T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: baxior »

expilo pisze: 05 paź 2022, 20:46 O kurcze, to znaczy jeżeli moja skrzynia biegów (manual, 1.5 z tego roku) działa właściwie idealnie, nie hałasuje i ogólnie jest całkiem wygodna w użyciu to mam jakieś niebywałe szczęście ;)
Otwórz okna i ścisz radio. Jak przy biegach 1, 2 i 3 oraz przy pokonywaniu policjantów na wciśniętym sprzęgle nic nie dzwoni to masz szczęście 😁
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
expilo
Posty: 2
Rejestracja: 05 paź 2022, 20:41

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: expilo »

Sprawdzę. Może już pora na badanie słuchu ;)
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Wachacz »

Wyczytałem w papierach auta 1,5 tsi z mają 2021r że symbol skrzyni to : UFH a kod skrzyni : MQ 281 jak wyczytałem to nowy model manualnej skrzynia biegów po MQ 200 i MQ 250.Nie jestem znawcą czy to dobra skrzynia przejechałem ponad 19 tys/km czasami mam wrażenie że coś "dzwoni" ale muszę się dokładnie wsłuchać.
Patryk 791231
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2023, 18:54

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Patryk 791231 »

A czy ww problem dotyczy też VW wyprodukowanych w 2023,i gdzie na silniku znajdę oznaczenie skrzyni biegów
Braders
Posty: 142
Rejestracja: 22 cze 2022, 18:03

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Braders »

Co wy z tymi skrzyniami biegów. U mnie nic nic dzwoni - większym problemem jest to, że nie zawsze 1-ka lekko wchodzi. Ale to już n-ty vw i wszystkie tak miały i mają.
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Wachacz »

Patryk 791231 pisze: 13 maja 2023, 18:56 A czy ww problem dotyczy też VW wyprodukowanych w 2023,i gdzie na silniku znajdę oznaczenie skrzyni biegów
Symbol skrzyni biegów masz w "papierach" jakie dostałeś z samochodem ale pewnie masz skrzynię MQ281 bo to najnowsza skrzynia VW weszła do montażu w 2019r.W instrukcji obsługi na nalepce z VIN-em masz w pozycji 3 symbol silnika np.DPC i symbol skrzyni np.UFH ja tak mam.
baxior
Posty: 273
Rejestracja: 30 sty 2021, 14:47
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: baxior »

Braders pisze: 13 maja 2023, 22:21 Co wy z tymi skrzyniami biegów. U mnie nic nic dzwoni - większym problemem jest to, że nie zawsze 1-ka lekko wchodzi. Ale to już n-ty vw i wszystkie tak miały i mają.
Jak Ci nie dzwoni to się ciesz.
Co Ty z tą jedynką??? U nie wchodzi jak w masełko i nie mam z tym żadnego problemu, więc nie pisz, że wszyscy tak mają, bo nie mają. Nieporównywalnie więcej jest "dzwoniących" niż problemów z "jedynką".
T-Roc Premium 1.5 TSI Manual Czarna Perła z pakietami i dodatkami😉
Maj 2021
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Wachacz »

baxior pisze: 14 maja 2023, 13:03
Braders pisze: 13 maja 2023, 22:21 Co wy z tymi skrzyniami biegów. U mnie nic nic dzwoni - większym problemem jest to, że nie zawsze 1-ka lekko wchodzi. Ale to już n-ty vw i wszystkie tak miały i mają.
Jak Ci nie dzwoni to się ciesz.
Co Ty z tą jedynką??? U nie wchodzi jak w masełko i nie mam z tym żadnego problemu, więc nie pisz, że wszyscy tak mają, bo nie mają. Nieporównywalnie więcej jest "dzwoniących" niż problemów z "jedynką".
Na bank z tymi autami z tą skrzynią MQ281 od 2019r coś jest nie halo !!! moje auto jeździ płynnie nie szarpie ale jak otworzę szybę i wjeżdża do garażu na 1,2 to słychać leciutkie "dzwonienie widelców w pralce" jak ktoś to określił mam nalatane ok.28 tys/km jutro 1 serwis za1640 zł.na 30 tys powiem im o tym i pokaże filmiki nagrane z tymi stukamu i głośną pracą silnika zobaczymy co powiedzą ? oczywiście domyślamy się wszyscy : one tak mają,taki urok tych aut itd,itp.
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Ziomekatomek »

Wachacz pisze: 15 maja 2023, 10:29
baxior pisze: 14 maja 2023, 13:03
Braders pisze: 13 maja 2023, 22:21 Co wy z tymi skrzyniami biegów. U mnie nic nic dzwoni - większym problemem jest to, że nie zawsze 1-ka lekko wchodzi. Ale to już n-ty vw i wszystkie tak miały i mają.
Jak Ci nie dzwoni to się ciesz.
Co Ty z tą jedynką??? U nie wchodzi jak w masełko i nie mam z tym żadnego problemu, więc nie pisz, że wszyscy tak mają, bo nie mają. Nieporównywalnie więcej jest "dzwoniących" niż problemów z "jedynką".
Na bank z tymi autami z tą skrzynią MQ281 od 2019r coś jest nie halo !!! moje auto jeździ płynnie nie szarpie ale jak otworzę szybę i wjeżdża do garażu na 1,2 to słychać leciutkie "dzwonienie widelców w pralce" jak ktoś to określił mam nalatane ok.28 tys/km jutro 1 serwis za1640 zł.na 30 tys powiem im o tym i pokaże filmiki nagrane z tymi stukamu i głośną pracą silnika zobaczymy co powiedzą ? oczywiście domyślamy się wszyscy : one tak mają,taki urok tych aut itd,itp.
tłucze się dwumasa, TTTM
https://youtu.be/YRxrajJCLr0
Wachacz
Posty: 508
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: T-ROC wadliwe skrzynie biegów

Post autor: Wachacz »

Ziomekatomek pisze: 15 maja 2023, 12:54
Wachacz pisze: 15 maja 2023, 10:29
baxior pisze: 14 maja 2023, 13:03

Jak Ci nie dzwoni to się ciesz.
Co Ty z tą jedynką??? U nie wchodzi jak w masełko i nie mam z tym żadnego problemu, więc nie pisz, że wszyscy tak mają, bo nie mają. Nieporównywalnie więcej jest "dzwoniących" niż problemów z "jedynką".
Na bank z tymi autami z tą skrzynią MQ281 od 2019r coś jest nie halo !!! moje auto jeździ płynnie nie szarpie ale jak otworzę szybę i wjeżdża do garażu na 1,2 to słychać leciutkie "dzwonienie widelców w pralce" jak ktoś to określił mam nalatane ok.28 tys/km jutro 1 serwis za1640 zł.na 30 tys powiem im o tym i pokaże filmiki nagrane z tymi stukamu i głośną pracą silnika zobaczymy co powiedzą ? oczywiście domyślamy się wszyscy : one tak mają,taki urok tych aut itd,itp.
tłucze się dwumasa, TTTM
https://youtu.be/YRxrajJCLr0
Czytając to wszystko co piszą co jedna opinia to inna człowiek już sam nie wie o co chodzi ? Ja zadaje tylko pytanie jak takiego bubla można można wprowadzać do montażu i jeszcze sprzedawać za tak duże pieniądze w 21 wieku i wciskać że one tak mają ???.Wsadzają ludzi na minę nigdy bym tego nie kupił gdybym wiedział teraz ciągle chodzi po głowie że coś więcej wylezie ?.mam jeszcze 3 lata gwarancji.
ODPOWIEDZ