T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Marcin25
Posty: 20
Rejestracja: 23 gru 2020, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Marcin25 »

No to nieciekawie. A czy ktoś śledzi może zagraniczne fora?
Też mają takie problemy?
Lolo1
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2021, 9:58

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Lolo1 »

U mnie silnik 1.0 auto 8000 tys a zauważyłem to przy 1000tys 1,2,3 wciśnięte sprzęgło i wysprzęganie chrobotanie, jakby uchodziło powietrze tarcie metalu. W tym tygodniu serwis nie stwierdził nieprawidłowości. Szkoda ze wcześniej nie doczytałem forum i Facebooka. I nie odpuszczę. A wyglada ze vw na razie czeka na przeczekanie
Dafik10
Posty: 23
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:51

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Dafik10 »

Podajcie ,ktore są wadliwe skrzynie pytam się bo za niedługo kończy się gwarancja
Robkoz
Posty: 21
Rejestracja: 13 kwie 2021, 17:36
Lokalizacja: SD

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Robkoz »

Nowa, cudowna manualna MQ281.
T-roc
Domell1
Posty: 23
Rejestracja: 08 gru 2021, 10:02

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Domell1 »

Ten silnik 1.0 TSI niestety ale to wada ukryta tego modelu dlaczego? W Skodzie, Seacie tego nie zaobserwujecie wiem bo jeździłem. Co do VW T-Roc 1.0 niestety licz się z tym że nic z tym nie zrobią dostali prykas od góry by mówić że ten typ tak ma. Masz teraz 2 wyjścia. 1-sze to pisać do sprzedawcy by obniżył cenę ze względu na wadę ukrytą o której nie poinformował (nawet możesz zwrócić auto), a druga opcja to walczyć z VW Polska (a najlepiej serwisem) o stwierdzenie wady ukrytej (ciężki temat). Na 10 serwisów 9 odmawia naprawy i stwierdza że skrzynia pracuje prawidłowo zgodnie ze sztuką (nawet to na piśmie dostaniesz) natomiast 1 serwis w Katowicach próbował wymiany sprzęgła dwumasy chyba tez skrzyni i po przejechaniu 500km znów wraca chrobotanie i teraz leci tak jak wszyscy ten typ tak ma. U mnie temat "chrobotania" zgłaszany był już po przejechaniu 500km i brali mnie na przeczekanie (obserwować itp) a ja konsekwentnie za każdym razem zgłaszam to ale to walka z wiatrakami. VW Polska niestety też umywa ręce bo stwierdza że to serwis decyduje o naprawie bądź nie i że VW Polska Centrala nie ma nic do tego.
Trochę to wygląda tak sprzedałem ci samochód i się odwal - dobrze że jeździ. Niestety ale jakość wykonania plastików w środku też przypomina bardziej dacie (bez urazy) niż niemiecki koncern nie wspominając o tandecie ze zderzakiem i dziurą gdzie jest miejsce na zaślepkę a jej nie ma i nie zdziw się jak ci SOS wywali albo INFO nie będzie działać bo woda tam się non stop dostaje (akcje serwisową zrobili by zabezpieczyć nadajnik dodatkowo w zderzaku).
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: baxior »

Domell1 pisze: 01 wrz 2022, 13:37 Ten silnik 1.0 TSI niestety ale to wada ukryta tego modelu dlaczego? W Skodzie, Seacie tego nie zaobserwujecie wiem bo jeździłem.
Bzdura, te same silniki, skrzynie, problem dotyczy wszystkich marek:
https://www.facebook.com/groups/4438628 ... ?ref=share
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Domell1
Posty: 23
Rejestracja: 08 gru 2021, 10:02

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Domell1 »

baxior pisze: 01 wrz 2022, 21:45
Domell1 pisze: 01 wrz 2022, 13:37 Ten silnik 1.0 TSI niestety ale to wada ukryta tego modelu dlaczego? W Skodzie, Seacie tego nie zaobserwujecie wiem bo jeździłem.
Bzdura, te same silniki, skrzynie, problem dotyczy wszystkich marek:
https://www.facebook.com/groups/4438628 ... ?ref=share
A kolega jeździł Seatem, Skodą z tym silnikiem? Ja jeździłem Skodą Kamiq, Seatem Aroną (1.0TSI) i w żadnym w/w nic nie słyszałem (nie wybrałbym go poprostu bo od razu słychać że coś jest nie halo). Wszystko też okazuje się zależy od sztuki, ale skarga do UOKIK której dołączyłeś link dotyczy tej montowanej w 1.5TSI a konkretnie skrzynia o oznaczeniu MQ200 i MQ250. Te konkretne skrzynie były montowane w wielu autach 1.5 ale nie 1.0 :/
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: baxior »

Oki, niech tak będzie, ale nie jestem do końca przekonany😉
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: paulr »

Lolo1 pisze: 28 sie 2022, 19:09 U mnie silnik 1.0 auto 8000 tys a zauważyłem to przy 1000tys 1,2,3 wciśnięte sprzęgło i wysprzęganie chrobotanie, jakby uchodziło powietrze tarcie metalu. W tym tygodniu serwis nie stwierdził nieprawidłowości. Szkoda ze wcześniej nie doczytałem forum i Facebooka. I nie odpuszczę. A wyglada ze vw na razie czeka na przeczekanie
8 milionów kilometrów w silniku 1.0 i chcesz by to dobrze działało?
expilo
Posty: 2
Rejestracja: 05 paź 2022, 20:41

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: expilo »

O kurcze, to znaczy jeżeli moja skrzynia biegów (manual, 1.5 z tego roku) działa właściwie idealnie, nie hałasuje i ogólnie jest całkiem wygodna w użyciu to mam jakieś niebywałe szczęście ;)
ODPOWIEDZ