Aktywny tempomat w manualu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
extreme84
Posty: 267
Rejestracja: 04 kwie 2021, 15:57

Aktywny tempomat w manualu

Post autor: extreme84 »

Pytanie do użytkowników manuala z aktywnym tempomatem i kompletem asystentów (jazdy w korku itp). Jak te systemy zdają egzamin w konfiguracji bez automatu? :lol: Wcześniej jakos o tym nie myślałem, a mam to wszystko w pakiecie drogowym :-)
T-ROC Advance Indium Grey 1.5 TSI Manual + pakiety: komfort, drogowy, zimowy, siedzenia komfortowe, kamera, ciemne szyby, hak
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Aktywny tempomat w manualu

Post autor: Wahacz »

Mam auto takie jak Ty 1,5 tsi od 19.05. mam to wszystko o czym piszesz tempomat aktywny najlepiej sprawdzić na autostradach jeszcze nie jechałem ale sprawdzałem na zwykłych drogach super działa razem z lane assist,blind spot i front assist lecz tempomat moim zdaniem tylko autostrady długie trasy na codzień nie używam tempomatu.Wiadomo tempomat super komfortowo z DSG manual mieszasz biegami.Na codzień jeżdżę z front assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście już mi się przydało,pomocne real trafific alert już mi pomogło zahamowało przy cofaniu,oraz mam załączony auto hold to tyle bajerów jest wiele wszystko poznajemy w "praniu" ale rozwagą i rozum kierowcy na 1 miejscu.
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Aktywny tempomat w manualu

Post autor: Pado »

Normalnie działa.
Zmiana biegów nie wyłącza tempomatu, tylko naciśnięcie hamulca.
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Aktywny tempomat w manualu

Post autor: Wahacz »

Wszystko się zgadza zapomniałem ten ważny szczegół zapisać to dobrze wiedzieć.
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: Aktywny tempomat w manualu

Post autor: Tiggy »

extreme84 pisze: 11 lip 2021, 12:03 Pytanie do użytkowników manuala z aktywnym tempomatem i kompletem asystentów (jazdy w korku itp).
O ile wiem to w manualu nie występuje Traffic Jam Assist (jazda w korku). To jest tylko w wersji z DSG.
rabi22
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwie 2020, 18:27

Re: Aktywny tempomat w manualu

Post autor: rabi22 »

W manualu nic specjalnego. Miałem w poprzednim samochodzie. W korku nie sprawdzi się wcale bo nie potrafi sam zrzucać biegów i wrzucać. Na autostradzie jak nie ma ruchu to ok. Jedzie. Jak nagle zachamuje przed pojazdem poprzedzającym to trzeba pilnować zmiany biegów bo się zdławi.
Gdybym miał w manualu za to płacić to na pewno nie warto.
Do tego nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale w aktywnym tempomacie jazda przy padającym sniegu zasłania radar i tempomat zostaje deaktywowany co 10-20km. Trzeba się zatrzymywać i przecierać kółko VW za którym jest radar. Super sprawa. W normalnym tempomacie ustawiasz i jedziesz, czy pada czy nie. Co prawda nie są to zbyt częste warunki, ale jak ktoś dużo w zimie jeździ autostradami to musi to brać pod uwagę
Wahacz
Posty: 233
Rejestracja: 23 maja 2021, 19:12

Re: Aktywny tempomat w manualu

Post autor: Wahacz »

Nie musisz płacić za aktywny tempomat w każdej wersji premium t roca jest zainstalowany.
extreme84
Posty: 267
Rejestracja: 04 kwie 2021, 15:57

Re: Aktywny tempomat w manualu

Post autor: extreme84 »

Pierwsza jazda nad morze zaliczona i muszę przyznać, że przy niewielkim niedzielnym autostradowym ruchu ten aktywny tempomat, nawet w manualu sprawdza się rewelacyjnie. Większość trasy wystarczy tylko trzymać kierownicę, reszta dzieje się sama, nogi odpoczywają :-) Tempomat wyłącza się po wciśnięciu hamulca, jak już koledzy wcześniej pisali i przy nagłym pogorszeniu warunków jazdy (ulewa, ale to taka, że cała autostrada płynie - pewnie radar od takiego ataku deszczu wariuje). Jestem bardzo zadowolony z systemów wspomagających t-roca :-)
T-ROC Advance Indium Grey 1.5 TSI Manual + pakiety: komfort, drogowy, zimowy, siedzenia komfortowe, kamera, ciemne szyby, hak
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: Aktywny tempomat w manualu

Post autor: paulr »

Na autostradzie starczy 6bieg chyba że korek to tempomat nie zatrzyma. Ja używam nawet po mieście. ;-)
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Aktywny tempomat w manualu

Post autor: Wachacz »

Ostatnio jechałem A4 ok.600km w Bieszczady drogą zawalona autami jazda manuałem w tempomacie bardzo męcząca ciągłe wajchowanie biegami tempomat traci sens,trochę jechałem za Tarnowem w stronę Rzeszowa A4 robi się pustawa.
ODPOWIEDZ