T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Wachacz »

Ja nie twierdzę że tak nie jest ja nie bardzo się na tym znam ale ceny tych aut to nieporozumienie do wielkości samochodu,ciasnoty z tyłu,jakości wykonania w wersji oszczędnościowej nie warte większych pieniędzy.Byłem ostatnio w salonie Skody oglądałem kodiaka,karoqa siedziałem w środku całkiem inny poziom wykonania nawet jak otwierasz drzwi to inny samochód niż "papierowy" delikatny T roc,niestety sylwetki Skody mi nie odpowiadają trochę za duże jak na dwoje ludzi,wszystkie miały DSG.
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Spinner »

Wachacz pisze: 12 sie 2022, 17:33 Ja nie twierdzę że tak nie jest ja nie bardzo się na tym znam ale ceny tych aut to nieporozumienie do wielkości samochodu,ciasnoty z tyłu,jakości wykonania w wersji oszczędnościowej nie warte większych pieniędzy.Byłem ostatnio w salonie Skody oglądałem kodiaka,karoqa siedziałem w środku całkiem inny poziom wykonania nawet jak otwierasz drzwi to inny samochód niż "papierowy" delikatny T roc,niestety sylwetki Skody mi nie odpowiadają trochę za duże jak na dwoje ludzi,wszystkie miały DSG.
Ceny są irracjonalne. Ale T-Roc to nie jest auto dla trzeźwo myślących.
marcin255
Posty: 495
Rejestracja: 09 cze 2021, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: marcin255 »

Spinner pisze: 12 sie 2022, 18:17
Ceny są irracjonalne. Ale T-Roc to nie jest auto dla trzeźwo myślących.
i to mi się w nim podoba
Zamówiony 09.06 -T-Roc 2.0 TSI Premium Sport+ bajery
12.10 produkcja 13.10 na statek 25.10 w Poznaniu. 29.10 dostarczony pod salon.
Odebrany 08.11.21
204 KM 360 Nm DSG mod
Obrazek
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Wachacz »

Tak z czystej ciekawości gdzie na statek gdzie Twoje auto było wyprodukowane ? Moje z mają 2021r. w fabryce VW Palmela-Autoeuropa-Portugalia.pozdrawiam
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Wachacz »

Marcin25
Posty: 20
Rejestracja: 23 gru 2020, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Marcin25 »

Witam,
czy komuś ostatecznie udało się uzyskać skuteczną naprawę skrzyni manualnej? Mam na myśli te wszystkie mało ciekawe dźwięki jakie ona potrafi generować np "dzwonienie" czy też głośne przełączanie biegów.
Robkoz
Posty: 21
Rejestracja: 13 kwie 2021, 17:36
Lokalizacja: SD

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Robkoz »

Nie ma szans na załatwienie naprawy czy wymianę skrzyni. Kilka wizyt w ASO vw i werdykt zawsze ten sam TTTM. Jeżdzić i słuchać jak brzęczy i dzwoni. Można auto sprzedać, ale kto kupi dwuletniego gruchota z uszkodzoną skrzynią?
T-roc
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: baxior »

Jeśli rzęzi na postoju bez wajchowania to tak, winna jedna śruba podobno. Jeśli chodzi o dzwony przy wajchowania biegami 1-3 oraz przy przejażdzaniu na wciśniętym sprzęgle prze "policjantów" to nie, ASO twierdzi, że to normalne i umywa łapki. Skarga do UOK złożona chyba w zeszłym tygodniu przez jednego z użytkowników (wiem z grupy na Fb). Trzeba czekać na decyzję.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
marekm
Posty: 13
Rejestracja: 05 lip 2021, 8:36

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: marekm »

baxior pisze: 24 sie 2022, 20:32 Jeśli rzęzi na postoju bez wajchowania to tak, winna jedna śruba podobno. Jeśli chodzi o dzwony przy wajchowania biegami 1-3 oraz przy przejażdzaniu na wciśniętym sprzęgle prze "policjantów" to nie, ASO twierdzi, że to normalne i umywa łapki. Skarga do UOK złożona chyba w zeszłym tygodniu przez jednego z użytkowników (wiem z grupy na Fb). Trzeba czekać na decyzję.
Wniesienie skargi przez jedna osobe do UOKiK nic nie da.. link do strony na FB z podanym wątkiem..
https://www.facebook.com/groups/4438628 ... 4063737840
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: baxior »

marekm pisze: 25 sie 2022, 7:04
baxior pisze: 24 sie 2022, 20:32 Jeśli rzęzi na postoju bez wajchowania to tak, winna jedna śruba podobno. Jeśli chodzi o dzwony przy wajchowania biegami 1-3 oraz przy przejażdzaniu na wciśniętym sprzęgle prze "policjantów" to nie, ASO twierdzi, że to normalne i umywa łapki. Skarga do UOK złożona chyba w zeszłym tygodniu przez jednego z użytkowników (wiem z grupy na Fb). Trzeba czekać na decyzję.
Wniesienie skargi przez jedna osobe do UOKiK nic nie da.. link do strony na FB z podanym wątkiem..
https://www.facebook.com/groups/4438628 ... 4063737840
Jeśli gra będzie warta świeczki to będzie skarga zbiorowa.
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
ODPOWIEDZ