma się zaczynać od CAR LHD lub CARDV (po tym przedrostku będzie jakiś numer, chyba seryjny np. LHD_73535367)
Hasło to 12345678
Ok. dzięki już wszystko działa, zasugerowałem się tą nazwą VW jak Volkswagen, a to chyba sieć od radia ;)
A co do samej kamery to mi się podoba, jakość nagrań wystarczająca i przede wszystkim najlepsze jest to że nie widać że jest kamera zainstalowana. :D
T-Roc 2.0 TSI 4Motion R-line Sport
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Videorejestrator

Post autor: Radio »

Endriu pisze: 12 gru 2023, 13:05 jakość nagrań wystarczająca
Mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcie zrobione wieczorem?, dobrze by było aby zdjęcie było zrobione podczas jazdy i pojazdem przed tobą, chciałbym zobaczyć jaka jest jakość i rozdzielczość kamery w realu.
Endriu
Posty: 53
Rejestracja: 27 lis 2023, 10:48

Re: Videorejestrator

Post autor: Endriu »

Na YouTube masz kilka filmów https://www.youtube.com/playlist?list=P ... ecQz-4aC6t
Jak znajdę jakiś sensowny u siebie to wrzucę
T-Roc 2.0 TSI 4Motion R-line Sport
Endriu
Posty: 53
Rejestracja: 27 lis 2023, 10:48

Re: Videorejestrator

Post autor: Endriu »

Radio pisze: 13 gru 2023, 14:37
Endriu pisze: 12 gru 2023, 13:05 jakość nagrań wystarczająca
Mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcie zrobione wieczorem?, dobrze by było aby zdjęcie było zrobione podczas jazdy i pojazdem przed tobą, chciałbym zobaczyć jaka jest jakość i rozdzielczość kamery w realu.
Wrzuciłem własny film z tej kamery w max rozdzielczości 3840x2160, nie mam na razie w nocy, to znaczy mam ale tylko w rozdzielczości 2560x1440 zanim ustawiłem lepszą jakość w kamerze i tylko w lesie bez większych szczegółów.
https://youtu.be/Y0U0PmvHDiI
T-Roc 2.0 TSI 4Motion R-line Sport
ODPOWIEDZ