T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Patryk 791231
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2023, 18:54

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Patryk 791231 »

Piszecie że coś jest nie tak że skrzynkami biegów,ale czy oprócz opisywanych objawów komuś z was skrzynia się kompletnie popsuła 🧐
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Marecki1976 »

Patryk 791231 pisze: 16 maja 2023, 7:41 Piszecie że coś jest nie tak że skrzynkami biegów,ale czy oprócz opisywanych objawów komuś z was skrzynia się kompletnie popsuła 🧐
Nie wiesz jak to jest ? Jeden puści fame 10 powtórzy i zaraz ze 100 użytkowników pisze że się psuje skrzynia a w rzeczywistości może z 2 czy 3 osoby miały jakiś problem.
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
Galux20
Posty: 413
Rejestracja: 29 paź 2022, 9:40

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Galux20 »

Tym bardziej, że VW wyprodukował skrzynie w milionach sztuk .
1.5 DSG 6,0 spalanie
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: pshemus »

Trochę się przekopywałem przez ten temat przed zakupem auta i dlatego wziąłem DSG - parę problemów było:
- pływanie obrotów i kangurowanie - poprawka softu to w większości naprawiła
- dzwonienie - czasem było naprawdę głośne, jakby ktoś wiadrem gwoździ potrząsał - na początku serwisy chyba nie wiedziały o co chodzi bo czasem twierdziły, że TTTM, czasem wymieniały całe skrzynie, czasem dokręcali jakąś magiczną śrubę. Koniec końców stanęło chyba na tym, że ciche dzwonienie to TTTM, głośne to problem magicznej śruby. Temat ciężko zgłębić bo 90% informacji pochodzi z polskiej grupy na FB i dotyczy wszystkich aut grupy VAG, nawet się zastanawiali nad pozwem zbiorowym ale chyba nic z tego nie wyszło. Gdy szukasz informacji na zachodnich stronach na temat MQ281, to wszędzie są tylko powielone materiały prasowe VW jaka to ona wspaniała i eko bo mniej oleju do niej wchodzi i lżejsza. Sądząc po zmianach oznaczeń było chyba kilka generacji tej skrzyni już, więc możliwe że coś tam poprawili
- haczenie biegów - to chyba kwestia indywidualna, nie wiem jak do tego podchodzili

Ja przed zakupem specjalnie pytałem o to w salonie, serwis nawet wysłał jakieś zapytanie do importera, odpowiedzieli tradycyjnym bullshitem, że nic im nie wiadomo i że produkty są w pełni sprawne blablabla - ale dziwnym zbiegiem okoliczności w żadnym salonie nie mieli T-Roca ani Golfa z manualem i wszędzie zachęcali żeby brać DSG. Chyba tylko w Leonie miałem okazje sprawdzić manuala (zanim się dowiedziałem o problemach z nim), ale to była wersja z silnikiem 130KM (choć skrzynia chyba ta sama) - na krótkiej jeździe nic mi się nie rzuciło w oczy (a właściwie w uszy ;) ).

O żywotności trudno się wypowiadać, bo model skrzyni ma dopiero 4 lata. Pewnie są już auta z przebiegiem 200kkm, ale na większą grupę trzeba trochę poczekać - może zaczną wypływać jakieś kwiatki u mechaników.
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Wachacz »

Patryk 791231 pisze: 16 maja 2023, 7:41 Piszecie że coś jest nie tak że skrzynkami biegów,ale czy oprócz opisywanych objawów komuś z was skrzynia się kompletnie popsuła 🧐
Nikt nie piszę że się kompletnie popsuła ale w 21 wieku w aucie za spore pieniądze słuchać trzasków,dzwonienie,dziwnych odgłosów pewnie nikt nie chce ???.Czy chciałbyś jeździć autem grupy VW z tak głośną dzwoniącą skrzynią że słychać na chodniku jak jedziesz ??? A tych przypadków jest pewnie tysiące ASO o tym wie pytałem jak byłem na przeglądzie na chwilę obecną nie kupił bym VW w manualu !!! kupując nie wiedziałem i tej skrzyni "niedoróbce" słabo to wygląda !.
TIQTAQ
Posty: 14
Rejestracja: 27 maja 2021, 11:09

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: TIQTAQ »

CO wy z tymi skrzyniami , mam co prawda 1.0 z 2021 roku przebieg (dookoła komina :D 25 tyś) i nasłuchuje i nic.Moze jakieś sugestie
Ostatnio zmieniony 17 maja 2023, 12:50 przez TIQTAQ, łącznie zmieniany 1 raz.
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Wachacz »

pshemus pisze: 16 maja 2023, 10:08 Trochę się przekopywałem przez ten temat przed zakupem auta i dlatego wziąłem DSG - parę problemów było:
- pływanie obrotów i kangurowanie - poprawka softu to w większości naprawiła
- dzwonienie - czasem było naprawdę głośne, jakby ktoś wiadrem gwoździ potrząsał - na początku serwisy chyba nie wiedziały o co chodzi bo czasem twierdziły, że TTTM, czasem wymieniały całe skrzynie, czasem dokręcali jakąś magiczną śrubę. Koniec końców stanęło chyba na tym, że ciche dzwonienie to TTTM, głośne to problem magicznej śruby. Temat ciężko zgłębić bo 90% informacji pochodzi z polskiej grupy na FB i dotyczy wszystkich aut grupy VAG, nawet się zastanawiali nad pozwem zbiorowym ale chyba nic z tego nie wyszło. Gdy szukasz informacji na zachodnich stronach na temat MQ281, to wszędzie są tylko powielone materiały prasowe VW jaka to ona wspaniała i eko bo mniej oleju do niej wchodzi i lżejsza. Sądząc po zmianach oznaczeń było chyba kilka generacji tej skrzyni już, więc możliwe że coś tam poprawili
- haczenie biegów - to chyba kwestia indywidualna, nie wiem jak do tego podchodzili

Ja przed zakupem specjalnie pytałem o to w salonie, serwis nawet wysłał jakieś zapytanie do importera, odpowiedzieli tradycyjnym bullshitem, że nic im nie wiadomo i że produkty są w pełni sprawne blablabla - ale dziwnym zbiegiem okoliczności w żadnym salonie nie mieli T-Roca ani Golfa z manualem i wszędzie zachęcali żeby brać DSG. Chyba tylko w Leonie miałem okazje sprawdzić manuala (zanim się dowiedziałem o problemach z nim), ale to była wersja z silnikiem 130KM (choć skrzynia chyba ta sama) - na krótkiej jeździe nic mi się nie rzuciło w oczy (a właściwie w uszy ;) ).

O żywotności trudno się wypowiadać, bo model skrzyni ma dopiero 4 lata. Pewnie są już auta z przebiegiem 200kkm, ale na większą grupę trzeba trochę poczekać - może zaczną wypływać jakieś kwiatki u mechaników.
Ona będzie jeździć dzwoniącą i wydając jeszcze gorsze odgłosy ale to żenada i dyskomfort jeździć takim autem za duże pieniądze gdzie ludzie na chodniku się oglądają,albo kolega mówi że coś Ci dzwoni w nowym aucie.W ASO znają problem pytałem ostatnio na przeglądzie pani mówi że mają,mieli takie przypadki, ale montują czy wymieniają jakąś "cudowną" śrubę,podkładkę i po problemie nikt nie narzeka ? A co odpisali klientowi na problem : ODGŁOSY UWATUNKOWANE KONSTRUKCYJNIE ZGODNE Z AKTUALNYM STANEM SERYJNYM NIE MA TO WPŁYWU NA PODZESPOŁY MA WPŁYW JEDYNIE NA KOMFORT JAZDY !!!!!!!!!!!.śmiać się czy płakać ????????.
pshemus
Posty: 262
Rejestracja: 16 lut 2023, 19:23

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: pshemus »

Zgadzam się, dlatego przełknąłem dodatkowe 10k i wziąłem automat.
Zadziwia mnie jak bardzo indywidualna jest to sprawa - kuzyn ma Karoqa z manualem i poza kangurowaniem nie miał z nią żadnych problemów. Z drugiej strony, ludzie na tej grupie FB zgłaszają, że czasem objawy się pojawiają po kilkuset km, czasem po kilku tysiącach, a czasem w ogóle. To w tym VW w ogóle jest jakaś kontrola jakości? Nie chce mi się wierzyć, że specjalnie na polski rynek wysyłają więcej szajsu który nie przeszedł wewnętrznych testów.
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Wachacz »

rabi22 pisze: 18 cze 2021, 10:03 Suche w 1.5, w 2.0 mokre. Nie szarpie w DSG Płynne.
To wyczytałem o mokrych skrzyniach DSG : Wadą jest to że sprzęgło mokre ma wysokie straty mocy napęd dodatkowej pompy oleju,zwiększoną wagę z powodu dużej ilości oleju I rozbudowanego układu hydraulicznego z pompą oraz skomplikowany serwuis i wyższe koszty.
Awatar użytkownika
Marecki1976
Posty: 199
Rejestracja: 21 paź 2022, 9:53

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Marecki1976 »

Po co się denerwować pisząc wieczne wypociny na temat skrzyń i najgorszych wad VW.
Jak nie pasuje sprzedać kupić inny samochód, który jest bezawaryjny i najlepszy.
Mi jak coś nie pasuje to oddaje albo sprzedaje temat zamykam i uważam że nie ma sensu się kopać z tematem.
Co wyjdzie jakiś nowy VW to jest nagonka dlatego nie raz warto poczekac z 2, 3 lata hak poprawia i jest git podobnie było z z silnikami 2.0 TDI z pękającymi głowicami.
Takie czasy nic nie ma idealnego nawet pralka bosha potrafi się po 2 tygodniach rozpier.....
T-Roc 1.5 《30.12.2022》
ODPOWIEDZ