Aktywny tempomat w manualu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
and23765
Posty: 1
Rejestracja: 06 lis 2021, 16:27

Re: Aktywny tempomat w manualu

Post autor: and23765 »

Trzeba z tym ustrojstwem uważać bardzo…. Ja ostatnio usnąłem w korku tocząc się 5km/h
extreme84
Posty: 267
Rejestracja: 04 kwie 2021, 15:57

Re: Aktywny tempomat w manualu

Post autor: extreme84 »

and23765 pisze: 06 lis 2021, 16:35 Trzeba z tym ustrojstwem uważać bardzo…. Ja ostatnio usnąłem w korku tocząc się 5km/h
Ale to chyba w automacie a nie manualu?
T-ROC Advance Indium Grey 1.5 TSI Manual + pakiety: komfort, drogowy, zimowy, siedzenia komfortowe, kamera, ciemne szyby, hak
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Aktywny tempomat w manualu

Post autor: Ziomekatomek »

Podczepiłem się ostatnio aktywnym tempomatem pod jednego jegomościa na trasie bo całkiem sensownie jechał i prawie zasnąłem... Na 6 biegu można jechać już od 70 km/h (na płaskim nawet od 60) więc machania za wiele nie było. Jakbym miał DSG to musiałbym mieć obowiązkowo wykrywanie zmęczenia...
Wachacz
Posty: 510
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:22

Re: Aktywny tempomat w manualu

Post autor: Wachacz »

rabi22 pisze: 12 lip 2021, 7:13 W manualu nic specjalnego. Miałem w poprzednim samochodzie. W korku nie sprawdzi się wcale bo nie potrafi sam zrzucać biegów i wrzucać. Na autostradzie jak nie ma ruchu to ok. Jedzie. Jak nagle zachamuje przed pojazdem poprzedzającym to trzeba pilnować zmiany biegów bo się zdławi.
Gdybym miał w manualu za to płacić to na pewno nie warto.
Do tego nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale w aktywnym tempomacie jazda przy padającym sniegu zasłania radar i tempomat zostaje deaktywowany co 10-20km. Trzeba się zatrzymywać i przecierać kółko VW za którym jest radar. Super sprawa. W normalnym tempomacie ustawiasz i jedziesz, czy pada czy nie. Co prawda nie są to zbyt częste warunki, ale jak ktoś dużo w zimie jeździ autostradami to musi to brać pod uwagę
ODPOWIEDZ