Park Assist

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Dawid007
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2021, 16:17

Park Assist

Post autor: Dawid007 »

Witam mam pytanie bo jest malo opisów i filmikow w internecie. Czy ktos posiada te opcje automatycznego parkowania i wyjazdu? Samochod parkuje sam tylko tylem czy również przodem? Jak dziala opcja automatycznego wyjazdu np z nieudanego parkowania.? Czy jesli np po lewej stronie stoi samochod ,, a na prawo sa 3 miejsca wolne to samochód rowniez dobrze wjedzie ma miejsce?
Ostatnio zmieniony 26 cze 2021, 19:02 przez Dawid007, łącznie zmieniany 1 raz.
anon.
Posty: 113
Rejestracja: 28 kwie 2021, 9:58

Re: Automatyczne parkowanie

Post autor: anon. »

Na pewno wiem z tego co wyczytałem że dobrze działa parkowanie równoległe, a sam pakiet daje też czujniki parkowania z boku samochodu
1.5 TSI GPF ACT DSG PREMIUM RAVENNA BLUE PANORAMA SPORT
Dawid007
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2021, 16:17

Re: Automatyczne parkowanie

Post autor: Dawid007 »

Na filmikach jakie sa wlasnie to parkowanie wyglada bardzo dobrze , ale nigdzie nie moge znaleźć jak parkuje przodem albo wyjezdza.
Tomekk73
Posty: 41
Rejestracja: 09 paź 2020, 13:32

Re: Park Assist

Post autor: Tomekk73 »

Mam park assist w Tiguanie, samochód parkuje sam tyłem (co przydaje się średnio, gdyż jest niepraktyczne pod centrami handlowymi, gdyż nie ma jak podjechać wózkiem pod bagażnik), natomiast parkowanie równoległe jest fajne i skuteczne,
morfeusz747
Posty: 296
Rejestracja: 26 sty 2020, 17:32

Re: Park Assist

Post autor: morfeusz747 »

Czy auto ma zaparkować w lewo lub prawo zależy od nas w którą stronę damy kierunkowskaz. Działa parkowanie każdego typu. Tylko jest jedno ale za długo to trwa i inni kierowcy się denerwują 😀
Leo
Posty: 22
Rejestracja: 25 lis 2022, 15:31

Re: Park Assist

Post autor: Leo »

Opcji parkowania przodem nie ma. Natomiast jest opcja nieudanego parkowania przodem. Sprawdziłem. Otóż najeżdżasz źle na prostopadłe miejsce i nie możesz zaparkować. Wówczas naciskasz przycisk automatycznego parkowania i oddajesz parkowanie automatowi Park Assist. Bawiłem się tym na początku, tak żeby sprawdzić jak to działa. Działa, choć nie zawsze. Nie używam... bo nie ma łatwiejszego parkowania jak wjazd przodem.
c3c
Posty: 66
Rejestracja: 06 cze 2022, 23:22

Re: Park Assist

Post autor: c3c »

Leo pisze: 09 gru 2022, 21:43 bo nie ma łatwiejszego parkowania jak wjazd przodem.
Oczywiście, że jest: parkowanie tyłem :) Nie wyobrażam sobie parkowania przodem w bardzo ciasnym miejscu, a tym bardziej potem wyjeżdżania z tego miejsca tyłem, zwłaszcza jak za mną również jest niewiele miejsca. Za to parkując przodem, pomimo że jeżdżę od wielu lat i nie uważam się za totalną d*pę drogową, prawie zawsze staję koślawo. Może to po prostu brak wprawy, bo w zasadzie zawsze parkuję tyłem ;)

No może z tym "nie wyobrażam sobie" trochę przesadziłem, ale naprawdę nie rozumiem jak parkowanie przodem może być łatwiejsze od parkowania tyłem, kiedy patrząc w lusterka można dosłownie na milimetry wjechać pomiędzy przeszkody. Potwierdzają to zresztą moje obserwacje z osiedlowych parkingów. Większość aut zaparkowanych tyłem stoi równo (równolegle), z równymi odstępami po obu stronach, a samochody zaparkowane przodem w większości stoją po skosie, z jednej strony metr, z drugiej 20cm, a potem wyjeżdżając robią to na 20 razy ;)
Radio
Posty: 143
Rejestracja: 28 wrz 2022, 18:49
Lokalizacja: Małe senne miasteczko na Pomorzu Zachodnim.

Re: Park Assist

Post autor: Radio »

Każdy parkuje jak umie i potrafi ;).... nigdy nie wykorzystywałem park assist mimo że mam ten system od początku jego zastosowania w VW, jakoś nie czuję potrzeby zastępowania swoich umiejętności elektroniką :)
Leo
Posty: 22
Rejestracja: 25 lis 2022, 15:31

Re: Park Assist

Post autor: Leo »

Do "c3c": szanuję Twoją opinię, a popieram opinię "Radio". Swoją opinię podeprę tym, że w wielu samochodach z ParkAssist nie ma automatycznego parkowania przodem. Bo i po co? A na osiedlu niefajnie zaparkowanych samochodów nie brakuje bez względu na to czy stoją tyłem czy przodem. Wg mnie wynika to też często z pośpiechu i niechlujstwa. Krzywo zaparkowanych samochodów dużo jest też na parkingach choćby przy Castoramach itp. , gdzie miejsca jest pod dostatkiem.
c3c
Posty: 66
Rejestracja: 06 cze 2022, 23:22

Re: Park Assist

Post autor: c3c »

Leo pisze: 10 gru 2022, 23:32 Wg mnie wynika to też często z pośpiechu i niechlujstwa.
Zgodzę się w 100%. Zwłaszcza jeśli chodzi o to drugie.
Oczywiście, że każdy parkuje jak umie i jak chce, ja też wyraziłem jedynie swoją opinię :)
ODPOWIEDZ